oben
spacer
Hry na hrdiny

Hry na hrdiny

Red Dragon 
[ O projektu www.hrynahrdiny.cz ]   [ Co jsou to hry na hrdiny ]    Nenechte se omezovat realitou - ponořte se do světa her a fantazie...  

  Vyhledávání


  Mapa stránek
· Domů
· Archiv aktualit
· Odkazy
· Témata
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
· Kniha návštěv

Externí odkazy (cz)
· RPG fórum
· Anotace RPG her
· RPG pedia

  Doporučujeme
Hrdinové Fantasy nabízejí svobodu!
d20
Hulkový rád
Fantasy obchod
Siranie
Srdce Erinelu
RPG Knihovna
Kion
Equilibrie
Ankarie - svet pro DrD+
Legendy Armandie
Genesis Excogitatus
RPG hry
MFantasy - on-line magazín s fantasy povídkami
Altar
Cínoví vojácci
Web príštích spisovatelu

  Podpořte nás
Hry na hrdiny

  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

  

DrD+, dočkali jsme se...

Autor: Gran - Pátek, 22.04. 2005 - 00:00:00
Topic: Recenze

Rok se s rokem sešel... Ne ne ne – takhle začíná každá druhá recenze na nové NHL, což je „obyčejná compová hra bez duše“, řekli by někteří. A pomineme-li skutečnost, že DrD+ bez „duše“ zajisté není, tak samotné vydání DrD+ nebylo tak jasné, jako u NHL – donedávna dokonce někteří jedinci považovali Dračí Doupě Plus za mýtus. A já jsem rád, že se u mýtu nezůstalo.

O samotném vývoji „Pluska“ se zde však rozepisovat nebudu, to již za mně učinili jiní, kteří se například na samotném vývoji, na rozdíl ode mne – „obyčejného“ hráče – přímo či nepřímo podíleli. Jen pro jistotu zmíním skutečnost, že DrD+ není další „modul“ pro staré DrD (dále DrDo). Dračí Doupě Plus je totiž úplně nová hra...

A když je nová, co nového nám přinesla? Co se rozhodla Patnáctka darovat lidem?

Dobrodruzi, hrdinové a zbabělci

Povoláních ve hře je šest, příručky (tedy dvoupříručky) pro povolání (dále jsou ještě dvě – Pro Hráče (PPH) a Pro Pána Jeskyně (PPJ)) jsou tři – Čaroděj a Bojovník, Theurg a Zloděj a Hraničář s Knězem. Rozdělení po dvou není jen kvůli tomu, že jedna tlustá kniha je levnější než dvě tenké (aspoň pokud já vím), ale také z jiného důvodu – Čaroděj a Bojovník jsou zde jako archetypy a vybírají si z šesti směrů. Theurg se Zlodějem jsou povolání dovednostní a mají neomezené možnosti volby schopností. A nakonec jsou tu Hraničář a Kněz, povolání role-playingová, pro jejichž hraní musí mezi hráčem a PJ panovat jistá spolupráce – výsledek ale rozhodně stojí za to.

Dobré také je, že každá postava, ať už je to kdokoliv, se může naučit, ve zmírněné formě, to, co umí jiné povolání (alespoň některé schopnosti), a to pomocí obecných dovedností. Například léčit může umět každý, ne jen Hraničář...

PJ, radujte se

Musím tedy pochválit, kromě samotné hry, i příručku pro Pány a Paní jeskyně (Samozřejmě jsem ji nečetl, vyprávěla mi o ní kamarádka matky bratrance mého PJ.). Je zde vskutku úžasně popsaná nejen Tvorba světa, ale i Tvorba samotného dobrodružství, a je tu vše, co si začínající, a možná i pokročilý, PJ může přát. Je zde rozebráno například to, jak svět vlastně vznikal, jak funguje, příručka vám pomůže vytvořit jeho historii a zasadit do něj překrásné a geniální dobrodružství... jiné totiž za pomoci téhle PPJ snad ani udělat nelze (nechytejte mne za slovo, nějaký zručný PJ by byl jistě schopen udělat dlouhé, nudné a otravné dobrodružství).

Jen bestiář je menší než by měl být a vzorové dobrodružství může chvílemi zůstat viset na mrtvém bodě – bestiář bude ale vyřešen tím, že vyjde nový, samostatný bestiář (nejspíše v kroužkové vazbě), kde bude tolik bestií, že se z toho družina... pobestiuje.

Herní mechanismy

Dle mého názoru je, oproti DrDo, Plusko rozhodně realističtější. Samozřejmě, bylo nalezeno dost chyb (trpaslíci přeskakující hradby z místa a podobně), ty však byly hbitě opraveny (doporučuji diskuzní fórum na Lopuchu, tam zjistíte mnohé (za příspěvky se ale podepisujte, třebas i přezdívkou, budou vás mít radši ;)), ačkoliv u hrdinů některé hrdinské výkony zůstávají (ovšem, co by jste čekali od hrdinů, že).

Pokud v rychlosti proletíte PPH (Příručku Pro Hráče), hlavně druhou polovinu, možná se vám postaví... vlasy hrůzou. Nemusíte se však bát – to je jen první dojem. Většina mechanismů ve hře je totiž řešena v podstatě jedinou tabulkou – ostatní jsou od ní odvozeny. A co tedy vlastně působí ten pocit složitosti? Je to skutečnost, že autoři vymysleli pravidla téměř na vše – upozorňují ale, že pokud to není nutné, pokud to váš PJ zvládne vyřešit „z hlavy od oka“, vůbec ta pravidla používat nemusíte. Tato „maličkost“ je velice příjemná, ačkoliv je to maličkost – jistě se najdou i ti, kteří takové upozornění nepotřebují. Některým se však toto „upozornění“ může hodit.

Jediné zádrhely mohou nastat při chápání snad v nejsložitější části pravidel „Poškození“ (alias zraňování) a při používání bojových mechanismů (dokud se vám nedostanou do krve).

Hody kostkou byly pěkně zjednodušeny – již vás nečeká žádné nadhazování a podhazování hodů na kostkách 1k4, 1k8, 1k10, 1k12, 1k20, 1k%... prostě už nepotřebujete sadu kostiček, pro plynulou hru stačí dvě šestistěnky (2k6), se kterými vyřešíte vskutku vše.

Úrovně se zde oproti DrDo trochu mění, nehledě nyní na samotné přidělování zkušeností, které najdete v odstavci o role-playingu. Rozdíl mezi úrovněmi byl v DrDo takový, že měl dotyčný více bodů života – zde se počet bodů života v podstatě nemění, takže pokud potkáte někoho silného, zabijete ho stejně rychle, jako někoho slabého – za předpokladu, že bude svázaný a nebude patřit k těm, co zabíjí pohledem.

A to je hlavní rozdíl mezi úrovněmi – zatímco zloděj na první úrovni je spíše ořezávátko (oproti vyšším úrovním, to se ho musím zastat – v DrDo byl „úplně na nic“), zloděj o tři úrovně výše mu dostane kudlu mezi lopatky rychleji, než se zelenáč zeptá „Kolik je hodin?“.

Jedinou záchranou proti drsným postavám na vysokých úrovních je to, že jich po světě neběhá mnoho (a že většina z nich neotuží po vaší krvi), za což může pomalý postup po úrovních.

A co že je nového se samotným postupováním?

Role-playing – A jsme v hraní o kus dál

Dračí Doupě Plus má ale i něco, co v jiných systémech (D&D, AD&D, GURPS, DrDo, HF...) v podstatě nenajdete – a to neustálé vyzývání k Role-Playingu.

Jednu zásluhu na tom má to, že zatímco u většiny ostatních systému jsou pravidla „jen suchými pravidly“, v DrD+ je vše protkáno úžasným příběhem, který ve vás vzbudí touhu si „to samé“ užít „na vlastní kůži“. A pokud by se našel někdo, kdo odmítá číst texty kurzívou, máme tu samotný systém zkušeností.

Ano, je to tady. Konec tupému vymlacování jeskyní. Konec plačících a v křečích se kroutících Pánů a Paní Jeskyní, k tomu smrkajících do osnovy hlavní zápletky z důvodu, že ústřední CP má hlavu na kůlu, kam ji umístil válečník družinky. Konec je dobám, kdy PJ ve smrtelných křečích mezi jásotem hráčů křičí „Proč já!?“.

Samotný systém postupování a rozdělování zkušeností v Plusku totiž přímo nutí hrát správně svou postavu. Zde totiž nejsou zkušenosti za zabíjení potvor (chápejte jako „nepřítel“) - zde dostáváte zkušenosti za to, jak se vcítíte do role své postavy, za to, že podle pečlivě připraveného charakterníku elegantně zahrajete reakci vámi hýčkané postavy v těžké situaci rozhodnutí...

Konečně se našel někdo, kdo nováčkům řekne, o čem vlastně Hry na Hrdiny jsou.

Tvorba postavy

Sedl jsem si ke stolu a otevřel příručku pro hráče. Našel jsem list, nazvaný charakterník, a otevřel ho – příručku pak zavřel.

Číselně už byla má postava hotova. Vybral jsem si postavu Theurga, teoretika magie.

Nyní však přišel čas mé postavě vdechnout život. Otevřel jsem si sešit na matematiku, nalistoval volnou stránku a podíval se na první otázku...

Velmi pěkná je skutečnost, že se v nám autoři snaží pomoci vytvořit opravdu kompletní postavu. K tomu zde slouží hora otázek ohledně charakteru, historie a dalších vlastností (nikoliv těch číselných) vaší postavy, některé otázky jsou ještě podrobněji rozebrány a vysvětleny v PPH.

Když se vám podaří prokousat se některými, někdy až zákeřnými, otázkami na konec, budete mít vytvořeného nového člověka (elfa, trpaslíka...), připraveného vyrazit do světa.

Tato část tvorby postavy není ani o špetku méně důležitá, než číselná tvorba – nejspíš je ještě důležitější (a také zábavnější), neboť při hraní svého charakteru budete ze začátku často koukat do charakterníku (inspirovaného herním dotazníkem Vukogvazdské družiny, www.vukogvazd.cz), aby jste svou postavu zahráli co nejlépe a nejvěrněji (a dostali horu zkušeností, he he ;)).

Jízda začala aneb Zážitky z prvních sezeních

Vytvořil jsem si Theurga, moci-chtivého, po většinu života zatracovaného, ale štědrého a přátelského, elfího bastarda.

Jako první dobrodružství jsme se rozhodli zahrát si vzorové dobrodružství z PPJ, a to „Po stopách Démona“ (na což jsem se jako Theurg samozřejmě těšil, ačkoliv jsem nic z démonologie neovládal). To nás bohužel trochu zklamalo, ale alespoň jsme si procvičili pravidla a stmelili družinu.

Při hraní jsme používali nápadů z příruček. Zatemnil jsem pokoj, který byl stylově vprostřed podpírán dřevěnými trámy, šikovně rozmístil reproduktory a dle situace jsme pouštěli hudbu. Vzduch byl cítit vonnými tyčinkami, na stole hořel trojramenný svícen, a pak ještě u PJ stála lebka, do které byla též vložena svíčka.

