Hry na hrdiny .cz

Teon - pochmurný fantasy svět
Publikováno: Sobota, 25.02. 2006 - 00:34:18
Téma: Světy


Možná by bylo dobré o projektu, jehož dokončení se na vás už chystá, napsat pár řádek. Možná bude lepší napsat více než jen pár řádek...

Svět, jehož minulost je klíčem k jeho budoucnosti …
… bohužel svou minulost ztratil.


Úvod

Je velmi těžké popsat něco tak složitého jako Teon. Ale když už jste tu, pustíme se do toho. Teon je vlastně pouze obrovským střepem putujícím v Zásvětí. To je prostor, kde vzdálenost ztrácí svůj význam a kde zákonitosti magie fungují jinak. V Zásvětí je takových střepů více, popravdě jsou jich miliony. Na některých ani není život, jsou to jen kameny. Jinde, na jiném mimosvětě, jak jsou tyto střepy nazývány, je nejinteligentnější forma života jen nějaký sliz.

A na zbylých pár tisících je život. Jedním z nich je i Teon. Avšak ještě se trochu vrátíme k Zásvětí a mimosvětům. Každý mimosvět je od zhoubného Zásvětí oddělen jakousi bariérou, která má světle modrou barvu (obloha). Kdyby někdo plul po moři až k této bariéře, viděl by obrovský vodopád padající do modré prázdnoty. Kdyby skočil dolů, umřel by. Octl by se v Zásvětí, prostoru tak magicky i fyzicky nestabilním, že by jej to okamžitě zabilo.

Kdysi, ještě před Dopadem prý existovala říše, Haloren se jmenovala. Její obyvatelé objevili způsob jak cestovat v Zásvětí a mezi jednotlivými světy. Některé i kolonizovali. Dodnes se dá na Teonu najít spousta mimobran z tohoto období.

Toto cestování se však Halorenu vymstilo. Na jednom z mimosvětů něco probudili. Démony. Tak začali Stínové války. Ty se táhli mnoho stovek let. A nakonec Haloren zvítězil. Ale vzhledem k tomu, že Haloren již neexistuje k něčemu došlo. Nikdo dnes neví co se stalo. Podle pověstí se z nebes přiřítila strašlivá zkáza a zničila zbytky Halorenu. Veškeré jeho vědění bylo ztraceno, vzniklo nové moře, pevnina se propadla do hlubin oceánu - této události se říká Dopad - událost, která prakticky vymazala jeho historii.

Nyní je na Teonu zlo. Šíří se z děr a bran. Ovšem není téměř nikdo, kdo by jej zastavil. Církve se starají jen sami o sebe, vládci to samé. Učenci téměř všichni pomřeli a jejich vědomosti s nimi, magie a theurgie se stává spíše legendou nežli vědou. Okolo lidských měst krouží vlci, ve městech jsou upíři, po okolí se toulají kněží prorokující konec světa. Šíří se epidemie. A na severu prý roste Zlo. Na řečech těch kněží něco je... Konec světa se blíží, je to jen otázka času…

Teon - svět

Teon je tvořen už od začátku jako svět pochmurný, který na sobě nese jizvy minulosti. Kdysi na něm existovali lidské říše schopné schopné cestovat nejen prostorem, ale i mezi světy. Dodnes, i pět set let po jejich zániku, se na Teonu nachází obrovské množství fragmentů jako města, pevnosti, hrobky a vědění. To je bohužel až příliš často zneužíváno k osobním a ne vždy okolím prospěšným účelům. V hlavním modulu naleznete také Amur, na kterém se momentálně pracuje. Jedná se o poloostrov, který bude podrobně popsán, ovšem ne zcela do hloubky, chceme nechat Pjům dostatek svobody. Bestiář a předměty jsou také ve vývoji, zatím můžeme jen slíbit, že máme několik opravdu zajímavých potvůrek a předmětů.

Koncepce modulů

Modul s pracovním názvem Hlavní bude obsahovat Hlavní knihu s hrubým popisem jednoho Teonského kontinentu a principy na kterých svět stojí. Božstva, umírání, magie, dimenze, sféry, další světy... Další knihou bude Amur s popisem poloosrova, jeho krajiny, vládců, měst a organizací. A poslední budou Dodatky-jedná se jen o pracovní název. V nich najdete nestvůry, předměty, případně i CP. Modul bude distribuován v el. formě ve formátu .zip. V něm budou tři výše uvedené .pdf soubory a mapy.

Tvorba

Můžeme s klidným, svědomím prohlásit, že Hlavní kniha je hotova, krom několika drobností, které se vážou na celý zbytek modulu a budou se dodělávat až na konec, nyní se pracuje na Amuru a Dodatcích. Práce by měla být rychlejší, jelikož to nejtežší-principy světa a jejich fungování v systému Drd+ máme za sebou. Když jsme zmínili herní systém, trochu jej rozvineme. Teon je tvořen přímo pro Drd+ a je to na něm vidět. Do budoucna se aplikacím pravidel na jiné systémy (hlavně Drd 1.6) nebráníme, teď na to však není čas. Co se týče našeho webu, je chabě aktualizovaný, ale dáváme přednost tvorbě celku, než postupného přidávání aspektů světa formou článků. Alespoň do té doby, než vyjde Hlavní modul.

Na Teonu v současné době pracují tito lidé:
  • Aether, tvůrce předmětů a připomínek ke světu.
  • Ander, tvůrce monster a malíř map.
  • Aldarix, vedoucí projektu a tvůrce světa.
  • Allathay, který se k nám nedávno přidal tvoří nestvůry.
  • Chtěl bych poděkovat i Kintosovi, za jeho testing Teonu a za některé návrhy k němu.
  • Memphis a Dunny mají na svědomí ilustrace, které obohacují a rozšiřují samotný text.
  • A v neposlední řadě patří dík Epicovi, za hosting, podporu a pěkný web.
Najdete nás na www.teon.mfantasy.org

Za tvůrce Teonu sepsal AldarixTento článek si můžete přečíst na webu Hry na hrdiny
http://www.hrynahrdiny.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.hrynahrdiny.cz/m-News&file=article&sid=48