Hry na hrdiny .cz

Naidon
Publikováno: Úterý, 17.05. 2005 - 09:00:00
Téma: Světy


Vidím svět. Svět převažující svou velikostí samotné váhy vesmíru. Jeho síla bude růst do nekonečných dálek. Všechno bytí se mu bude klanět, před jeho nedozírnou mocí. Ten jež bude vládnout ať příjme jméno Roko a uchopí osud světa do svých rukou. Ať Naidon je zván. Přijde čas velkých změn. Čas dobrodruhů.
dávná věštba


Pomalu to bude rok co se v mysli jednoho milovníka fantasy zrodil nápad vytvořit svět na němž by žili dobrodruhové naší doby. Ale jak to tak s nápady a přehnanými vizemi bývá, nebyl příliš dobře zpracován. Tedy pouze částečně, ale nedostatečně. Jak už to tak někdy bývá, opakuji pouze někdy, chopili se tohoto nápadu jiní lidé. Nabídli pomoc k dalšímu pokračování a jelo se dál. Ovšem všichni dobře víme, jak to chodí s časem pro realizaci takových nápadů, a proto byly dlouhé období nicnedělání. Ne, že by se nechtělo, ale prostě se nemohlo. Až v posledních měsících se opět rozjela tvorba. A teprve před nedávnem se dostalo i možnosti webových stránek pro projekt. Byla už i předtím, ale nějak nám to nevyšlo. Nyní jsme však chytili příležitost za pačesy a rozhodli se do toho pořádně opřít. A o co to vlastně jde?

Naidon. S tímto slovem jste se na internetu mohli již párkrát setkat, pravda nejspíš v ne moc dobrém světle. Jde o fantasy svět nesoucí právě jméno Naidon. Jednoho dne by měl být Naidon rozsáhlým světem schopným nabídnout hráčům fantasy her hned několik prostředí pro jejich pravidla. Těmito prostředími je šest odlišných kontinentů, ležících na Naidonu. Každý z nich by měl být koncipován na jedny pravidla. Na místě je možná otázka jaká to budou. Zatím víme určitě, že to budou Dračí Doupě a DnD. Kontinent pro ně se totiž blíží ke zdárnému dokončení. Zbylé kontinenty leží na Naidonu osamocené a čekají na své stvořitele.

Nejspíš by nebylo od věci říci něco o historii Naidonu.

Historie Naidonu

Dlouhé jsou kroky věčnosti a kdo stojí v proudu času padne.

Tar Melder-vizionář

Na začátku bylo všechno. Dokonalá inteligence rozsáhlá jako vesmír a harmonie prostoru, času a nicoty. Rovnováha balancující jako vlas na ostří věků trvala po dekády. Ale hranice mezi vším a ničím je tak tenká. Všehomíro se začalo rozpadat a řád již nestačil. Tehdy povstali z mocného proudu prvotní inteligence nejmocnější Bohové: Roko, Irvel, Laerd, Aeine a Ithana. Dlouho se radili na vrcholu existence,plodili děti a nemohli se dohodnout jak rozehrají svou životní partii. Tehdy se objevil Esdern, který uchvátil božské kostky života a propadl v šílený smích. Pokusili se ho zastavit, ale bylo pozdě. Karty byly rozdány, kostky vrženy a největší hra osudu začala. Vesmír se začal otáčet, vznikly planety, měsíce a hvězdy. To, ale mohlo Bohy zabavit jen na chvíli. Rozhodli se vybrat jednu planetu, vytrhnout ze své podstaty kus vlastní moci a vytvořit tvárný svět, kterému by mohli vládnout po tisíce let. Jeden byl kontinent omývaný moři. Jeden svět kypěl životem ve všech podobách. Mocná civilizace Avarnemaaern ovládala Naidon, v její moudrosti vzkvétalo hospodářství a vědění. Ovšem na okrajích kontinentu žily lidé, kteří odmýtali její nadvládu. „Moudřejší nechť ustoupí“ pravil Roko obávaje se moci společnosti Avarnů a spoléhaje na svou božkou autoritu. Tak vznikly portály, které dodnes patří k nejmocnějším objektům na Naidonu, a které odvedly ze země despotickou, ale vyspělou společnost. Zbylí obyvatelé vytvořili Říši, jejíž hranice sahala od okraje k okraji . Tato se postupně rozpadla na severní a jižní část. Ovšem v nejistých srdcích lidí je vždy zakořeněn svár a začala Velká válka ve které umírali vojáci obou stran dlouhých 50 let. Do této války se zapojili nejlepší bojovníci i mocní mágové, kterým se dnes přičítá rozpad kontinentu. Ovšem žádný čaroděj nedokáže uvolnit sílu, která by rozervala základy země. Byla to Istara, která v záchvěvu hněvu na své svěřence, kteří plýtvali mocí k zabíjení, rozervala kontinent na kusy. Odtud se píší nové dějiny Naidonu, obydleného nejrůznějšími rasami a bytostmi.

Jak jste si nejspíš povšimli, tak Velká bitva byla zlomovou událostí v historii Naidonu a tak by nebylo od věci se o ní také zmínit.

Velká bitva

Naidon nebyl vždy takový, jak ho dnes mnozí znají, nebyl tak bohatý, neměl ani zdaleka tolik různorodých obyvatel, neměl podobu, jakou má dnes. Dlouhá tisíciletí byl na světě Naidon jen jeden obrovský kontinent, na kterém žily lidé. I přes velkou rozlohu Kontinentu bylo lidí tolik, že se vedly války o půdu. A to bylo důsledkem Padesátileté války a Velké bitvy.

34 den roku 12045

Brzy bude válka a nikdo si není jistý tím, kdo zvítězí. Ale už nyní proroci předpovídají, že to bude největší z válek za dlouhá tisíciletí. V Severním království se nejspíš shromaždují obrovské armády, připravené kdykoli zaútočit. Poslední zprávy hovoří o dlouhých řadách stovek tisíc vojáků, pochodujících směrem na jih. Nikdo si teď před ničím nemůže být jistý. Všichni muži našeho království jsou postaveni do zbraně. Všichni kdo mohou se stahují z vesnic a měst víc a víc k jihu. Všude je cítit strach a napětí. Jak dlouho ještě do té osudové války?

Zápis z knihy Paměti Jižního království

54 den roku 12095

Tahle bitva bude jistě poslední. Víc už toho zubožená zem nevydrží. Velikost obou armád je nezměrná, ale přesto pevně věříme ve vítězství. Naši vojáci jsou mnohem lépe vycvičení a lépe disciplinovaní na to, aby byli poraženi obrovskou sebrankou vidláků. Zvědové zjistili, že Jižní království žádá pomoc mágů ze Zeleného chrámu na vrcholcích Sargavských hor. Pokud oni budou hrát nečestnou hru, musí počítat se spojením našeho království a kouzelníků Perleťové věže. Už teď to vypadá na hodně nečestnou bitvu s pomocí magie. Nakonec však poznají, kdo vládne větší silou a beze všeho se nám jeden po druhém podrobí. Ať už to skončí jak to skončí, jen ať už je tomu válčení konec.

Zápis z knihy Historie Severního království za doby Velké války

78 den roku 12095

Posledních pár dnů bylo nejhorších za předchozích padesát let. Zemí se rozléhá dusot koní a obrovských armád pochodujících k hranicím mezi Severním a Jižním královstvím. Po dlouhé době nepokojů se schyluje k závěrečné bitvě. S této situace už není cesty ven a s největší pravděpodobností se do bitvy zapojí i magie. Král se rozloučil s celým národem, kdyby v bitvě zahynul. Krajem se šíří ještě větší strach než před pár lety. Nikde nejde zahlédnou šťastného člověka. Kdo mohl, odplul na ostrovy vzdálené pár set mil od Kontinentu. Jak dlouho v tak neobydlených krajích vydrží je jen záhadou.

