Hry na hrdiny .cz

Informační portál o Hrách na hrdiny
Publikováno: Neděle, 09.01. 2005 - 17:19:44
Téma: Informace


Bavil jsem se s Crowenem ( Albion: Temný Vek ) a Skavenem ( Legendy Armandie ) o portálu, který by se zabýval hrami na hrdiny a který evidentně u nás neexistuje. Tento portál by měl fungovat za prvé jako rozcestnik, za druhé jako informační server, který by přinášel novinky o jednotlivých hrách na hrdiny a jejich světů. Neměli by chybět ani články o roleplayingu, rad pro PH, tvorbě světů, příkladové dobrodružství (které se dají psát bez příslušenství k určitému systému), možná i povídek, informovaní o překladech zahraničních her a seznam Conů. Portál by neměl dělat rozdíl mezi komerčním či nekomerčním systémem, což by mohlo být velké plus pro méně rozšířené free systémy.

Narazili jsme však na otázku/problém ohledně tvorby/udržování obsahu, tak jsme se rozhodli udělat průzkum, kolik dalších lidí by bylo ochotno se podilet na chodu portálu. Zjistil jsem, že nejsem zdaleka první, kdo s touto myšlenou přišel. Nejdál se zatím dostal Skaven s Jollym, kteří již měli stránky s obsahem hotové, avšak pro nezájem to zabalili ( zbylé texty jsou k vidění na Nokturnu v článcích, rubrika: Hry na hrdiny (rpg) ). Dále se přesně tenhle nápad řešil v rámci RPG obrození ( na diskusním serveru nyx.cz ), ale nakonec to vyhučelo do prázdna ( ztroskotalo na lenosti lidí ).

Nejnadějněji vypadala informace, že na portálu pro HnH se už v zásadě delší dobu dělá. Snaha vzešla ze serveru Dráčí doupě a na portálu dělá Almad. Info k nalezení na adrese: http://www.dracidoupe.cz/v2/GC2k4/ ( Prezentace pro GameCon 2004 ). Po prostudování informací jsem zjistil, že se jedná o one man show a už teď se v rámci projektu řeší level systém. Taková idea nekoresponduje s mojí vizí ( jednoduchého, přehledného webu ) .

Reakce na daný průzkum mě moc nepřekvapila, debata se začala točit hlavně ohledně technických záležitostí ( nejoblíbenější je asi téma redakčního systému ), jen dva lidé řekli jasně, že jsou pro tuto myšlenku. Jak vidno, největší problém je se dohodnout (to platí i o mé osobě ;~). Rozhodl jsem se proto vzít rozjezd sobecky do vlastních rukou. Technické otázky jsem se rozhodl vyřešit bez nějakých větších průtahů. Místo mám, RS jsem vzal druhý co mě napadl ( phprs ), doménu jsem zvolil hrynahrdiny.cz , snad již bude zítra fungovat.

Největší práce nastává teď, je třeba stránky plnit obsahem a to ne jednorázově, ale stále. Proto bych vás chtěl poprosit, pokud máte zájem na tvorbě tohoto portalu ozvěte se mi prosím na email gorth@volny.cz a já vám přidám možnost sem vkládat články, novinky a odkazy. Ideální je, pokud sami tvoříte vlastní systém, či jinak příslušíte k nějakému hře na hrdiny a nevadilo by vám, sem zadávat novinky ohledně daného systému.

S pozdravem Gorth

Tento článek si můžete přečíst na webu Hry na hrdiny
http://www.hrynahrdiny.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.hrynahrdiny.cz/m-News&file=article&sid=1