Hry na hrdiny .cz

e-Publikace
Publikováno: Tuesday, 30.11. 1999 - 00:00:00
Téma: Hry na hrdiny


Během posledních pár měsíců vyšlo (či se chystá v nejbližší době vyjít) spousty dobrých e-publikací s RPG tématem a tak jsem si řekl, že by nebylo vůbec k zahození vytvořit o nich stručný přehled. RPG scéna v Česku není nikterak velká a tak by byla škoda, aby informace o těchto publikacích odrolovala během chvilky, v rámci novinek po pravé straně, pryč. Většinu popisků jsem si s prominutím dovolil zkopírovat z oficiálních zdrojů.

Ale teď už k samotným publikacím, jedná se o: Střepy snů LITE, Stories of the Empire, Třetí království, Hrdinové SvětůMořský vlk.

Střepy snů LITE

Střepy snů jsou příběhová hra s univerzálním systémem na podporu dramatického děje a psychologického rozvoje postav. Snaží se hráče podporovat v takovém hraní, aby zažili příběh podobný těm, jaké znají z moderních velkofilmů.

Hra je o lidských touhách, velkých cílech a snech. Zároveň je ale i o problémech, strastech a překážkách, které musí hráčské postavy překonávat. Příběh i postavy se rozvíjejí a dotvářejí samotným hraním, dopředu tedy nemusíte připravovat spousty materiálů.

Střepy snů LITE přináší zdarma ukázkovou PDF verzi hry zjednodušenou na základní mechaniky. Přečíst a vyzkoušet si ji budete moci od 1. 5. 2009.

Oficiální stránky: www.strepysnu.cz

Stories of the Empire

[13. 04. 2009] Stories of the Empire je úprava systému Fate pro temný viktoriánský svět plný kouzel a tajemna, která obsahuje pravidla i úplný popis prostředí.

Na ulicích Londýna, studených a vlhkých v nočním vzduchu, procházejí mágové, skřítci a elfové provádějí svoje kousky a mezi lidmi žijí svoje životy skřeti, trpaslíci, faunové a další stvoření, která dnes známe už jen z příběhů. Svět Impéria je světem tajemných britských ostrovů, které se utápí v magických mlhách a kde k nebi ční dolmeny a kamenné kruhy jako vzpomínka na lid, který tu kdysi žil před lidmi. Zemí projíždějí rytíři ze Země kouzel a hraniční skřeti stále obývají polorozbořené věže skotské vysočiny…

Publikace obsahuje:
  • 164 stran textu
  • okolo 100 barevných ilustrací
  • popis 11 základních ras a bytostí
  • 22 příkladových příběhů
  • komplexní a vylepšený herní systém Fate
  • originální viktoriánský svět 19. století plný kouzel a tajemství
Více informací a PDF: RPG Fórum / [Hra] Stories of the Empire.

Třetí království

[30. 03. 2009] Podle učení mágů a filosofů existují tři království. První je Království Férie, Království Staršího lidu, země kouzel a Sídhe. Druhé je královstvím lidí, světa, jaký známe a kde britské Impérium vládne mořím i zemím. Království třetí je potom stínem království druhého.

Třetí království je světem kouzel. Na první pohled je podobný našemu světu… možná o nějakých sto, sto padesát let dříve. Na druhý pohled ale zjistíme, že mnoho věcí je zde jinak. Jména mají magickou moc a lze je ukrást nebo prodat, stejně jako vzpomínky, smysly či (jak mnozí tvrdí) lásku.

Říkanky a básničky jsou skutečnými zaklínadly. Všude žijí duchové a další podivná stvoření. Každý, kdo tu žije, se v kouzlech vyzná alespoň zběžně a magie je ve Městě na každém kroku. Je také ale světem stínů…

Více informací a PDF ke stažení (18 stran s nádhernými ilustracemi)
naleznete na RPG Fóru v diskusi Třetí království.

Hrdinové Světů (beta)

[22. 02. 2009] Hrdinové Světů vycházejí z velké části z pravidel Hrdinové Fantasy (HF), které jsou postaveny na svobodném dovednostním systému s tzv. bodovým nákupem. HF jsou často označována jako hra devadesátých let, avšak s porovnáním s hrami devadesátých let HF netrpí omezeními a ani nelogičnostmi, kterými jsou tyto hry známé.

Oproti Hrdinům Fantasy přinášejí Hrdinové Světů pravidla pro střelné, plasmové a laserové zbraně, psioniku, řízení exoskeletů, kosmické souboje a další technologické vymoženosti, které se ve fantasy světech běžně neobjevují.

HS obsahují tři ukázková prostředí: Cyber, Posapokalypsu a Universe.

Oficiální stránky: www.hrdinovesvetu.cz

Mořský vlk

[20. 02. 2009] Komu se líbí dřevěná paluba, výstřely z děl a surová realita, pro toho je určeno tato nová realistická RPG hra o námořnících a pirátech.

Tvorba tohoto díla (uctihodných 96 stran) trvala asi 1/2 roku práce a zosobňuje spoustu představ o pirátech, lodích, skutečném Karibiku a především o neskutečných hrůzách a šílenstvích, který si museli lidé v historii vytrpět na plachetnicích. Zároveň si přijdou na chuť detailisti a najdou v pravidlech všechny předměty, náboje, popisy ostrovů a pevnin (těch hlavních) a taky grafomani, kteří mají rádi černobílé obrázky.

Více informací a PDF: RPG Fórum / MOŘSKÝ VLK (O NÁMOŘNÍCÍCH A PIRÁTECH!!).

Tento článek si můžete přečíst na webu Hry na hrdiny
http://www.hrynahrdiny.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.hrynahrdiny.cz/m-News&file=article&sid=69