Zápis z knihy Paměti Jižního království

179 den roku 12095

Ráno byla jasná obloha bez mráčků, slunce vysvitlo a jasně ozářilo Tvilejskou pláň, místo konání Velké bitvy. Na obou stranách se řadí nespočetné zástupy vojáků, není pochyb o tom, že tato bitva se zapíše do dějin všech. Bitva začala už před pár hodinami a dosud se tvrdě bojuje. To co jde vidět na Tvilejské pláni, nejde popsat slovy. Jde slyšet obrovský řev a rachot zbraní. Tohle snad nikdy neskončí. (spousta řádků je nečitelných) Na obloze se objevují obrovské, barevné záblesky. Začíná být velké dusno, těžko se dýchá. Nad plání se formuje obrovská černočervená koule, sálající energii ze všech stran. O této válce už nerozhoduje hrubá síla. Koule se neustále zvětšuje, vojáci utíkají všemi směry pryč. Jak se tohle stalo…

Zápis z knihy Historie Severního království za doby Velké války


Válka a Velká bitvy způsobila totální konec Kontinentu, mágové a kouzelníci snažící se pomoci svým stranám zapříčinili rozpad celého Kontinentu a následné rozdělení na šest kontinentů na kterých začal postupně vzkvétat nový život v nejrůznějších podobách. Zprvu to byli drsné, nepřátelské kraje, plné divé zvěře a magických bytostí, pozůstatků po právě proběhlém boji, zdivočelých domácích zvířat, sutin a zřícených pozůstatků kdysi velkých a slavných, nebo malých a zapomenutých míst, obývaných před válkou lidmi a někde, tam, kde se jim podařilo oddělení kontinentů přežít, zdrsnělých, zdivočelých a nepřátelských původních obyvatel, lidí, kteří se neštítili krást a zabíjet. Takové podmínky čekali na novoosídlence. Přesto se život na kontinentech začal postupně zase rozvíjet. Někde pomaleji, jinde rychleji, ale vyvíjel se všude. Vznikaly nové rasy. Vyvíjeli se noví živočichové. V některých vysokých horách se po dlouhé době opět usídlili draci…

A nyní si řekneme něco o kontinentu Ilindor. Jeho vydání na sebe snad nenechá už dlouho čekat.

Ilindor

Pro začátek bychom si řekli co Ilindor nabízí pro vás hráče a pro tebe jakožto PJ.Hlavním úmyslem při tvoření Ilindoru bylo vytvořit komplexní systém, který by dobře fungoval. Když to řeknu po lopatě. Místo kde si rádi zahrajete své dobrodružství a ještě raději v něm budete pokračovat. Možná vás napadne. Vytvořit něco takového není přece žádný problém. Opak je pravdou. Vše na sebe musí logicky navazovat. Pro vše musí být dobrý důvod proč tomu tak je, aby byla vytvořena ta správná atmosféra. Tedy co vám Ilindor nabídne? Snad dobrou atmosféru, která zahrnuje spoustu vypracovaných oblastí, kde žijí různorodé rasy a zajímaví tvorové. Historii všeho co si nějakou tu historii zasluhuje. Inspiraci pro tvorbu vašeho vlastního světa, což je někdy hodně obtížné. Samozřejmě na Ilindoru uplatníte vaše tolik oblíbená pravidla DrD a DrD Plus. Pro která je Ilindor vlastně určen. V neposlední řadě vám dá doufám i nějakou tu zábavu při hraní.

Geografické rozdělení Ilindoru obsahuje snad všechny oblasti které jen známe a proto si snadno vyberete místo které vám vyhovuje. Co by to byl za světadíl, který nemá vyprahlou a zrádnou poušť, či hluboké a temné hvozdy. Prostředí je většinou takové jaké dobře znáte a nebude problém se do něj vcítit při hraní. Možná někteří z vás, holdující zeměpisu najdou určité nesrovnalosti co se týče umístění různých druhů prostředí. Což je docela možné a někomu to celé může připadat postavené na hlavu. Avšak jsme ve fantasy a tam se většinou meze nekladou. Nikdo, aspoň myslím, neřekl, že se všechny světy musí podobat tomu našemu.

Tak to by bylo snad vše. Více a ještě mnohem víc se dozvíte teď a dále postupem času na stránkách www.naidon.mfantasy.org.

Jsem rád, že jste to dočetli až sem a předem díky za vše co možná někdy pro Naidon uděláte.

Tento článek si můžete přečíst na webu Hry na hrdiny
http://www.hrynahrdiny.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.hrynahrdiny.cz/m-News&file=article&sid=40