Musím to přiznat, ale první sezení, kdy jsme tyto rady ještě nepoužívalo, stálo, takříkajíc, za starou bačkoru. Ne a ne se vytvořit žádná atmosféra, každou chvíli poznámky mimo hru a různé vtípky. Role-playing žádný – zkušenosti jsme dostali za to, že jsme slíbili, že příště budeme hodní... a také jeden bod za to, že jsme přišli.

Druhé sezení již bylo lepší, skok mezi ním a tím prvním byl rapidní. Používali jsme všechny možné způsoby co nás zrovna napadly, jak navodit atmosféru, chvílemi se to i dařilo. Stále to však občas něco kazilo a my přemýšleli co – odpověď jsme nenašli.

Páté sezení už jsme se vrhli do intrikánského a temného dobrodružství našeho PJ, který si ho připravil opravdu pěkně (Bylo úžasné, když jsme do potemnělého města vcházeli, plamínek svíčky na stole blikotal. PJ řekl „Odbíjí půlnoc“ a jako na povel zněla z „repráků“ tajemná hudba, na jejímž popředí byly slyšet zvony.). Hned na začátku se nám podařilo vlastní hloupostí poštvat si proti sobě dva cechy, naštěstí jsme si ale jeden spřátelily... na nějakou dobu.

Také jsme měli podezření, co kazí atmosféru.

Šesté sezení bylo moc pěkné – jen dvě věci kazily celkový dojem. Naše čtyřčlenná družinka (my + CP) jsme vedli boj s jinou (4 slabší CP)... trvalo to přes hodinu. Začal jsem přemýšlet o vyvinutí simulátoru boje.

Druhou věcí bylo neustálé přerušování hry a všemožné vtípky.

Kvůli druhému důvodu jsme zavedli ještě jednu věc – družinovské regule. Do prázdné knihy se starobylými deskami jsme napsali základní pravidla chování při sezení. Uvedu několik z nich:
  1. Vtípky prohlašuje pouze postava
  2. Hráč hraje svou postavu
  3. Nerušit atmosféru sezení
  4. Neodbočuje se od hry (nevedou se diskuse o Pánovi Prstenů)
  5. O slovo se každý přihlásí
  6. Chování postavy musí být skutečně v souladu s jejím charakterníkem.
  7. PJ má vždy pravdu.
Ačkoliv se pravidla zdají tak jasná, že je zbytečné je psát, není tomu psát. „Co je psáno, to je dáno“ skutečně platí, a naše sezení se několikanásobně zlepšila.

Nyní mám za sebou asi 8 – 9 sezení. První bylo nejhorší, ale jak jsme postupně všemu přicházeli na kloub, zlepšovalo se to. I když už nyní je hra super, tak vím, že je ještě co zlepšovat – a těším se za, řekněme, 10 sezení, kdy se opravdu vžijeme do svých postav (Já sám mám občas problém v tom, že když se nám podaří navodit temnou atmosféru, tak se mi to tak „líbí“, že mám tendenci se usmát – a to kazí (přeci jen, když je někdo svázán v žaláři, tak se od něj nečeká, že se bude smát)).

Poznámky k povoláním

Ještě bych měl několik poznámek k jednotlivým povoláním, hlavně co se týče role-playingu.

Bojovník – Je dělen na šest archetypů, a pěkné na něm je, že každý archetyp má jiný přístup k boji/světu. Zatímco pro Gladiátora je boj zábavou, pro Barbara je to otázka přežití – čili se to odráží i na povaze postavy. Takže vlastně můžete zjistit archetyp bojovníka (pozor, vy jako hráči, ne jako postavy – ty o nějakých „archetypech“ nejspíše nikdy neslyšeli) jen otázkou „Jdeš si zabojovat?“. Zatímco Gladiátor přikývne, tak Barbar může říct „To bych k tomu musel mít důvod – a pak bych tě musel zabít.“

Čaroděj – K tomu nemám žádné speciální poznámky. Co se týče Role-playingu, tak většina z nás zná citáty typu „Čaroděj nikdy nechodí pozdě. Čaroděj chodí, když se mu to hodí.“

Zloděj – Opět žádné zvláštní poznámky. I když... musím pochválit, že cechy jsou velmi pěkné.

Theurg – Toto povolání se řeší na internetu skoro nejvíce. Theurg je obžalován z toho, že je příliš silný – některá jeho kouzla dokáží likvidovat nepřátele opravdu neuvěřitelně. To, že to není zas tak snadné, vysvětlovat nebudu, to snad pochopí každý, kdo si Theurga přečte. Nejvíce hádek jsem prožil kvůli kouzlu, které dá neuvěřitelnou a skoro stoprocentně smrtící ránu – smrtící i pro vyšší úrovně (kouzlo se jmenuje Úder). Já to kouzlo (resp. můj Theurg) mám, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že pro něj nemám využití... Ne proto, že by nebyly žádné boje... ale spíše proto, že je MOC silné... a já nechci pokaždé někoho zabíjet (omráčit, spoutat, okrást, mučit a vydírat je přece mnohem humánnější ;)).

Hraničář – Hraničář je povolání role-playingové – už za tu skutečnost ho musím pochválit ;) Je udělán... no, abych se přiznal, nestudoval jsem ho, jen jsem ho očima prolétl, takže... je udělán... pěkně.

Kněz – Opravdu, ale opravdu dobré povolání, též role-playingové. Četl jsme ho a velmi, velmi se mi líbil. Třeba někdy dostanu příležitost si ho zahrát... rozhodně by za tu zábavu s ním stál. Více neprozradím.

Závěr a Shrnutí

Co bych k DrD+ řekl nakonec? No, zkusím ho shrnout do jedné věty (pozor: Někteří lidé budou mít ke slovům „dobře“, „realistická“ a „vyvážená“ veliké výhrady, na jejich urážky vůči mne (jako že neznám pravidla a že jsem ******, když tohle říkám) nehodlám nijak reagovat – ze své osobní zkušenosti se nedám zviklat):

„DrD+ je velmi dobře provedená, realistická fantasy hra na hrdiny, která vám kromě vyvážených pravidel přináší i spoustu rad, jak umocnit váš zážitek ze hry.“

 
  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3.83
Účastníků: 43


Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 Poslat článek Poslat článek


"DrD+, dočkali jsme se..." | Přihlásit/Registrovat | 132 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: crowen - Pátek, 22.04. 2005 - 08:30:29
( O uživateli ) http://www.rpg.sk

Dračí Doupě Plus má ale i něco, co v jiných systémech (D&D, AD&D, GURPS, DrDo, HF...) v podstatě nenajdete – a to neustálé vyzývání k Role-Playingu.

Tak s tymto trochu nesuhlasim, vynechal sa World of Darkness ktory velmi nabada na roleplaying, podobne aj ine systemy, hlavne indie rpgs (http://indie-rpgs.com/) ako fudge (www.fudgerpg.com) a ine...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Pátek, 22.04. 2005 - 09:37:20
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Já si nemůžu pomoc, ale nadšený z DrD+ nejsem. Přečetl jsem si tuto recenzi, prohlédl jsem si pravidla, dvakrít jsem je rozečetl a u tvorby postav jsem skončil ztracený v záplavě tabulek. Vždyť ta hra je snad určená jen studentům Mat Fyzu kteráí jsou schopni řešit nerovnici DrD+ a Dobrá RPG.

Nevím jakým zázrakem jsi dospěl k tomu že jiné hry nepodporují roleplaying? Je to zmiňováním v textu? To je směšné. Zkušený hráč přece nepotřebují nabádat k hraní postav. A spolupráce s DM jak jsou prezentována dvě povolání přeci není Role Playing. Vůbec ozančení některých povolání za více roleplayovacích je pochybné.

Nebudu se vyjadřovat nad realističností hry. Každé RPG je v něčem realistické a v něčem ne a říct že jedna je relaističtější než druhá je také o ničem.

Nemůžu se vyjádřit k systému, neboť jsem to vzdal abych se tím prokousával, zvlášť když mi vyhovuje také nedokonalé DnD 3,5E /ano vím má spoustu chyb/ a zbožnuji ADnD ve formě Player´s Option.

Mimochodem když už vylepšovali všechno ostatní mohly vylepšit i tabulku zbraní a zbrojí která!

Prdostě DrD je dobré RPG, určitě ne výborné.

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Gran (gran@centrum.cz) - Pátek, 22.04. 2005 - 14:41:37
( O uživateli ) http://www.aragorn.cz

Věř mi, jen pro "Mat Fyzáky" to není - například já to plně chápu a to je co říci.

Zkušený hráč přece nepotřebují nabádat k hraní postav.
Ano, zkušený. Ale řekni, existují snad jen zkušení hráči?

A spolupráce s DM jak jsou prezentována dvě povolání přeci není Role Playing.
Psal jsem, že o samotné hře se příliš rozepisovat nebudu... samozřejmě, že v téhle větě máš pravdu! Já jsem ale nic podobného nepsal. Jde o to, že aby jsi vůbec mohl Hraničáře a Kněze hrát, tak musíš s PJ (nebo DM, jak chceš) spolupracovat více než u bojovníka... a jsou Role-playingová proto, že bez "správného hraní" se nenaučíš ani co je to květináč/bible. (je možné, že jsem tvou větu úplně nepochopil - přeci jen ta skladba věty, chmpf...)

Mimochodem když už vylepšovali všechno ostatní mohly vylepšit i tabulku zbraní a zbrojí která!
Nic nebylo vylepšeno, vše je úplně nové. Edice A, verze 1.

Každé RPG je v něčem realistické a v něčem ne a říct že jedna je relaističtější než druhá je také o ničem.
To jsem řekl POUZE v souvislosti se "starým" Dračákem. A dle mého je to pravda.

Prdostě DrD je dobré RPG, určitě ne výborné.
(To "Prd-ostě budu považovat za překlep ;)) Tak s touhle větou nesouhlasím - i když se musím přiznat, že nemám požnost ho porovnat s ADnD a DnD.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Pátek, 22.04. 2005 - 15:16:07
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

nebudu se vyjadřovat ke osobní kritice /slohu/ jako ty, ale celkově se vyjádřím k tvému komentáři.

Komentář se nevztahuje POUZE na tvůj článek, ale na DrD+ jako takové, aby lidé pod tvou oslavnou recenzí nenaletěli. Snažím se je vrátit zpět na zem.

Řekněme si že systém DrD tvorby postav a celé řady dalších aspektů, jsou rozhodně náročnější a složitější (až zbytečně) než třeba u DnD. Navíc ta kapitola je celá chaotická. Někde jsem slyšel že příprava postavy pro DrD trvá 3 hodiny, to je docela hustý a rozhodně to není jednoduché. pravdou ovšem je že nikdo netvrdí, že DrD+ je jednoduché. BTW tos tím MAtfyze byla nadsázka.

U Role Playe Hraničáře a Kněze jsem se zmiňoval přímo o vydání hry, to není reakce na tvůj článek jed pozastavení nad smyslem takové věty v pravidlech. BTW v tvém článku to je také že Kněz a Hraničář je psotava roleplayovací. Proto se mi ta definice nezdá. Podobně tvořené psotavy jsou ve všech hrách a nejsou označovány jako více roleplayovací než jiné. Označení je nešťastné.

DrD+ volně vychází z DrD. Volně. Minimálně alespoň názvem. Ale že tabulka zbrojí a zbraní zůstane stejně strašná mě fakt nenapadlo. (Bohužel se teď nemůžu odvolat na to co mám přesně na mysli, neboť pravidla v práci nemám. Ale vím že to byla jedna z věcí na která mě zajímala a byl jsem překvapen, bohužel negativně. Takže myšleno je proti starší hře, což jsem neuvedl a za což se omlouvám.

Ono prohlášení o realističnosti hry i ve spojení se starým dračákem je taky pochybné. Mnou Myšleno všeobecně, ne ve spojitosti s tvým článkem, ale celkově na Hry na Hrdiny jako takové.

Vidíš to, já můžu porovnávat s WOD, povrchně znám GURPS, hrál jsem 5 let ADnD, teď vedu Open Gamingv DnD 3,5E. Každá z těch her v něčem exceluje, v něčem zaostává. K ADnD mám osobní vztah a považuju ho za nejlepší (ač zcela určitě není), mě nejvíce vyhovuje.

Na naše podmínky je DrD+ výtečné, ale globálně je jen dobré. Ale stejně jako u všeho jiného se jedná pouze osobní názor, neboť názor objektivní nikdo dohromady nedá.

Promiň že napadám tvůj zjevně oblíbený systém, ale oslavné ódy na něj musím trochu krotit :)

Myslíš si že nabádání hráčů k hraní rolí (byť nezkušených) zlepší jejich "hraní"? To asi ne. Mám s tím osobní zkušenosti.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Pátek, 22.04. 2005 - 15:18:59
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Ještě jedna věc, opravdu jsi napsla že DrD + je realistická hra. Asi jakokaždé jiné RPG :)
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Gran (gran@centrum.cz) - Pátek, 22.04. 2005 - 16:35:55
( O uživateli ) http://www.aragorn.cz

Add /sloh/: Ne, neber to jako napadení ;)

Jinak je dobře, že DrD+ nevychvaluješ, alespoň si všichni mohou přečíst opačné názory.

Tvorba postavy - 3 hodiny? No, já jsem tu svou promakával, a trvala mi asi 2 hodiny... z toho 90 minut charakter a historie. Ta číselná část nezabere o moc více...

Hlavním problémem DrD+ je složitost, která je ale také způsobena tím, že se člověk v pravidlech nepříliš dobře orientuje.
Jinak ale jiné chybky nevidím ;)

Nesnažil jsem se být nijak extra objektivní, když jsem tenhle článek psal - jsou to prostě pocity jednoho hráče. A pravdivé.

A když mám takové pocity já, tak proč ne jiní?

DrD+ asi přecijen není tak špatná hra...

A kdo zatne zuby, brzy pochopí, že pravidla zas tak složitá nejsou. Za to skoro ručím.

Příjemné zážitky při hraní, ať už hrajete cokoliv.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: crowen - Sobota, 23.04. 2005 - 15:38:56
( O uživateli ) http://www.rpg.sk

Skoda ze treba zatinat zuby, bez toho zatinania by to neslo?
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Gran (gran@centrum.cz) - Sobota, 23.04. 2005 - 15:59:11
( O uživateli ) http://www.aragorn.cz

Když jsem to četl já, tak nebylo třeba zuby zatínat. S tím "zatínáním" jsem to myslel tak, že se člověk nesmí nechat hned napoprvé (napodruhé a napotřetí ;)) odradit...
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: crowen - Sobota, 23.04. 2005 - 19:47:42
( O uživateli ) http://www.rpg.sk

Ved to som mal na mysli, ako to moze uspiet, ak sa ludia k tomu musia nutit a nepaci sa im to hned?
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Gran (gran@centrum.cz) - Sobota, 23.04. 2005 - 19:55:07
( O uživateli ) http://www.aragorn.cz

Záleží na povaze. Někdo to otevře, zjistí, že se v tom nevyzná, a odhodí to. Jiný to otevře, trochu se zamračí, ale začte se...
Myslím, že za to může... mno, já ti ani nevim ;) Řekněme "Uspořádání", které ten pocit složitosti vyvolává? Myslím, že v dalších verzích to bude opraveno.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Neděle, 24.04. 2005 - 23:08:20
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Jenže Další veze už je pozdě. Jestliže se mi nelíbí tahle verze tak dod alší už určitě nenahlédnu a tu informaci že to není dobré budu šířit dál (Hele viděl jsi novej Dračák? Jo jo, nic moc) a už je pozdě.

Novej design je určitě zajímavej, ale porovnej ho z dalším systémeme v čechách nejrozšířenějším - DnD? Přehlednost a jasnost sama (vím že na to maj více peněz, mluvím o uspořádání, ne vzhledu).

Navíc když jsem si při minulém Open gamingu koupil pravidla, tak na mě všichni ostatní DM´s a hráči koukali jak na zjevení, jestli mi nepřeskočilo.
Takže DrD prostě mezi jinými systémy moc obliby nemá.

Nehledě na to že je tam dost gramatických chyb podle jiných recenzí.

Na možnosti a náš trh je to dobrý počin, ale skvělý určitě ne.

To jsem ještě diplomatický, protože mám vůči Altaru respekt, ale kdyby jsi viděl jak jsme se na Czech DnD chytli kvůly figurkám k DrD+ :)
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Sylvaen - Pondělí, 25.04. 2005 - 13:25:50
( O uživateli )

Přátelé, přátelé... :-)

Nemohu soudit DrD+, protože jsem jej nestudoval. Znám jen, jsa zcela neposkvrněn osobní zkušeností, různé ohlasy. Musím říct, že ačkoliv byly ze začátku kladné, postupně začalo přibývat víc a víc zklamaných, ne-li přímo rozhořčených hlasů.. mnohé z nich předtím DrD+ chválily.

Ať už je DrD+ zcela novou edicí nebo jen vylepšením, neodpustím si rýpnutí.. DrD+ vychází z DrD, které zase vychází ve značně okleštěné podobě z AD&D..

Ještě jsem nezažil aby samizdatová kopie předčila profesionální originál.. a klidně mě ukamenujte.. :-)
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: crowen - Pondělí, 25.04. 2005 - 14:26:30
( O uživateli ) http://www.rpg.sk

Ještě jsem nezažil aby samizdatová kopie předčila profesionální originál..

Este som nepocul lepsie zhodnotenie DrD a DrD+ :-)
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Gran (gran@centrum.cz) - Pondělí, 25.04. 2005 - 14:37:31
( O uživateli ) http://www.aragorn.cz

DrD+ nevychází ze starého DrD. To za prvé.
Za druhé vím, že je mnoho nepříliš nadšených ohlasů. Já osobně, jako hráč, nikoliv jako recenzent nebo kdokoliv jiný, nechápu proč. Resp. vím, co lidem vadí, ale je to... mno, jako že A: "Mě vadí, že tam je trojka." Já: "Nemyslím si, že tam je trojka.", jestli mi rozumíte.

Prostě a stručně, mně se pravidla opravdu, ale opravdu líbí ;)
Toť vše.


A mimochodem: Četli jste recenzi v Pevnosti? Ne tu starou, ale tu novou.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Pondělí, 25.04. 2005 - 14:53:33
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

V posledním čísle?

To je skoro rekalama a ne recenze, vždyť je to k smíchu.

Nemůžu citovat, protože ji má Drizzt a ne já já jí jenom četl. za prvé= srovnání s 10 ler mrtvým systémem (ADnD) mi příjde zavádějící. NAvíc některé věci které on popisuje jsou hovadina (viz tam bylo v Drd je lepší křivka životů - co je to prosímtebe za výhodu. Křivka životů je přizpůsobená systému, takže porovnávat jí ... prsotě nechápu.

Navíc tam kolikrát píše tohle v tom či onom oproti DrD+ nejde, ale ono to jde.

DrD+ vychází z DrD, sice velice volně ale vychází, a pokud někdo tvrdí že ne, tak je to jenom reklamní tah.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Bouchi - Pondělí, 25.04. 2005 - 15:07:15
( O uživateli )

I kdepak.
Za prve DrD+ nevychazi z DrD a pokud nekdo tvrdi opak, mel by to dolozit na konkretnich prikladech.
Za druhe DrD nevychazi z ADnD. Pri tvorbe prvni verze DrD PPZ se autori inspirovali puvodnim DnD (tedy predchudcem ADnD).
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Sylvaen - Pondělí, 25.04. 2005 - 15:14:56
( O uživateli )

L-O-L

Hmm.. konkrétní příklad, jooo.... hmm hmm... nechej mě chvíli přemýšlet.. hmmm... že by třeba napověděl už název?
DrD+?

A ohledně "za druhé".. tenhle původ hovoří sám za sebe. :-)

Ale doufám že to berete jako přátelské škádlení.. Taky jsem začínal na DrD.. kdysi dávno.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Pondělí, 25.04. 2005 - 15:19:38
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Nazdar Bouchi.

Chceš mi říct, že jste si z Drd nevzali ani jeden nápad? Nic nevznikalo postupným přerodem z DrD?
To ej vtip. BTW Bouchi se na vývoji DrD podílele, tj cokoliv řekne je reklama :)
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Bouchi - Pondělí, 25.04. 2005 - 15:44:13
( O uživateli )

Dalcor: Jake "my"?
Ne, zadnym postupnym prerodem nic nevznikalo.
A ja se na _vyvoji_ DrD+ nijak autorsky nepodilel.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Pondělí, 25.04. 2005 - 15:52:25
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

OK co já vím jsi z ALTARU, promiň asociace.

Chceš říct že DrD+ je zcela nově tvořený bez jakéhokoliv vztahu k DrD předchozímu?

Hmm to bych ty pravidla nesměl vidět.

Ano systém je novej, ale pořád vychází z DrD, už jenom povoláními, rasami apod.,
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Bouchi - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:09:40
( O uživateli )

Ach jo...
Kdyz to vezmeme obecne - pokud nekdo vytvori fantasy RPG system, ve kterem bude povolani bojovnik, z jake hry vychazi? A co povolani carodej, knez, zlodej, bard,... proste "povolani", ktere se vyskytuji v kazde druhe fantasy knize?
To same s rasami - ma nejaka RPG patent na elfy, trpasliky, pulciky, skrety?
No a jinak jiste i ty vidis rozdil mezi "vzniknout postupnym prerodem z DrD" (k nicemu takoveho nedoslo) a "byt vytvoren od zakladu, nicmene vzit si z DrD nektere zajimave napady" (v tomto pripade treba rasu krolla a povolani theurga).
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:29:49
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

To je to co přesně míním - kdyby to s DrD+ nemělo nic společného tak to tam není! A protože to tam je tak to má s Drd něco společného.

Právě jsi mě odsoudill k sebemrskání, doma si otevřu pravidla na DrD+ a buď se tu veřejně omluvím, nebo ti vypíšu co je stejné a podoobné. A co se mi líbí a nelíbí. A nebudu jako ten exot v Pevnost který srovnává křivky růstu životů (btw DnD nemají životy, ale zásahové body, v pravdlech je přímo napsáno že život má psotava jen jeden)

Bouchi buď sakraupřímnej. Vždyť je to směšné. 90% lidí když vidí Drd+ řekne vylepšený dračák a když prolítne pravidla tak si řekne, sakra vylepšený dračák, ale proč je tu tolik tabulek a dalších blbostí . Srovnávat rozdílné systémy nejde. kdyby si se tu hned nezačal hlásat o práva DrD+ tak by jsi možná zjistil, že netvrdíme že je to špatné, jen že to není tak dobré jak reflektují všechny ty oslavné recenze, které spíše vypadají jak placené reklamy. naštěstí tahle recenze se mi líbila jen jsem krotil nadšení. Jestliže neakceptuješ názor že DrD+ není absolutně nejlepší a převratnyý systém, geniální a nejrealističtější tak se asi upíšeš k smrti. Protože to DrD+ fakt není, DLE MÉHO NÁZORU.

A ještě jsi nikde nedokázal proč tak skvělý je, jediné co umíš je ostatní chytat za slovo a ukazovat jak jiné systémy mají stejné a větší chyby jako DrD+. Ale to není dobrý přístup. Já jsem proto si i DrD+ zahrát s kvalitním DMem, který by byl schopen vysvětlit proč a co a jak funguje a cést hru. Pak bych třeba mohl říct. Už mě to nebaví.

Kdekoliv se oběví něco co DrD+ haní, oběví se bouchi a svými lingvistickými dovednsotmi všem dokáže že vlastně všechno ostatní je plné chyb.

Nic za chvilku jdu domů studovat DrD+ příručku hráče, abych měl nějaké argumenty, než jen to že to prostě skvělé není, jen dobré.

 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Bouchi - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:42:59
( O uživateli )

Dalcor: Prosim, ukaz mi, kde nejsem uprimnej.
Nikde jsem netvrdil, ze DrD+ nema s DrD nic spolecneho (naopak, jiste je dohledatelne, ze jsem jiz drive - tj. ne dnes - napsal, ze ma spolecne napriklad nektere rasy ci zakladni myslenky nekterych povolani).
Nikde nebrojim proti nazoru, ze "DrD+ není absolutně nejlepší a převratný systém, geniální a nejrealističtější".
Pokud uz proti necemu protestuju, tak proti nepravdivym tvrzenim typu "DrD+ je kopie (A)DnD".
Nikde taky "lingvistickými dovednsotmi" nedokazuju, "že vlastně všechno ostatní je plné chyb". Ani nikoho nechytam za slovo a neukazuju, "jak jiné systémy mají stejné a větší chyby jako DrD+".
Takze, prosim, prestan s osobnimi utoky a dodej vecne argumenty.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Sylvaen - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:50:56
( O uživateli )

Ale ona to je kopie D&D, alespoň do té míry, že jím je značně, značně, značně ovlivněna. Můžeš to popírat, ale navždy zůstane faktem, že původní pravidla DrD jsou kompilátem různých zahraničních systémů...
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: alef0 - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:59:38
( O uživateli )

Nechcem, Sylvaen, vyryvat, ale je jeden pripad, ked nahanajuci predbehol nahananeho. V starom DrD bol ku kazdemu atributu bonus alebo postih v zavislosti od vysky atributu, nie? A co bolo jednou z noviniek D&D 3.e?
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Bouchi - Pondělí, 25.04. 2005 - 17:04:38
( O uživateli )

Ale to uz zase michas dve veci dohromady.
Puvodni pravidla DrD (tedy PPZ verze 1.0) jsou hodne inspirovana DnD (1. edici) - zadny jiny fantasy RPG system tehdy autori, pokud vim, neznali. To nikdo nepopira.
Zatimco v DrD+ bude jiste mozne nalezt ruzne umyslne ci neumyslne vlivy leckterych jinych systemu (muze jit i o pouhou shodu okolnosti), a to zkratka proto, ze tech systemu uz v dnesni dobe existuje spousta, a tezko se da vymyslet neomezene mnozstvi navajem dostatecne odlisnych mechanismu napriklad pro soubojovy system ci pro urceni uspechu nejake cinnosti. Rozhodne vsak nelze tvrdit, ze nejaky vliv je vyrazny ci dokonce prevladajici (nota bene ze DrD+ je kopie neceho). Tedy leda bys za takovy vliv pozvazoval treba to, ze jde o class&level system - to by pak ale vsechny C&L systemy byly plagiaty toho prvniho a vsechny skill systemy byly plagiaty prvniho skill systemu.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Bouchi - Pondělí, 25.04. 2005 - 15:42:15
( O uživateli )

Sylvaen: Ale jdi, ohledne nazvu staci trochu premyslet. Proc se DnD (3. edice z roku 1999) jmenuje stejne jako DnD (1. edice z roku 1974), kdyz se jedna o dve _velmi_ odlisne hry?
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Drizzt - Pondělí, 25.04. 2005 - 15:22:08
( O uživateli )

My víme, kdo byl předchůdce ADnD.
A to, že se jím autoři původní DrD inspirovali nezanmená, že udělali dobře. DnD 1.ed. vyšla někdy v 70. letech a že se tvůrci DrD nechali inspirovat 20 let starým systém jim moc nepřidává.

Co se týče tvé recenze v Pevnosti > dle mého skromného názoru to není nic jiného než oslava více než podivného systému a měl jsem chuť kvůli tomu i Pevnost přestat kupovat. Nechchi tě nějak urážet, ale hrál jsi někdy i jiné systémy? Třebas World of Darkness, zmiňované DnD 3. ed. a další... zjistil bys, že opravdu je z čeho vybírat a nebudeš vědět do čeho dříve a na DrD+ si ani nezvpomeneš...
 

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:03:52
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Celá diskuze se posunula nesprávným směrem k osočování systémů.

DrD+ není dobrý systém to jsme řekli mi Dalcor, Sylvaen, Drizzt, Crowen. Všichni máme zkušenosti z jinými systémy takže máme s čím provonávat.
navíc jsem pravidla DrD+ četl a četl jsem i pravdila DrD. Podle mě je DrD+ se dá určitě srovnat s ADnD, tedy 20 let starým systémem. Včem zaostává je jak ve zcela nepřehledných pravidlech a prostě celkové složitosti jako jsou odvozené vlastnosti počítané ze dvou hlavních vlastností. Zbytečně se zvyšue počet stran zbytečnými polopříběhy, které tak dávají nádeh knihy zaměřením spíše an školáky, než starší hráče /ty se nad to ale přenesou). Zbytečná složitost mě od jakékoliv zkoušky odrazují, i když jí do budoucna nevylučuji.

Gran a Bouchi na druhou stranu DrD+ obhajují. U Bouchi je to jasné - on je zaměstancem (tuším Altaru), navíc pořád nenapsal proč je DrD+ tak dobré.

Granova polemika je na místě. On hrál zcela nepochybně DrD a pro takového člověka musí být DrD+ jako zlatý důl. Z pohledu Dračákisty je DrD+ geniální systém. Z hlediska nás ostatních je průměrným systémem, který rozhodně nepřevišuje GURPS, či DND 3,5E. Vyrovnává se tak systémům Shadowrunu, či ADnD.

To že vůbec envyhází ani trošičkou z původního DrD je blbost.

Kdyby nevycházel, pak by neměl stejná povolání a pod. Také by stálo za to vymazat takové blbosti jako jsou Rytířské zbroje apod.

HOWGH
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Sylvaen - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:10:51
( O uživateli )

Bereš mi slova z úst.. totiž z klávesnice. :-)

Nechci vyvolávat spory mezi systémy. Protože znám kromě AD&D a D&D (3e i 3.5e) i V:TM, WoD, GURPS i SR, jsou má kritéria položena někde jinde.
Uznávám že DrD bylo svého času poměrně jednoduché na hraní, ačkoliv jsme polovic času trávili hledáním v tabulkách. Mělo to své kouzlo - dokud jsme neobjevili i jiné systémy.

Každý si zahraje, co mu vyhovuje.. ale nesrovnávejte DrD, ať už plus či mínus, se systémy takové propracovanosti jako D&D.. se vším respektem a objektivitou, to je jako porovnávat bicykl s Harleyem...
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Bouchi - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:12:45
( O uživateli )

Také by stálo za to vymazat takové blbosti jako jsou Rytířské zbroje apod.
Take by stalo za to aspon blbosti nepsat - v DrD+ se nic jako Rytirska zbroj nevyskytuje.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Bouchi - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:27:51
( O uživateli )

Dalcor: DrD+ není dobrý systém
Mohl bys uvest konkretni priklady toho, v cem system DrD+ podle tveho nazoru neni dobry (zatim jsi uvedl jeden, a to jsou odvozene vlastnosti)? To, ze povazujes pravidla za neprehledna a ze ti vlozeny pribeh prijde zbytecny, uz neni otazka samotneho systemu.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Sylvaen - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:46:14
( O uživateli )

Nic ve zlém.. opakuji že pravidla DrD+ jsem viděl jen zběžně. Nicméně mě zaráží tvrzení že "ze povazujes pravidla za neprehledna [...] uz neni otazka samotneho systemu.".

Zkusím se bavit čistě věcně, bez emocí.

Řeknu to asi takto - jak už bylo zmíněno, Dalcorův nejoblíbenější systém je AD&D, které jak známo jednoduchostí zrovna neoplývá. Už samotný fakt, že člověk, který bez zaváhání zvládá AD&D a kromě toho je schopen odrecitovat Humův rodokmen až téměř k samotnému Otci Chaosu, mi napovídá že to nebude čistě jen subjektivní názor. Ostatně, tabulky DrD+ jsem viděl, a také mi z nich šla hlava kolem.

Nemohu si pomoci, chybí mi v něm nějaký jednotící prvek - nějaký základní princip od kterého se všechno ostatní odvíjí. Takový princip, jako je například v D&D 3.x edici DC, jako je v GURPS hod na úspěch a jeho modifikátory, jako je ve WoD hod na úspěch s měnícím se dice poolem atd atd..

Případně, jestliže tam takový princip je, tak je natolik složitý nebo nejasně vyložený, že jsem jej prostě nezaznamenal.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Bouchi - Pondělí, 25.04. 2005 - 17:22:33
( O uživateli )

Takze co se tyce toho principu, videl bych ho zrejme v casti Vlastni hra, hned prvni kapitola Cinnosti a hody. Tj. hod na uspech a jeho varianty.
No a samozrejme pak zakladni prevodni tabulka.
 
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Pondělí, 25.04. 2005 - 21:05:46
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Jo Jo, ted jsem to dostudoval hazí se 2K6+, ovsem hod 2K6 muze byt obcas zamenen za 1k6.

To 2K6+ znamena že se k němu připočítává odpovídající hodnota vlastnosti. Pokud hodíš 2 tak si postupem můžeš hod snížit až na záporné hodnoty, když hodíš čistých 12 budeš dalšími hody Oveření činnosti zvyšovat. Trochu složitější DC check. Teď jsem se dostal v Příručce hráče k boji a už mám popsané 3 stránky A4 bloku co se mi nelíbí (objektivně) a líbí, toho nelíbí je tam víc.

Než napíšu recenzi je to v zásadě:

Co se týče knihy - nepřehlednost a chaotičnost
co se týče systému - složitost - máme 15 ABILIT a't už zákaldních nebo různě odvozených (a to nepočítám jakési 4 bojové dovednosti, které jsou tedy počítány no má ucta! Však uvidíte. Zítra do dočtu a napíšu recenzi.

BTW Bouchi, buďto jsem přehlédl a nebo opravdu nikde není napsáno jak se ur Síla léčení (Oprava za rasu + Oprava PJ + 2K6+ - ale jaká Oprava dovednosti?)

A omlouvám se za ty zbrje, to byl nějakej výpadek, ty jsou cekem dobře, i když nesouhlasím s tím že šupinová zbroj poskytuje větší ochranu (jdu si to kontrolovat do mých zdrojů)
 

Diskuse
Od: Gorth - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:23:20
( O uživateli ) http://www.cyberspace.cz/

Diskuse by dle meho mela byt hlavne o vymene nazoru, ne o snaze presvedcit druhou stranu o "spravnosti" sveho nazoru.

Bohuzel tady v dnesni diskusi spatruji druhy pripad :( a pak to takdlec dopada ...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: alef0 - Pondělí, 25.04. 2005 - 16:53:29
( O uživateli )

Vskutku zaujimava debata (odhliadnuc od flame-ov). Ja som napr. nevedel, ze DrDPlus a DrD su vlastne dva rozlicne systemy. Niekto sa snazil naznacit, ze nazov vznikol viacmenej z marketingovych dovodov, podobne, ako to bolo s tretou ediciou D&D -- D&D a AD&D su naozaj dost odlisne systemy (hoci pravdou je, ze ,,Advanced" bolo z nazvu vyhodene viac preto, ze uz vsetci zabudli, ze existuje aj nejake ,,non advanced" D&D).

Rozdiel vsak v tomto pristupe podla mna je, ze kym AD&D si so sebou dlho nieslo akusi znamku kvality (kedysi bolo AD&D synonymom stoloveho RPG), s DrD je to podla mna na povazenie. Vela ludi, co poznam, zacinalo s Dracakom (ach, slastne casy skolskeho vyletu v osmej triede), asi preto, ze bol v rodnej reci a asi preto, ze nic ine k dispozicii nebolo. Lenze mam pocit, ze vela ludi potom, co spoznalo ine systemy, Dracak v mihu opustili a zabudli nan, hlavne kvoli akejsi ,,nevyvinutosti" (neviem momentalne najst krajsi vyraz).

Z tohto dovodu sa sam seba pytam, ci je mudre tazit zo stareho nazvu, ktory podla mna teda nie je (najma u znalcov) takou zarukou kvality, akou bolo AD&D vo vztahu k D&D.

Neviem. Chcem verit, ze DrDPlus nebude len labutou piesnou Altaru, ale ide mi to tazko.

Wow
Od: Gran (gran@centrum.cz) - Úterý, 26.04. 2005 - 07:21:43
( O uživateli ) http://www.aragorn.cz

Wow, tady se to tak zvrhlo, že se skoro neodvážím sem přispívat ;)
Re: Wow
Od: crowen - Úterý, 26.04. 2005 - 09:01:22
( O uživateli ) http://www.rpg.sk

Prave ze by si to mal brat opacne, ze tvoj clanok vyvolal reakcie a citalo ho vela ludi. Je vsak pravda, ze treba pisat opatrnejsie a mat nastudovanych viacero zdrojov, ale to pride s casom...
 
Re: Wow
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Úterý, 26.04. 2005 - 14:47:27
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Spravne, nastesti ja jsem nekritizoval tvuj clanek, pouze oslavne recenze na ne prilis dokonaly system, jen prispivej, proc je z tveho hlediska tak dobry, me by treba zajimalo jak dlouho hraješ PnP RPG a jake.
 
Re: Wow
Od: Gran (gran@centrum.cz) - Úterý, 26.04. 2005 - 16:02:41
( O uživateli ) http://www.aragorn.cz

Jak dlouho? Dostatečně. Nechci uvádět přesnou dobu, protože by to mohlo narušit přístup mezi diskutujícími vůči mne (napíšu 3 roky - Cha chá, ten je mladej, ňákej puberťák. Napíši 15, 20 let - dědek blbej).
Co přesně? Hmm, asi nejvíc jsem hrál Dračák, ale hraji i Shadowrun a zkusmo i ADnD. Také Gurps.

Nejvíc se mi líbí DrD+.

A dovol mi položit ty samé otázky tobě ;)

P.S. Ku*va, ňák si nemohu vzpomenout, co přesně PnP znamená. ;)
 

nabádání k Roleplayi
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Úterý, 26.04. 2005 - 08:35:09
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Tohle mě sestřelilo, družina včetně Hraničářky která dříve prohlásila že nemá ráda zakouřené prostory se rozhdone zajít do hospody kde je zatknou nebo co!

A teď to nejlepší

DM si hodí zda jsou v té hospodě všichni aby dal postavám šanci se z toho vyvléct!

To je spíš příklad jak nehrát

str. 96 tuším.

Re: nabádání k Roleplayi
Od: Bouchi - Úterý, 26.04. 2005 - 14:24:39
( O uživateli )

Myslim ze jsi ten priklad silne zkreslil:
1) V prikladu samotnem neni o takove hranicarce rec.
2) Jeikoz postavy jen prohlasily, ze se jdou do hospody rozsoupnout, a neresily presnou cinnost kazde z nich minutu po minute, prijde mi to, ze si PJ hodi, zda si nektera z postav v kritickem okamziku zrovna neodskocila, jako naprosto v poradku.
3) Zminka o hranicarce nesnasejici dusne a hlucne prostory je az _za_ prikladem jako ukazka toho, ze kdyby v predchozim prikladu byla v druzine nejaka takova postava, pak by PJ mel adekvatne tomu posoudit situaci (a tedy je pravdepodobne, ze by v okamziku prichodu hlidky hranicarka u stolu nebyla).

Prosim, argumentuj tim, co je v pravidlech skutecne napsano.
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Úterý, 26.04. 2005 - 14:45:24
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

TO máš možná pravdu, ale celej ten "příběh" na dané stránce je tak špatně pospanej, že výklad si může udělat začínající DM jako já a DrD+ je jak řekl kamarád "my first tabletop RPG". Alespoň takvým způsobemje psané.

No však uvidíme zítra kdy dopíšu recenzi na Příručku Hráče z pohledu hráče Dungeons and Dragons
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Bouchi - Úterý, 26.04. 2005 - 15:31:19
( O uživateli )

To uz se zase dostavame k subjektivnimu vnimani. Mne ten pribeh prijde naprosto srozumitelny a tvuj vyklad by me opravdu nenapadl.
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Úterý, 26.04. 2005 - 15:53:57
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Jenže recenze je vždy subjektivni, stejne jako nazor. I kdyz se toho snazim vystrihat. Doma si to prectu jeste jednou, stejne dneska dopisu tu recenzi Prirucky hrace.

Jiank muzu se te zeptat na duvod vydani Hracskych prirucek nezavisle na prirucce hrace?
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Drizzt - Úterý, 26.04. 2005 - 16:10:56
( O uživateli )

Money, money,money... :o))
Ale jes to stejné jako u ostatních systémů, kdy vycházejí třebas Complete Warrior, Sword and Fist a podobně... :o))
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Bouchi - Úterý, 26.04. 2005 - 16:22:20
( O uživateli )

Duvod je jednoduchy - jednak nutit hra***** co nejmin veci, ktere nepotrebuji (kdyby byly prirucky povolani soucasti PPH, mel by celek cca 600 stran a stal by tisicovku - takhle si hrac cca za 500 koupi PPH a sve povolani; nebo kdyz to budes pocitat jinak, potreboval bys do druziny tak 3 PPH a 1 PPJ, dohromady za 3 tisice a par set, zatimco ted staci jedna kompletni sada a 2 PPH navic, dohromady neco malo pres 1500, tedy polovic). No a taky trochu ztizit hra***** moznost cist si v priruckach cizich povolani a tim se dovedet, co vedet nemaji.
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: alef0 - Úterý, 26.04. 2005 - 16:30:47
( O uživateli )

Toto ma svoju logiku. Ja inak dodam, ze sa mi velmi pacili ,,omacky" k povolaniam v ukazkach na Altare.
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Úterý, 26.04. 2005 - 16:31:48
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Drizzt: Rozdíl mezi PPH a DrD+ je ze si bez přiruček povolání nezahraješ.

Bouchi: Děkuji. Je to sice vachrlatý, ale určitou myšlenku v tom vidím :)
Pravda je že si za 800 koupíš úplně komplexní DnD PHB.
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: alef0 - Úterý, 26.04. 2005 - 16:41:07
( O uživateli )

Nie, vyhodu ja vidim v tom, ze ,,prerozdelis naklady" medzi druzinikov. Plus, kazdy si moze listovat nezavisle v tej svojej prirucke.

Nie je to ale tak, ze koniec-koncov by v druzine mali byt vsetky prirucky?

Porovnanie s D&D podla mna nie je na mieste, pretoze
- za 800 (tak lacno?) si kupis Players' Handbook, ale velmi si s tym nezahras (specialne, ak si zaciatocnik), pokial nemas zvysne dve prirucky (alebo nemas po ruke pocitac so System Reference Do*****entom)
- ak chces mat startovacie prirucky k D&D, potrebujes minimalne 3600 Sk
+ ale: ziskas za to reprezentativnu sadu knih, ktora sa formou s DrD+ neda porovnat
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Úterý, 26.04. 2005 - 16:56:03
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

800 kč a bavím se pouze o PHB
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Bouchi - Úterý, 26.04. 2005 - 18:26:25
( O uživateli )

"ziskas za to reprezentativnu sadu knih, ktora sa formou s DrD+ neda porovnat"
Vyrobit sadu knih s prodejni cenou 3000 Kc, ktera by byla dostatecne reprezentativni a formou srovnatelna s DnD by problem nebyl. Najit nekolik tisic lidi, kteri by si to za tuhle cenu koupili, by problem zrejme byl (prodejci DnD tento problem resit nemuseji, ponevadz to ze zahranici dovezou jen v takovem mnozstvi, jake dokazou prodat).
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Úterý, 26.04. 2005 - 18:47:24
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

mě se zrovna grafická úprava DrD+ líbí, myslím si že je rozhodně lepší než přeplácané DnD
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Bouchi - Středa, 27.04. 2005 - 00:06:42
( O uživateli )

Dalcor: Ano. Za 800 Kc koupis barevne tisteny DnD PHB o rozsahu cca 320 stran. Za tisicovku poridis cernobile tistene DrD+ PPH a tri dvojprirucky povolani., coz ma dohromady cca dvojnasobny rozsah.
Hacek je v tom, ze pokud by se mela nejaka pravidla - at uz puvodni nebo prelozena - vydat plnobarevne vytistena a tomu by odpovidala i jejich prodejni cena (tedy v pripade DnD PHB nejspis tech cca 800). No a za takovou cenu by si to - bez ohledu na kvalitu - nekoupilo v dostatecne kratkem casovem horizontu (maximalne pul roku) tolik lidi, aby to pokrylo aspon naklady na tisk. Ostatne staci si vzpomenout, jak to dopadlo s ceskym vydanim Shadowrunu. Cili do takovehle investice by nejspis zadny vydavatel nesel (navic by nestacilo vydat jen PHB, musel by vyjit i DMG).
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: crowen - Středa, 27.04. 2005 - 01:52:21
( O uživateli ) http://www.rpg.sk

OT: ako dopadol ten Shadowrun?
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Středa, 27.04. 2005 - 11:55:05
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Já to myslel tak že raději než nějakejch 500 Kč za PPH a dvě povolání dám 900 Kč za kompletní ničím neochuzený a na části vydávaný PHB.

On jinak plnohodná PPH včetně všech příruček povolání stojí 1030 Kč

Pravda že Příručka pro Pána Jeskyně stojí 245 Kč a DM´s Guide také 900 a za Monstrous Manual také 900 Kč. Obsahově jsou však daleko za DrD+
 
Re: nabádání k Roleplayi
Od: Dalcor (dalcor@czechdm.com) - Úterý, 26.04. 2005 - 16:37:53
( O uživateli ) http://dragonlance.D20.cz

Jeste jedna vec, zda by se omezenim nekterych zbytecne dlouhych "minipribehu" (odhadem 1/4 az 1/3 textu) nesnizil pocet stranek na prijatou mez.
Za chvilku jdu domů dočist v kuse pravidla a pak s toho dám dohromady nějakej text :)
 

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Smety (smeety@centrum.cz) - Úterý, 07.06. 2005 - 00:44:34
( O uživateli )

Ja jsem pridelenymi hvezdickami hodnotil recenzi. Vyjadrim se proto k recenzi jako takove.

DRD+ jsem necetl a ted budu predbihat udalostem, v blizke dobe se ani nechystam.

Clanek me nijak nezaujal. Na jeho radcich jsem nenasel duvod pro to si od nekoho pravidla alespon pucit a precist.


Uvod se srovnanim NHL. Jiste umelecke prvky (prave jako srovnani a vtipny uvod a podobne) jsou potreba aby se ctenar nenudil, ja mel chut to rovnou nedocist. Recenze je psana na pravidla fantasy hry, mohla by se proto ve fantasy duchu od zacatku vest, proc tam michat neco o NHL. (velice subjektivni)

Prijemne pak ale prekvapil uvod. Bylo to vecne a obsahovalo to informace, ktere jsem chtel slyset, tedy utridene a celkove o cem to tak asi je. Stejne tak se to neslo az k sekci RPG.

Je dobre, ze se do recenze vydal nekdo, kdo DRD+ hral a tedy tim pomohl kvalite recenze a presvedcil me tak alespon trochu, ze by mohla byt kvalitni. Rozepisovat se ale o vasem hrani, jak na prvni seanci se stalo tohle tohle, na dalsi tohle tohle a pak do stareho sesitu sme si napsali co nebudeme delat. Recenzi na vasi hru si asi nepsal. Dost me to unudilo a popravde me to nezajimalo jak to funguje u vas, ne v recenzi na DRD+!

Dale propadakem je rozebrani jednotlivych povolani. Veta tohle jsem necetl a nemuzu hodnotit (pisi prirozene obsah) je pro me v recenzi nesnesitelna. Chapu nadseni a proto touhu napsat neco pro lidi, ale mohl si to spis vypravet v diskusich an ruznych serverech, ne v recenzi, kde mas urcitou zodpovednost prave k lidem, kteri se chteji dozvedet vic ac necetli. Recenzovat neco co jsem necetl se mi zda jako velice hloupe.

Abych se jeste vratil, velice me zklamala asi kapitola herni mechanismy. Ja jsem cetl cetl a najednou konec a zjistil jsem, ze jsem se vlastne nic poradneho nedozvedel. Proc si to koupit. ktere herni situace se daji vyresit elegantne a proc. Vety jako: A tady musim autory pochvalit, casty problem zapocitat do bojeschopnosti vsechny faktory je kamenem urazu mnoha systemu avsak zde stai kouknout sem pro ty kteri touzi opravdu po realite jeste pricit tohle cisilko a je horovo... (priklady, alespon 3 ale i vice).

Co me zarazilo a dozvedel jsem se az v diskusi. Ty se odrazis od toho, ze jine systemy nevedou hrace k RPG, tedy "asi" vetsi zabave. Nekolik jich vyjmenujes a pak s klidnym srdcem napises, ze si je vlastne necetl. Eh... silny caj. Rekl bych ze GURPS dostatecne vede k rpg uz jen priklady, tim ze nezavede hrace do jeskyni o kterych tam neni zminka po cely text ktery si hraci prectou a jestli je jim venovana jedna mala kapitolka mezi informacemi jak tvorit dobrodruzstvi (pouziji termin ze sentimentalne oblibeneho drd "pod sirym nebem").

Shrnutim. Tve shrnuti mohlo byt delsi.
Informaci v recenzi je malo a rozhodne me neprinutila abych mel pocit, ze neznalosti DRD+ mi neco unika. Ani ve smeru toho ze by to bylo neco, co prorazilo ledy, tak ve smeru toho ze to je tak zprasene ze to proste stoji za to, kdybych se za 50let rozhodl udela system, tak cemu se vyvarovat.

Doporucil bych priste vic myslet a ac je to tezke, utlumit pocatecni horlivost.


Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: White-dragon - Pondělí, 26.09. 2005 - 16:09:47
( O uživateli )

Dalcore dalcore

Ano drdclasic a ostaní hry na hrdiny jsou založené na Role Plaing ale dostáváš a to u většiny a omlouvám se sám za sebe jesli se pletu protože si nebudu hrát na brouka pilíka že všechno vím všechno znam ale dostáváš skušenosti výhradně za zabíjení nestvůr což je velice na draka jelikož ne všichni hráči jsou tak unikum a proto se něktěří honili jak blbci za nestvůrama a hráli jen na to kolik toho zabijou.Ba máme tady ale změnu v DrD+ dostaneš Zk aji za to že sedíš v hospodě a dostanš jich(pokud budeš dobře hrát )možná aji víc než za zabíjení nestvůr což vírazně zlepší hru .

A pokud si myslíš že by to nedokázal pochopit někdo z nížší školi si na omylu ja osobně chodim na učňák a známky žádná sláva sice je to trochu složiťejší ale to sou i rovnice ale když se je naučíš tak už je to jen opakovací rutina kterou hravě zvládneš a pak uš je to jen zábava(myslím drd ne ty rovnice ty sou vždy na hov..)

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: Gran (gran@aragorn.cz) - Čtvrtek, 01.02. 2007 - 18:13:45
( O uživateli ) http://www.aragorn.cz

S odstupem času si dovolím reagovat sám na sebe. =)
-----------------------------

Achich ouvej, Grane .) Takovejch gramatickej chyb... a to ses tehdá vytahoval, jak umíš psát .) Ale co, o to tak nejde.

Recenze sice docela slušně zavádí k reklamě, ovšem to docela chápu. Tou dobou na Plusko každý házel špínu a tak bylo potřeba zaujmout trochu "opačný" postoj - nebo jako nadšenec jsi to tak rozhodně cítil =)

Pravda však je, že... že o Edici A oněch pravidel to vůbec neplatí. Protože dle Edice A, jak jsem si za tu dobu uvědomil, se téměř "nedá" hrát .) (Resp. dá se hrát podle všeho, ale pokud se člověk 100% řídí pravidly... tady to zrovna moc "nešlo" .))

Ovšem, pokud by byla recenze psaná k Edici B, tak s ní souhlasím =) Ostatně, za ten rok, možná víc, od napsání této recenze, jsem vyzkoušel dost systémů a přesto stále hraji Plusko. Těžko říct, proč .)

Pokud jste tedy majiteli Edice A, mohu vám doporučit stránky několika nadšenců (včetně mě), kde byly sesbírány veškeré chyby, které se v Edici A nalézají a v Edici B jsou již opravené (i když, mám pocit, že tam asi jedna dvě drobnosti ještě chybí, ale pracujeme na tom):
http://dragonlords.wz.cz/drd+_opravachyb.html

A pokud ještě nemáte pravidla zakoupená a myslíte si, že byste do toho "chtěli jít"... mohu jen směle doporučit =) Ovšem dejte si pozor, ať nekoupíte "Áčka" .)

S pozdravem

Dark Master Gran, Váš Astrální Brácha s bandou svejch démonních fellas .)

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: ccocoo87 - Sobota, 18.05. 2013 - 09:25:24
( O uživateli )

You can create us going for discount ray ban sunglasses [www.cheapsunglassesvogue.co.uk] throw-away meant for to ensure that your eye are generally free of 80% OFF Cheap Ray Ban Sunglasses [www.cheapsunglassesvogue.co.uk] some kind of virus. You have these upgraded lenses http://www.cheapsunglassesvogue.co.uk [www.cheapsunglassesvogue.co.uk] and also dried up off of these people soon after employ.

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: moxi - Úterý, 21.05. 2013 - 08:20:24
( O uživateli )

Lunettes de soleil Ray Ban [www.lunetteraybanpascherfr.net]
Lunettes de soleil Ray Ban pas cher [www.lunetteraybanpascherfr.net]
http://www.lunetteraybanpascherfr.net [www.lunetteraybanpascherfr.net]

Ray Ban pas cher [www.lunettesdesoleilraybanfr.org]
Lunettes Ray Ban pas cher pour homme [www.lunettesdesoleilraybanfr.org]
Lunettes Ray Ban pas cher pour femme [www.lunettesdesoleilraybanfr.org]
http://www.lunettesdesoleilraybanfr.org [www.lunettesdesoleilraybanfr.org].

coach outlet
Od: nteres - Čtvrtek, 26.12. 2013 - 02:59:18
( O uživateli )

The Christmas Song popularized by The Nat King Cole Trio in 1946 was written and arranged by Mel Tormé and Bob Wells in 1944.
coach outlet [www.coachstoreonline.com]
Thanksgiving or hated too much the Black Friday shopping rush?
coach outlet store online [www.coachoutletstoreonline2014.com]
Some ads even extend well over the weekend and into what is now termed Cyber Monday. But what is Cyber Monday, exactly?
coach factory [www.coachfactoryoutlet2014.com]
Still think Black Friday's worth it? You've been there; promising yourself you're never getting into THAT kind of shopping craze again.
coach handbags [www.coachhandbagsnew2013.com]
You swore you were just going to buy the necessary stuff, and not be tempted by the huge discount bin strategically located just before the checkout counter.
coach factory handbags outlet [www.coachfactoryhandbagsoutlet.com]
Every accessory has it's don, the public face of it's devoted collector/consumer community

coach factory outlet [www.coachfactoryoutlet-purses.com]
jewelry has Ben Baller, watches have Ben Clymer, and vintage shades, well, vintages shades have Corey Shapiro and his Vintage Frames Company.
michael kors outlet [www.michaelkorsoutlet-store.com]
These frocks are just some of our faves from the Spring 2012 RTW collection!
louis vuitton [www.louisvuittonblackfridaybags.com]
Check out the fabulous numbers by Aquilano.Rimondi, Bill Blass, Elie Saab, Vionnet, Donna Karan, Salvatore Ferragamo, Hermès, Mugler, Moschino.
louis vuitton handbags [www.louisvuittonhandbagsnew2013.com]
Beware those weeks between Thanksgiving and New Year's when breakups skyrocket. As we're reaching the tail end of this precarious season.
chan luu [www.chan-luu-inc.com]
some of us undoubtedly are finding ourselves casualties of the trend.
marc jacobs handbags [www.marcjacobsmarc.com]
But, fear not. We bring you stories from women who worked through their breakups, well, just a little differently

marc by marc jacobs [www.marcby-marcjacobs.com]
No one else has spent 2013 spreading the eyewear gospel like Corey Shapiro and you could spend half-a-day listing off…
marc jacobs outlet [www.marcjacobsoutletstore.com]
Kirsten Dunst wore a Jean Paul Gaultier Resort 2013 dress to the “Bachelorette” premiere in Hollywood. Jean Paul Gaultier Resort 2013 credits: forums.superiorpics, style
marc jacobs bags [www.marcjacobsbagsshops.com]
Friends Ebonnie Masini-Thomson and Natasha Chernov Homann were shopping together for pyjamas when the idea for a business was born.
marc by marc jacobs [www.marcby-marcjacobs.com]
A new competition is looking to change perceptions in a business dominated by white, Anglo-Saxon clothes horses.
marc by marc jacobs bags [www.marcjacobsinc.com]
Catherine wore a navy and green Alexander McQueen tartan dress, the same one she wore to St. Andrew's primary school last November.
marc by marc jacobs [www.marcby-marcjacobs.com]
While accepting flowers from people, Her Royal Highness (in a Gina Foster hat) said that Prince George

Přečíst zbytek komentáře...

http://www.coachhandbagsnew2014.com/
Od: lorida - Sobota, 08.03. 2014 - 02:33:22
( O uživateli )

Well, you've seen the shoes, and now you can shop everything from prada's collection.
michael kors outlet [www.michaelkorsoutletmkstore.com]
Published last Thursday, Cotton Sourcing Snapshot:
michael kors [www.michael-kors-outlet-store.com]
20% off those of $40 or more and 25% off orders of $50 or more.
coach factory outlet online [www.coach-factory-outlet-online.com]
Shot in various locations including New York, Los Angeles and Paris, the video looks to continue the legendary streetwear COACH's signature aesthetic,
coach outlet store online [www.coachoutletstoreonline2014.com]
merging gritty details with unarguable quality.COACH it's beautiful! Not that we'd expect anything less from her, but we just got really excited about this celeb wedding.
coach factory [www.coachfactoryoutlets2014.com]
COACH was all over the runways for the season (and beyond), so an army green parka is at the top of my shopping list.
coach outlet [www.coachstoreonline.com]
Not because the bag encourages tidiness (though having three pockets to throw odds and ends in that would otherwise fall to the bottom of the tote is hardly a bad thing),
coach handbags [www.coachhandbagsnew2014.com]
but because it's so playful.Especially after Rihanna sat front row at Paris Fashion Week,
coach factory outlet [www.coachfactoryoutlethandbags.com]
looking fierce and proving that a cargo coat really does work with everything-even a dressed up,

coach outlet [www.coachstoreonline.com]
sexytime outfit like this one.
prada outlet [www.pradaoutlet-store.com]
A Survey of Corporate Practices to End Forced Labor ranked 49 leading companies.
fitflop [www.fitflopdesign.com]
Assigning them a maximum of 100 points across 11 indicators in the categories of policy,
fitflops [www.fitflopsflipflops.com]
Fitflop is adding a bit of a childhood punch to their line of apparel pieces with their recent collaborative project with Disney.
fitflop shoes [www.fitflopflip-flop.com]
This would be one of those bags. The carry-on is something that I have perfected. hink of one question to ask fitflop;
www.coachfactory.com/store [www.coachfactoryoutlets2014.com]
public disclosure, engagement, and implementation and auditing.

Re: FINALMENTE SCUOLA VIVA ONLUS RIAPRE I BATTENTI
Od: django - Pátek, 14.03. 2014 - 05:14:57
( O uživateli )

In the mid-March Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinoa.com]chill Thursday, the victims and their stories continued to emerge as firefighters ferreted Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com] through the piles of bricks and wreckage on the East Harlem block where a powerful explosion and fire leveled two buildings. Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]They brought life to a vibrant neighborhood of corner bodegas, churches, Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinoa.com] shops and redbrick tenements whose ordinary rhythms were shattered when the Wednesday morning Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletori.com] blast killed at least eight and injured dozens more. Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletori.com] The eighth body was recovered Thursday evening, a spokesman with the New York City Fire Department said. Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]
Among the victims was Carmen Tanco, a 67-year-old dental hygienist who relatives Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]tried desperately to reach by cellphone."She's sassy, spicy, which is why her and I are so close," Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]her niece, Marisela Frias, 44, said before learning her aunt had died. "We have the same temperament, Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com] character. We tell it like it is, Michael Kors Outlet Store [www.michaelkorsets.com] tell you the truth, Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com]whether you want to hear it or not. What you see is what you get."Another victim, Griselde Camacho, Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletenm.com] 44, was a public safety officer at the Hunter College Silberman School of Social Work in East Harlem, Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]the school's website said."Griselde was a well-liked member of our community, a respected officer Louis Vuitton [www.louisvuittonoutletina.com] and a welcoming presence at our Silberman building," said Jennifer J. Raab, the college president. " Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]Our deepest sympathies go out to her family, and we are committed to doing everything we can to support them in their time of great emotional need. We also know this is a difficult Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com] time for all those who knew and worked with Sergeant Camacho. All of you will be in our thoughts in the days ahead."Camacho and Tanco were remembered by Carlton Brown, Michael Kors Outlet [www.michaelkorsoutletic.com] bishop of Bethel Gospel Assembly, on the church's Facebook page. Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinoa.com]
"Our hearts are heavy as we will truly miss these two beautiful women," Brown wrote. " True Religion Jeans [www.truereligionjeansftc.com]Many of us share fond memories on how they have blessed our lives with their warm smiles and caring natures. They were both faithful volunteers... True Religion [www.truereligionjeanssi.com]"Rosaura Hernandez, 21, who also perishe

Přečíst zbytek komentáře...

giuseppe zanotti
Od: ministra - Sobota, 22.03. 2014 - 04:49:32
( O uživateli )

Okay, that's not exactly the giuseppe zanotti [www.giuseppezanottidesigner.com] festive way to kick off Toms Shoes Company [www.tomsshoescompany.com] but it certainly is the most rewarding for us Fitflop Footwear [www.fitflopfootwear.com]. A Pharrell hat trend, workout gear that with a coach handbags [www.coachhandbagsonlineoutlet.com], and the new Coach Outlet [www.coachoutlet-sale.com]…Knowing handbags confidence is an issue that rocks Michael Kors Outlet [www.michaelkors-bedford.com] how I got myself back on track to celine outlet [www.celineoutlet-online.com] quickly.We chatted with makeup michael kors outlet online [www.michaelkorsoutletmkstore.com], on photo shoots, and on the red (hello coach, fitflop usa [www.fitflopusaonline.com]!) to bring you the ultimate guide to trying, buying, and michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonlinemk.com].However, what celine bags [www.celinebags-outlet.com] superstar and giuseppe zanotti online [www.giuseppezanottionline.com] is doing is more than just a simple fundraising event. coach factory outlet [www.coachfactoryoutlet-handbags.com] to about a million household in michael kors [www.michaelkors.name] before 2015. coach factory [www.coachfactoryoutlets2014.com] took the English Rose as the theme for his Fitflops [www.fitflopsflipflops.com] flowers and a finale of falling coach outlet [www.coachoutlet-buy.com].So, secondly, that means us coach outlet store online [www.coachstoreonline.com]'s always flawless red carpet coach factory outlet [www.coachfactoryoutlet-handbags.com] leading up to that date. I love the fun and preppy look of pennants, but since our coach factory outlet [www.coachfactoryoutlet-handbags.com] Lucy doesn't have a coach factory outlet online [www.coach-factory-outlet-online.com] yet, I decided to adorn this pennant pillow with her toms usa [www.tomsusashoes.com]. Taking the field out michael kors outlet store [www.michael-kors-outlet-store.com], plus one other runner turned up at the 6.75-mile aid station in Fitflop [www.fitflopflip-flop.com], a smidge over 6:00-mile pace.the brainchild of coach, is exclusively at prada outlet [www.pradaoutlet-store.com] for now, but mark my words: We scoured photos snapped outside Fashion Weeks from coach to new york and came up with 50 shots that showcase models with amazing street style.

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: v3456d - Sobota, 26.07. 2014 - 03:08:47
( O uživateli )

louboutin [www.red-bottomshoes.us], oakley sunglasses [www.oakley-vaultsunglasses.us], prada handbags [www.pradaoutlet-shoes.com], louis vuitton outlet online [www.louisvuittonoutlet-online.us], coach outlet [coachofficialsite.blog.com], tiffany and co [www.tiffany-andco.com], ray ban [www.raybansunglassese.co.uk], chanel handbags [www.chanel-handbags.us.com], coach factory outlet [www.coachfactoryoutlet-store.us], air max [www.nike-airmax2u.com], oakley sunglasses [www.oakley-vaultsunglasses.us], polo ralph lauren [www.poloralph-lauren-outlet.com], coach purses [www.coach-purses-handbags.com], ray ban sunglasses [www.sunglasses-raybans.com], coach outlet store [www.coachoutlet--storeonline.com], jordan shoes [www.airjordanshoes-retro.com], michael kors outlet [www.outletonline-michaelkors.com], kate spade outlet [www.katespadeoutleta.com], nike shoes [www.funsneakershop.com], louboutin [www.red-bottomshoes.us], coach factory [www.coach-factlet-outlet-online.com], polo ralph lauren outlet [www.polo-ralphlauren-outlet.net], oakley sunglasses [www.oakley-vaultsunglasses.us], toms shoes [www.toms-outlets.us], nike air max [www.nikeairmaxinc.com], gucci outlet [www.gucci-outlet.us.com], burberry outlet online [www.burberryoutletstoree.com], louis vuitton handbags [www.louisvuittonpursesbag.net], oakley sunglasses [www.oakley-vaultsunglasses.us], ray ban sunglasses [www.sunglasses-raybans.com], longchamp outlet [www.longchamphandbags-outlet.com], michael kors outlet [www.outletonline-michaelkors.com], true religion jeans [www.truereligionjean.cc], nike free [www.nike-free-running.com], tory burch outlet [www.toryburchoutletshoese.com]

gfdssed
Od: gsedrtygdrth - Pátek, 08.08. 2014 - 11:36:37
( O uživateli )

