oben
spacer
Hry na hrdiny

Hry na hrdiny

Equilibrie 
[ O projektu www.hrynahrdiny.cz ]   [ Co jsou to hry na hrdiny ]    Nenechte se omezovat realitou - ponořte se do světa her a fantazie...  

  Vyhledávání


  Mapa stránek
· Domů
· Archiv aktualit
· Odkazy
· Témata
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
· Kniha návštěv

Externí odkazy (cz)
· RPG fórum
· Anotace RPG her
· RPG pedia

  Doporučujeme
Hrdinové Fantasy nabízejí svobodu!
d20
Hulkový rád
Fantasy obchod
Siranie
Srdce Erinelu
RPG Knihovna
Kion
Equilibrie
Ankarie - svet pro DrD+
Legendy Armandie
Genesis Excogitatus
RPG hry
MFantasy - on-line magazín s fantasy povídkami
Altar
Cínoví vojácci
Web príštích spisovatelu

  Podpořte nás
Hry na hrdiny

  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

  

Legendy Armandie

Autor: Skaven - Tuesday, 30.11. 1999 - 00:00:00
Topic: Hry na hrdiny

Stručné shrnutí nejnovějších pravidel stolní fantasy hry na hrdiny, která si zaslouží vaší pozornost.

"..Když v Armandii ráno vychází slunce a začínají zpívat první ptáci, Krondirové procitají ve svých stromových obydlích, gairinové vylézají ze slují, wossové se vydávají na lov a lidé roztahují své rybářské sítě. Vereni začnou zpívat a jejich hlas se rozléhá po planinách na severu. Skřítci - gnomové procházejí lesní pěšinou, nesou své obětiny jako poděkování paní lesů.

Hluboko v horách na severu však slunce nesvítí. Běsové jsou za to vděčni a když první, ještě studené, paprsky zabloudí v ta místa, schovávají se pod zem. Tam pak v neklidném spánku spílají dni a vyčkávají na chladnou noc, na čas, kdy temná mračna zahalí bolavé slunce a kdy se vydají loupit."


Legendy Armandie jsou hrou na hrdiny (stolní rpg) založenou na principech "fantasy" světa Armandie. Hra se snaží používat jednoduché pravidlo pro vyhodnocování sporných situací, největší důraz klade na příběh.

Celé dílko vzniká průběžně od roku 1997 s malými přestávkami, pravidla ve své lite verzi jsou volně k dispozici na stránkách hry la.nokturno.net

Systém ověřování

Ověřování se provádí za pomocí karet, systém je jednoduchý a univerzální. Pokud nejsou k dispozici patřičné hrací karty, lze užít obyčejne šestistěnné kostky nebo jiné alternativy.

Rasy a povolání

Základních armandských ras je šest, mají své zvyky, názory, umění a historii. Ačkoli je hra postavena na tzv. "dovednostním systému", existuje zde šest archetypů - jakýchsi dovednostních souborů, které jsou nazývány cestami. Každou cestu zastupují cechy, dostupnost dílčích dovedností pak záleží na zvolené cestě, hloubce znalostí apod.

Vlastnosti

Postavy jsou definovány šesti vlastnostmi, jejichž míru si určuje hráč sám pomocí přidělování charakterových bodů na základě jednoduchých pravidel rasy. Každá z vlastností je ve hře důležitá (má nějaké číselné ohodnocení, které má přímý vliv na hru či rozvoj postavy).

Boj

Veškeré šarvátky a bojůvky se hra snaží řešit co nejnižším počtem ověřování, přesto však zachovává napětí a realističnost. Rozšířený souboj pro milovníky šarvátek je rovněž připraven, je řešen pomoci akčních bodů, na výběr je slušné množství zbraní a zbrojí. Krom obyčejného tlučení lze mířit na jednotlivé části těla, pokoušet se o různé cíle útoků, provádět finty atd.

Magie a nadpřirozeno

V Armandii existuje několik druhů "magie", skupiny kouzel se navzájem liší a to i v rámci jediného povolání, samozřejmostí jsou lektvary, kněžská zaříkání i klasická útočná kouzla, ale například i runy či kostěná magie. Systém pro užití magie ve hře je rychlý a intuitivní. Podstatné je to, že magie je ve hře užívána střídmě.

Hra je v současné době určena převážně k testovacím účelům. Pakliže se rozhodnete si ji zahrát nebo alespoň přečíst, budu velmi vděčný za každou reakci či názor k pravidlům. Pravidla lze stáhnout na stránkách hry la.nokturno.net

 
  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.07
Účastníků: 13


Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 Poslat článek Poslat článek


Související témata

Recenze

"Legendy Armandie" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
fuss

Free Themes, Templates and Layouts at jooon.de

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund