Hry na hrdiny .cz

Legendy Armandie
Publikováno: Tuesday, 30.11. 1999 - 00:00:00
Téma: Hry na hrdiny


Stručné shrnutí nejnovějších pravidel stolní fantasy hry na hrdiny, která si zaslouží vaší pozornost.

"..Když v Armandii ráno vychází slunce a začínají zpívat první ptáci, Krondirové procitají ve svých stromových obydlích, gairinové vylézají ze slují, wossové se vydávají na lov a lidé roztahují své rybářské sítě. Vereni začnou zpívat a jejich hlas se rozléhá po planinách na severu. Skřítci - gnomové procházejí lesní pěšinou, nesou své obětiny jako poděkování paní lesů.

Hluboko v horách na severu však slunce nesvítí. Běsové jsou za to vděčni a když první, ještě studené, paprsky zabloudí v ta místa, schovávají se pod zem. Tam pak v neklidném spánku spílají dni a vyčkávají na chladnou noc, na čas, kdy temná mračna zahalí bolavé slunce a kdy se vydají loupit."


Legendy Armandie jsou hrou na hrdiny (stolní rpg) založenou na principech "fantasy" světa Armandie. Hra se snaží používat jednoduché pravidlo pro vyhodnocování sporných situací, největší důraz klade na příběh.

Celé dílko vzniká průběžně od roku 1997 s malými přestávkami, pravidla ve své lite verzi jsou volně k dispozici na stránkách hry la.nokturno.net

Systém ověřování

Ověřování se provádí za pomocí karet, systém je jednoduchý a univerzální. Pokud nejsou k dispozici patřičné hrací karty, lze užít obyčejne šestistěnné kostky nebo jiné alternativy.

Rasy a povolání

Základních armandských ras je šest, mají své zvyky, názory, umění a historii. Ačkoli je hra postavena na tzv. "dovednostním systému", existuje zde šest archetypů - jakýchsi dovednostních souborů, které jsou nazývány cestami. Každou cestu zastupují cechy, dostupnost dílčích dovedností pak záleží na zvolené cestě, hloubce znalostí apod.

Vlastnosti

Postavy jsou definovány šesti vlastnostmi, jejichž míru si určuje hráč sám pomocí přidělování charakterových bodů na základě jednoduchých pravidel rasy. Každá z vlastností je ve hře důležitá (má nějaké číselné ohodnocení, které má přímý vliv na hru či rozvoj postavy).

Boj

Veškeré šarvátky a bojůvky se hra snaží řešit co nejnižším počtem ověřování, přesto však zachovává napětí a realističnost. Rozšířený souboj pro milovníky šarvátek je rovněž připraven, je řešen pomoci akčních bodů, na výběr je slušné množství zbraní a zbrojí. Krom obyčejného tlučení lze mířit na jednotlivé části těla, pokoušet se o různé cíle útoků, provádět finty atd.

Magie a nadpřirozeno

V Armandii existuje několik druhů "magie", skupiny kouzel se navzájem liší a to i v rámci jediného povolání, samozřejmostí jsou lektvary, kněžská zaříkání i klasická útočná kouzla, ale například i runy či kostěná magie. Systém pro užití magie ve hře je rychlý a intuitivní. Podstatné je to, že magie je ve hře užívána střídmě.

Hra je v současné době určena převážně k testovacím účelům. Pakliže se rozhodnete si ji zahrát nebo alespoň přečíst, budu velmi vděčný za každou reakci či názor k pravidlům. Pravidla lze stáhnout na stránkách hry la.nokturno.net

Tento článek si můžete přečíst na webu Hry na hrdiny
http://www.hrynahrdiny.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.hrynahrdiny.cz/m-News&file=article&sid=45