oben
spacer
Hry na hrdiny

Hry na hrdiny

Equilibrie 
[ O projektu www.hrynahrdiny.cz ]   [ Co jsou to hry na hrdiny ]    Nenechte se omezovat realitou - ponořte se do světa her a fantazie...  

  Vyhledávání


  Mapa stránek
· Domů
· Archiv aktualit
· Odkazy
· Témata
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
· Kniha návštěv

Externí odkazy (cz)
· RPG fórum
· Anotace RPG her
· RPG pedia

  Doporučujeme
Hrdinové Fantasy nabízejí svobodu!
d20
Hulkový rád
Fantasy obchod
Siranie
Srdce Erinelu
RPG Knihovna
Kion
Equilibrie
Ankarie - svet pro DrD+
Legendy Armandie
Genesis Excogitatus
RPG hry
MFantasy - on-line magazín s fantasy povídkami
Altar
Cínoví vojácci
Web príštích spisovatelu

  Podpořte nás
Hry na hrdiny

  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

  

Hrdinové Fantasy: Nástroje pro roleplaying

Autor: Rulemaker - Tuesday, 30.11. 1999 - 00:00:00
Topic: Hry na hrdiny

V tomto článku bychom rádi představili některé nástroje pro hru za postavu (roleplaying) v Hrdinech Fantasy. Nebudeme zde rozebírat, jak správně hrát za postavu, ale právě o nástrojích. Samozřejmě každá hra na hrdiny je o roleplayingu nebo jej předpokládá, nicméně pravidla mohou v něčem hráčům napomoci. Co tedy Hrdinové Fantasy nabízejí?

Hra za povahové vlastnosti

Důležitou součástí hry za postavu je hra za její povahu. Hrdinové Fantasy pro to nabízejí jednoduchá pravidla, která hráče k hře za povahu navedou.

Jediný pravidlem je číselný údaj od -3 do +3 vyjádřitelný slovy, kterým popíšeme jakoukoliv vlastnost: -3 je velmi záporná, zcela negativní, 0 je neutrální, žádná a +3 je pak zcela kladná, maximální. Během tvorby postavy si hráč sám volí, na jakém stupni chce danou povahovou vlastnost mít. Pokud chce, aby byla statečná zvolí si +2, pokud dá přednost útěku v pravou chvíli, dá si -1.

Není zde žádný systém zvláštních výhod / nevýhod, maximálních hodnot a počtu povahových vlastností. Vše je v rukách hráče a Pána hry, který jeho hru za postavu sleduje a hodnotí.

Kromě povahových vlastností si ještě hráč svou postavu popisuje tím, co má či nemá ráda, čeho se bojí, jaký má náhled na rasy a další povahové rysy (pomstychtivost, pověrčivost, bezohlednost, …)

Kontakty

Aby si hráči lépe zapamatovali, s kým se jejich postavy potkaly, mohou používat systém kontaktů. Ten, podobně jako povahové vlastnosti, používá vztah hodnocený od -3 (nenávidí) až po +3 (miluje). Dále je určena síla kontaktu, tentokrát od 0 (zná ho z doslechu) až +3 (zná ho výborně a velmi dlouho).

Hráči si mohou ve vazbě na svou minulost vymyslet rozumné množství kontaktů, které jim potom pomohou lépe ztvárnit hru. Postavy mohou například bez nabádání PH „jet navštívit strýce kováře v sousedním městě“. PH toho může hned využít a začíst spřádat příběh s tím, že strýce nedávno okradli a vyhrožují mu, že ho zabijí, pokud nezanechá živnosti.

Kontakty také mapují hru. Příběh se časem může vrátit k postavě, se kterou se střetli před několika hrami a notně jim zkomplikovala život.

Vzhled

Vzhled postavy je v Hrdinech Fantasy tvořen krásou a dojmem / autoritou (popsanou v dodatku na oficiálních stránkách hry). Krása určuje fyzickou krásu (někdo rád hraje za krasavce a svůdníka, jiný si třeba zkusí roli šeredy), dojem pak pocit, který vyvolává postava v ostatních (někdo je na příjemný a vítaný v každé společnosti, jiného všichni od pohledu nenávidí). Podle dodatku je umožněno si krásu a dojem volit stejně jako povahu a popisuje se opět systémem +3/-3.

Další nástroje roleplayingu

Další nástroje tu nebudeme podrobně rozebírat, neboť jsou podobné jako v jiných hrách – od hry za rasu, výcvik (či zkušenosti, povolání) až po znalosti každé jednotlivé postavy.

www.hrdinovefantasy.cz

 
  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3.42
Účastníků: 14


Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 Poslat článek Poslat článek


"Hrdinové Fantasy: Nástroje pro roleplaying" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
fuss

Free Themes, Templates and Layouts at jooon.de

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund