Hry na hrdiny .cz

Popis Open Gamingu DnD
Publikováno: Pondělí, 25.04. 2005 - 00:00:00
Téma: Hry na hrdiny


Ačkoliv máme za sebou již čtyři termíny Otevřeného hraní v herně Černého rytíře v Praze, tedy Open Gamingu, uvědomuji si, že doteď vlastně nikdo z nás nevysvětlil o co se jedná. Já se o to pokusím na následujících řádcích. Začněme tím kdo vlastně jsme.

Kdo jsme?

Říkáme si Masters of Many Worlds. Zatím jsme tři plnohodnotní členové a několik přidružených. Ty plnohodnotně představuji já, tedy Dalcor, Sylvaen a Wyrm. Přidružení členové jsou Jiron, Trevenor, Drizzt a Ax. Všichni děláme do fantasy poměrně dlouho, já osobně od roku 1994. Kromě otevřeného hraní se věnujeme, mimo zaměstnání, například neoficiální překladatelské činnosti, tvorbě webových stránek o fantasy a samozřejmě samotnému hraní a mástrování. Zatím já, Sylvaen a Wyrm vedeme kampaň v D&D a Ax se spolupracovníky vede kampaň podle pravidel GURPS. Vzhledem k tom že GURPS se teprve rozbíhá budou následující řádky pokrývat pouze herní systém Dungeons and Dragons 3,5 E.

O co se jedná?

Každý z vás již zaslechl jistě zkratky Role-Playing Game, Hry na hrdiny, hra v hlavní roli. Určitě skoro všichni kdo čtete tyto stránky jste takovou hru vyzkoušeli a nebo vás zajímá a vyzkoušet by jste ji chtěli. Od toho jsme zde také my. Zatímco normální hra se skládá většinou z jednoho DM – Dungeon Master – Pán jeskyně a většinou tak 4 hráčů, my vedeme hru ve třech. Skupinka hráčů, nebo tedy hráči vedených postav – PC: Player Character – se pohybuje mezi šesti až desíti. Zkušenosti hráčů jak z pravidly, se samotným hraním se pohybují od absolutních začátečníků až po experty, kteří znají pravidla na zpaměť a sami většinou i publikují. Začínající hráč se nemusí v žádném případě obávat neporozumění systému. Základ pochopí rychle a složitější úkony a zákoutí pravidel se mu sami dostanou pod kůži, také díky radám mnohem zkušenějších hráčů.

Cílem hry je vždy zábava a aby se pár kamarádů sešlo a užili si spolu super zábavný čas. Toto se snažíme nějakým způsobem zařídit a né vždy se to povede. Ale už samotní tvůrci systému pravidel podle kterého hrajeme o toto usilují a myslím že všeobecně se to daří

Proč „Open“ ?

Protože chceme být otevření vůči novým hráčům. Většina hrajících družin je limitována maximálním počtem hráčů, a také tím, že se hráči mezi sebou dobře znají. Je těžké připojit se k takové skupince, protože sehraná parta lidí většinou o nové členy nemá příliš zájem.

Proto jsme se rozhodli umožnit každému kdo bude mít zájem, aby si mohl zahrát. Ať už se s námi domluvíte dopředu (mailem, na fórech CzechDnD nebo po ICQ), nebo přijdete až v den kdy hrajeme, chceme vám vyhovět a umožnit vám přidat se. To znamená, že se leckdy k družině připojí zcela nová a neznámá postava, která po jedné či dvou hrách družinu opustí. Podle nás je to zcela v pořádku - tak to v životě chodí. Hráči se baví, nově příchozí si zahraje, a tak to má být.

Jaká pravidla a svět

Mnoho z vás se s nějakým tím RPG setkala. Dračí doupě, Advanced Dungeons and Dragons, Stín meče, Hrdinové Fantasy, GURPS, Shadowrun, Vampire: the Masquarade. Řada z vás ve stolní „Pen and Paper“ verzi, někteří v počítačových hrách jako je například Baldur´s Gate. Naše hra je postavena na aplikaci Dungeons and Dragons, edice 3,5 (na PC například Icewind Dale II). Některá pravidla aplikujeme trošku jinak – tzv. House Rules, ale je to jenom pár minimálních drobností. S odchylkami hráče včas seznamujeme. O tom co je DnD 3,5 E se můžete dočíst v System Reference Documentu. Což je vlastně dokument pro udělování D20 licence, který obsahuje všechny důležité atributy hry – jedná se o skoro celá pravidla volně použitelná. Zkušené znalce systému upozorňujeme že hra je postavena pouze na CORE pravidlech – tedy Player´s Handbooku, DM Guide a Monster Manual I. Jiné rasy, Prestižní povolání jsou na domluvě s DM, ale zatím je neakceptujeme, také nepovolujeme psioniky, monky, drowy a půl orky – vzhledem k zasazení hry do světa Forgotten Realms.

Hra je zasazena do prostředí dobře známého – Zapomenuté říše: Forgotten Realms a to na území severozápadního Cormyru. Bližší informace naleznete v Heroltovi Cormyru, Novinkám z kampaně, který zde je volně ke stažení.

Kde hrajeme?

V Praze v herně Černého rytíře, kde si případně můžete dokoupit všechny potřebné příručky, kostky a kde se o Vás postará super obsluha, která nezapomíná ani na vaše žaludky, ani na jiné potřeby milovníka fantasy.

Za Poříčskou branou 21, 186 00 Praha 8 Karlín (50m od autobusového nádrží Florenc)
e-mail: praha@cernyrytir. cz, tel. 222 312 461
otevřeno denně 12 – 21

Kdy hrajeme?

Přesně stanovené termíny zatím nejsou, vzhledem k zájmu hrajeme dva dny v měsíci a to vždy s rozdílnými hráči, termíny dáváme včas herně, spolu s vyhláškou (teda snažíme se), a pak na níže uvedených kontaktech. Jedna skupinka je Sebranka, zaměřená hráčstvem více na akčněji podaná dobrodružství a druhá Ukecaní flákači. Jak z názvu vyplývá jedná se spíše na vyjednávání zaměřenou skupinku. Ovšem nejlépe se vyjednává z pozice síly, že?

Pokud Vás naše otevřené hraní zaujalo, určitě se nám ozvete, najdete nás na webových stránkách www.czechdm.com , Open gamingu jsou věnována fóra rpgforum.jinak.cz.

Dalcor: dalcor@czechdm.com, tel 731412208
Sylvaen: sylvaen@czechdm.com, tel. 731214687
Wyrm: wyrm@czechdm.com, tel. 776 683 709

Prosím užívat telefony ohleduplně.

Těšíme se na Vás.

Masters of Many Worlds
It Happens because we choose it to happen!

Tento článek si můžete přečíst na webu Hry na hrdiny
http://www.hrynahrdiny.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.hrynahrdiny.cz/m-News&file=article&sid=34