oben
spacer
Hry na hrdiny

Hry na hrdiny

Kion 
[ O projektu www.hrynahrdiny.cz ]   [ Co jsou to hry na hrdiny ]    Nenechte se omezovat realitou - ponořte se do světa her a fantazie...  

  Vyhledávání


  Mapa stránek
· Domů
· Archiv aktualit
· Odkazy
· Témata
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
· Kniha návštěv

Externí odkazy (cz)
· RPG fórum
· Anotace RPG her
· RPG pedia

  Doporučujeme
Hrdinové Fantasy nabízejí svobodu!
d20
Hulkový rád
Fantasy obchod
Siranie
Srdce Erinelu
RPG Knihovna
Kion
Equilibrie
Ankarie - svet pro DrD+
Legendy Armandie
Genesis Excogitatus
RPG hry
MFantasy - on-line magazín s fantasy povídkami
Altar
Cínoví vojácci
Web príštích spisovatelu

  Podpořte nás
Hry na hrdiny

  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

  

e-Publikace

Autor: Gorth - Úterý, 30.11. 1999 - 00:00:00
Topic: Hry na hrdiny

Během posledních pár měsíců vyšlo (či se chystá v nejbližší době vyjít) spousty dobrých e-publikací s RPG tématem a tak jsem si řekl, že by nebylo vůbec k zahození vytvořit o nich stručný přehled. RPG scéna v Česku není nikterak velká a tak by byla škoda, aby informace o těchto publikacích odrolovala během chvilky, v rámci novinek po pravé straně, pryč. Většinu popisků jsem si s prominutím dovolil zkopírovat z oficiálních zdrojů.

Ale teď už k samotným publikacím, jedná se o: Střepy snů LITE, Stories of the Empire, Třetí království, Hrdinové SvětůMořský vlk.


Střepy snů LITE

Střepy snů jsou příběhová hra s univerzálním systémem na podporu dramatického děje a psychologického rozvoje postav. Snaží se hráče podporovat v takovém hraní, aby zažili příběh podobný těm, jaké znají z moderních velkofilmů.

Hra je o lidských touhách, velkých cílech a snech. Zároveň je ale i o problémech, strastech a překážkách, které musí hráčské postavy překonávat. Příběh i postavy se rozvíjejí a dotvářejí samotným hraním, dopředu tedy nemusíte připravovat spousty materiálů.

Střepy snů LITE přináší zdarma ukázkovou PDF verzi hry zjednodušenou na základní mechaniky. Přečíst a vyzkoušet si ji budete moci od 1. 5. 2009.

Oficiální stránky: www.strepysnu.cz

Stories of the Empire

[13. 04. 2009] Stories of the Empire je úprava systému Fate pro temný viktoriánský svět plný kouzel a tajemna, která obsahuje pravidla i úplný popis prostředí.

Na ulicích Londýna, studených a vlhkých v nočním vzduchu, procházejí mágové, skřítci a elfové provádějí svoje kousky a mezi lidmi žijí svoje životy skřeti, trpaslíci, faunové a další stvoření, která dnes známe už jen z příběhů. Svět Impéria je světem tajemných britských ostrovů, které se utápí v magických mlhách a kde k nebi ční dolmeny a kamenné kruhy jako vzpomínka na lid, který tu kdysi žil před lidmi. Zemí projíždějí rytíři ze Země kouzel a hraniční skřeti stále obývají polorozbořené věže skotské vysočiny…

Publikace obsahuje:
  • 164 stran textu
  • okolo 100 barevných ilustrací
  • popis 11 základních ras a bytostí
  • 22 příkladových příběhů
  • komplexní a vylepšený herní systém Fate
  • originální viktoriánský svět 19. století plný kouzel a tajemství
Více informací a PDF: RPG Fórum / [Hra] Stories of the Empire.

Třetí království

[30. 03. 2009] Podle učení mágů a filosofů existují tři království. První je Království Férie, Království Staršího lidu, země kouzel a Sídhe. Druhé je královstvím lidí, světa, jaký známe a kde britské Impérium vládne mořím i zemím. Království třetí je potom stínem království druhého.

Třetí království je světem kouzel. Na první pohled je podobný našemu světu… možná o nějakých sto, sto padesát let dříve. Na druhý pohled ale zjistíme, že mnoho věcí je zde jinak. Jména mají magickou moc a lze je ukrást nebo prodat, stejně jako vzpomínky, smysly či (jak mnozí tvrdí) lásku.

Říkanky a básničky jsou skutečnými zaklínadly. Všude žijí duchové a další podivná stvoření. Každý, kdo tu žije, se v kouzlech vyzná alespoň zběžně a magie je ve Městě na každém kroku. Je také ale světem stínů…

Více informací a PDF ke stažení (18 stran s nádhernými ilustracemi)
naleznete na RPG Fóru v diskusi Třetí království.

Hrdinové Světů (beta)

[22. 02. 2009] Hrdinové Světů vycházejí z velké části z pravidel Hrdinové Fantasy (HF), které jsou postaveny na svobodném dovednostním systému s tzv. bodovým nákupem. HF jsou často označována jako hra devadesátých let, avšak s porovnáním s hrami devadesátých let HF netrpí omezeními a ani nelogičnostmi, kterými jsou tyto hry známé.

Oproti Hrdinům Fantasy přinášejí Hrdinové Světů pravidla pro střelné, plasmové a laserové zbraně, psioniku, řízení exoskeletů, kosmické souboje a další technologické vymoženosti, které se ve fantasy světech běžně neobjevují.

HS obsahují tři ukázková prostředí: Cyber, Posapokalypsu a Universe.

Oficiální stránky: www.hrdinovesvetu.cz

Mořský vlk

[20. 02. 2009] Komu se líbí dřevěná paluba, výstřely z děl a surová realita, pro toho je určeno tato nová realistická RPG hra o námořnících a pirátech.

Tvorba tohoto díla (uctihodných 96 stran) trvala asi 1/2 roku práce a zosobňuje spoustu představ o pirátech, lodích, skutečném Karibiku a především o neskutečných hrůzách a šílenstvích, který si museli lidé v historii vytrpět na plachetnicích. Zároveň si přijdou na chuť detailisti a najdou v pravidlech všechny předměty, náboje, popisy ostrovů a pevnin (těch hlavních) a taky grafomani, kteří mají rádi černobílé obrázky.

Více informací a PDF: RPG Fórum / MOŘSKÝ VLK (O NÁMOŘNÍCÍCH A PIRÁTECH!!).

 
  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 2.96
Účastníků: 83


Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 Poslat článek Poslat článek


Související témata

Informace

"e-Publikace" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
fuss

Free Themes, Templates and Layouts at jooon.de

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund