Hry na hrdiny .cz

Svět fantazie – hra na hrdiny nové doby
Publikováno: Pondělí, 24.04. 2006 - 08:00:00
Téma: Recenze


Svět fantazie je několikaletý projekt, jež má za úkol utvořit takový herní systém, který donutí hráče opravdu hrát své postavy, volně cestovat fantazií a nenechat se ovlivňovat, natož pak zpomalovat většinou nezáživnými pravidly.

Svět fantazie je hra na hrdiny třetí generace. Není to prostředek k dokonalé simulaci života v herním světě, ale nástroj, který v rukou dovedného hráče umožní mnohem více, než si zatím dokážete jen představit. Tato hra je tu pro hráče a jejím hlavním cílem byla skutečnost, aby zajistila svým hráčům kvalitní herní základ, který si je možno uzpůsobit k obrazu svému. Díky tomu můžete doopravdy, již od samého základu hry, hrát tak, jak vás baví a nenechat se omezovat nepřeberným množstvím mnohdy nezáživných pravidel.

Tato hra neobsahuje (vlastně je ani nepotřebuje) stovky dokonale propracovaných pravidel, ale fungující, rychlý a hratelný systém, který příliš nezdržuje posun v dobrodružství a přitom je velice zábavný. Základní charakteristika hry na hrdiny třetí generace Svět fantazie by se dala shrnout do těchto desíti bodů:

Charakteristika

  1. Svět fantazie má velice jednoduchá pravidla srozumitelná každému.
  2. Obsahuje herní systém, který vám umožní hrát tak, jak vás baví a v ničem vás nebude omezovat.
  3. Prostředí hry Světa fantazie není předem stanoveno a prakticky se dá použít k jakémukoli stylu hry (fantazy, současnost, budoucnost, horor, sci-fi, cyberpunk apod.)
  4. Od začátku pravidla vedou hráče k hraní svých rolí a k upuštění všech zábran, které se v jejich světě fantazie mohou vyskytovat.
  5. V mnoha případech nabízí i více než jen jedno konkrétní pravidlo a vy si můžete sami vybrat, které budete používat – to nejrychlejší vyžadující zdravý lidský rozum nebo to, ve kterém budete hodně počítat a zabývat se čísly. Nebo třeba i to třetí, které je kombinací předcházejících dvou možností. Volba je pouze na vás a nakonec budete hrát způsobem, jakým chcete cestovat vaší fantazií! Budete se moci bez omezování nebo přetváření již koupených her doopravdy bavit!
  6. Svět fantazie nabízí ucelený základní systém, který se využívá ve všech hodech, takže nepotřebujete ovládat nebo vlastnit spoustu sad mnoha druhů kostek. Ke hře potřebujete pouze dvě desetistěnné kostky, tužku, gumu, papír a samozřejmě dobré kamarády.
  7. Zasvěcení do systému trvá obvykle v řádu deseti minut (v průměru 15 až 20 minut), a tak můžete hrát prakticky kdykoli s kýmkoli.
  8. Celá pravidla jsou sepsána na 32 stranách (údaj se díky aktualizaci pravidel může drobně lišit), a tak budete velice rychle připraveni na první hru. Spousta pasáží je také nepovinná, takže je můžete klidně vynechat.
  9. Ve Světě fantazie můžete hrát za postavu, kterou jste si vždycky přáli, protože vám v její tvorbě nikdo nemůže zabránit (tedy kromě Vypravěče – tj. vůdce celé hry)!
  10. Pravidla se neustále vyvíjí a vzniká spousta doplňků. Navíc se do jejich vývoje může zapojit kdokoli, jehož názory harmonizují s filozofií Světa fantazie!
I když vám Svět fantazie pravděpodobně nenabídne systém typu Dračí Doupě nebo Stín meče, můžete pomocí něho ochutnat něco, co zatím většina hráčů her na hrdiny nezná nebo se toho bojí – totiž hraní „volným“ stylem. Po pravdě řečeno je tato hra určena zkušenějším hráčů (lépe nazváno labužníkům), kteří nepotřebují dva tisíce pravidel, stovky tabulek a pět tisíc předem připravených kouzel. Vlastně i takové hráče, čistě teoreticky, tato hra uspokojí, ale musí věnovat více času k přípravě. Když dojde k nejhoršímu, můžete v klidu opsat kouzla z jiných systémů a drobnou úpravou vložit do systému Světa fantazie. Ovšem toto částečně odbourává základy hry, díky kterým byla vytvořena. Cestovat fantazií je velice jednoduché a tento projekt vám to určitě dokáže!

Cílem autorů ...

Cílem autorů bylo ukázat všem hráčům RPG, že kvalitní zábava není otázkou studování tlustých knih a utrácení spousty peněz, ale že je na dosah každému, kdo o to projeví alespoň malinký zájem. Zkusit to můžete i vy, protože základní pravidla i s mnoha dodatky (včetně graficky pěkně vyvedeného osobního deníku) si můžete ZDARMA stáhnout z oficiálního webu této hry (najdete tam také podrobnosti o tom, jak se zapojit do vývoje hry nebo sekci „Otázky, vzkazy a odpovědi“, kde jsou zveřejněny dotazy k pravidlům, případně k celému projektu).

Kdokoli, kdo touží okusit nové koření v hrách na hrdiny, které se v mnoha jiných státech už dlouho rozšiřuje rychlostí blesku, a nebojí se, může vstoupit do opravdového Světa fantazie. Brána je totiž stále otevřená...

www.svetfantazie.webz.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu Hry na hrdiny
http://www.hrynahrdiny.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.hrynahrdiny.cz/m-News&file=article&sid=54