parajumper outlet [www.pjsparajumpersno.com]
kate spade purses [www.katespadebagsoutletsales.net]
moncler jackets outlet [www.monclerjacketsoutletusa.net]
ugg sale clearance [www.haveuggboots.com]
jimmy choo shoes [www.jimmychoonyla.net]
tory burch outlet online [www.cheapttoryburchoutletus.com]
north face jackets clearance [www.thenorthfacejacketssales.com]
ugg boots outlet [www.cheapuggbootsonlinesales.com]
cheap nike free run 5 [www.nikefreerund.org]
ray ban outlet online [www.cheapraybansunglassesoutlet.net]
black friday uggs [www.uggsblackfridaysale2014.com]
michael kors outlet stores [www.michaelkorshandbagsoutlettstore.com]
miu miu shoes [www.miumiuhandbags2014.net]
canada goose jacket sale [www.cheapcanadagoosejackets.com]
isabel marant [www.isabelmarantsneakerssales.com]
furla bags [www.furlabagsoutletsales.com]
tory burch handbags sale [www.toryburchhandbagsonsalees.com]
burberry outlet online store [www.fashionburberryoutlet.com]
tiffany and co [www.tiffanynewest.com]
cheap uggs 2014 [www.officeuggscheap.com]
ugg boots uk [www.uggaustralia4saleuk.net]
nike shox [www.nikeshoeshox.net]
parajumper jackets [www.pjsparajumpersno.com]
ugg boots sale 2014 [www.cheapaustraliaugg.com]
north face sale [www.thenicenorthfaceca.com]
giuseppe zanotti sneakers [www.giuseppezanottisneakersonsale.com]
joe new balance outlet shoes [www.newbalanceshoe.us]
prada bags [www.pradahandbagsoutletstores.com]
cheap ugg boots outlet [www.uggbootsoutletssale.com]
cheap ugg boots for sale [www.uggsforcheaponline.net]
nike free run 5 [www.nikefreerund.org]
north face on sale [www.northfacejacketsonsales.com]
longchamp handbags [www.longchamp--outlet.org]
mac cosmetics [www.pickmaccosmetics.com]
cheap basketball shoes [www.nikesbasketballshoes.net]
nike shoes on sale [www.cheapnikeshoesl.us]
tods shoes outlet [www.todsshoesess.com]
canada goose jackets on sale [www.canadagoosevestssale.info]
uggs outlet stores [www

Přečíst zbytek komentáře...

gwsfsg
Od: gsedrtygdrth - Pátek, 08.08. 2014 - 11:37:14
( O uživateli )

pandora charms sale [www.pandoracharmsukonline.net]
michael kors outlet stores [www.michaelkorshandbagsoutletclearance.net]
louis vuitton handbags [www.2013louisvuittonhandbagsoutletta.com]
cheap nike shox [shoxhotclearance.info]
isabel marant shoes [www.cheapisabelmarantsale.net]
canada goose outlet store [www.canadagoosejacketsoutletonline.com]
uggs sale [www.cheapuggsaleonline.com]
uggs outlet stores [uggsoutlet.jsconstruction.net]
pandora rings [www.pandoracharmsukonline.net]
kate spade handbags outlet [www.katespadebagsale2013.org]
canada goose outlet store [www.canadagoosejacketsoutletonline.com]
kobe bryant shoes for sale [www.kobebryantshoesforsale.com]
cheap air max 90 [www.nikeairmax90women.com]
the north face black friday [www.northfaceblackfriday2014.com]
black friday beats by dre [www.beatsbydreblackfriday2014sale.com]
fake ray bans [www.fakeraybansforsale.com]
ugg clearance outlet [www.uggsclearancesaleboots.com]
canada goose black friday 2014 [www.canadagooseblackfridaysales.com]
ugg boots sale clearance [www.cheapuggbootssales.net]
mcm bags on sale [www.mcmbagsonline.org]
ugg boots sale cheap [www.uggsalebootsclearance.com]
joe new balance outlet store [www.newbalanceshoe.us]
guess factory outlet [www.guessoutlet-online.com]
christian louboutin shoes [www.onlinechristianlouboutin.com]
louis vuitton outlet stores [www.louisvuittonoutletonlinestores.biz]
canada goose jackets [www.mycanadagoosejackets.net]
belstaff sale [www.belstaffoutletonsale.com]
uggs outlet store [www.uggoutletstoresu.com]
canada goose jackets sale [www.canadagoosejacketssale.net]
north face jackets on sale [www.thenorthfacejacketssales.com]
furla bags [www.furlahandbagsoutlet.com]
coach outlet online [www.coachoutletstoresonline.biz]
ugg boots sale uk [www.cheapuggbootsinsale.com]
uggs outlet store [www.uggoutletstoresu.com]
canada goose outlet store [www.canadagoosejacketsoutletonline.com]
clarks outlet [www.clarksshoesoutletsale.com]

Přečíst zbytek komentáře...

fgsfsaedaws
Od: gsedrtygdrth - Pátek, 08.08. 2014 - 11:37:26
( O uživateli )

pandora sale [www.pandoracharmsukonline.net]
tods outlet [www.todsshoesoutlet.biz]
manolo blahnik [www.manoloblahnikits.net]
uggs on sale [www.cheapuggbootsoutlet-uk.org]
uggs uk [www.ugg4me.net]
cheap jordans [www.nikelebron109.com]
marc jacobs handbags on sale [www.marcjacobsbagssale2013.org]
ugg clearance [www.uggbootsclearanceonline.org]
nike air max [www.nike-airmaxpaschers.com]
air max pas cher [www.airmaxnikebsfr.com]
christian louboutin [www.cheapchristianlouboutinshoesonsalestore.com]
celine bag [www.celinebags4u.com]
moncler jacket [www.cheapmoncleroutlet.us]
dg outlet [www.dolcegabbanaoutlet.com]
ugg boots outlet [uggbootsoutlet.nysct.org]
ugg boots sale [www.cheapuggbootssalesonline.com]
discount uggs boots [www.uggbootsclearance2013.org]
canada goose jackets on sale [www.canadagoosejacketssales.com]
air max pas cher [www.airmaxnikebsfr.com]
ugg clearance sale [www.discountuggsclearance.com]
tiffany and co outlet [www.tiffanyandcoonline.com]
manolo blahnik outlet [www.cheapmanoloblahnikshoessale.biz]
ugg boots cheap [www.uggonlinestore.biz]
nike shox [shoxhotclearance.info]
ugg outlet [www.uggoutletstoreonlines.net]
ugg boots outlet online [www.uggbootsoutletshopping.us]
nfl jerseys [www.cheapnfljerseysusasale.com]
uggs outlet store [www.cheapuggsoutletstores.com]
tiffany and co jewelry [www.tiffanyandcoonline.com]
tory burch outlet [www.toryburchoutletstoreonlines.net]
fendi outlet [www.fendibeltoutlet.com]
babyliss flat iron [www.ceramicbabyliss.com]
woolrich outlet store [www.woolrichjacketsoutletsale.net]
kate spade black friday [www.katespadeblackfridaysale.com]
celine bag outlet [www.celinebags4u.com]
nike air max 2014 [www.nikeairmax77.com]
cheap air max 90 [www.nikesairmax90u.net]
uggs clearance [www.uggs-outlets.us]
coach handbags outlet [www.coachoutletstoreonlineus.com]
nike air max cheap [www.cheapnikeairmax4.com]
Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: ninest123 - Čtvrtek, 13.11. 2014 - 08:05:42
( O uživateli )

http://www.pandoracharms.in.net/ [www.pandoracharms.in.net], http://www.lunetterayban-pas-cher.fr/ [www.lunetterayban-pas-cher.fr], http://www.sac-lancelpascher.fr/ [www.sac-lancelpascher.fr], http://www.montblancpens.in.net/ [www.montblancpens.in.net], http://www.pandora-jewelry.in.net/ [www.pandora-jewelry.in.net], http://www.nikeairmaxa.co.uk/ [www.nikeairmaxa.co.uk], http://www.mcmhandbags.in.net/ [www.mcmhandbags.in.net], http://www.michaelkorsoutlet.in.net/ [www.michaelkorsoutlet.in.net], http://www.monclerjacketsoutlet.in.net/ [www.monclerjacketsoutlet.in.net], http://www.nike-rosherun.fr/ [www.nike-rosherun.fr], http://www.lululemonoutlet-canada.ca/ [www.lululemonoutlet-canada.ca], http://www.nikeairhuarache.co.uk/ [www.nikeairhuarache.co.uk], http://www.canadagooseoutlet.in.net/ [www.canadagooseoutlet.in.net], http://www.louisvuitton.in.net/ [www.louisvuitton.in.net], http://www.sac--louisvuitton.fr/ [www.sac--louisvuitton.fr], http://www.truereligion.in.net/ [www.truereligion.in.net], http://www.cheap-weddingdresses.co.uk/ [www.cheap-weddingdresses.co.uk], http://www.canadagoose.me.uk/ [www.canadagoose.me.uk], http://www.katespadeoutletonline.in.net/ [www.katespadeoutletonline.in.net], http://www.longchampoutletonline.in.net/ [www.longchampoutletonline.in.net], http://www.longchamphandbagsoutlet.us.com/ [www.longchamphandbagsoutlet.us.com], http://www.babylisspro.us.com/ [www.babylisspro.us.com], http://www.nikeairmaxe.co.uk/ [www.nikeairmaxe.co.uk], http://www.michaelkorshandbags-uk.co.uk/ [www.michaelkorshandbags-uk.co.uk], http://www.bottes-uggpascher.fr/ [www.bottes-uggpascher.fr], http://www.nikeairmaxinc.com/ [www.nikeairmaxinc.com], http://www.toms-shoes.in.net/ [www.toms-shoes.in.net], http://www.sacburberry-pascher.fr/ [www.sacburberry-pascher.fr], http://www.uggs-outlet.in.net/ [www.uggs-outlet.in.net], http://www.abercrombieandfitch.in.net/ [www.abercrombieandfitch.in.net], http://www.baseballbats.in.net/ [www.baseballbats.in.net],
Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: owiqweuw - Úterý, 02.12. 2014 - 05:13:50
( O uživateli )

http://www.airshoeclub.com/ [www.airshoeclub.com] Nike Air Max [www.airshoeclub.com], nike Free Run [www.airshoeclub.com], Nike Air Max 90 [www.airshoeclub.com], Nike air max Black Friday [www.airshoeclub.com]

http://www.shoeflysell.com/ [www.shoeflysell.com] nike air max 2014 [www.shoeflysell.com], nike free run [www.shoeflysell.com], retro air jordan [www.shoeflysell.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Nike Free Run Black Friday [www.shoeflysell.com]

http://www.winshoesair.com [www.winshoesair.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com],r etro air Jordan shoes [www.winshoesair.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Air Jordan Shoes Christmas [www.winshoesair.com]

http://www.sportrunshoesale.com/ [www.sportrunshoesale.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com], nike air max mens [www.sportrunshoesale.com], Nike Free Run Christmas [www.sportrunshoesale.com]

http://www.maxrunshoesaol.com/ [www.maxrunshoesaol.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com], retro air Jordan shoes [www.maxrunshoesaol.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Air Jordan Shoes Black Friday [www.maxrunshoesaol.com]
http://www.hotairshoeus.com/ [www.hotairshoeus.com] Nike Air Max [www.airshoeclub.com], Air Jordan Shoes [www.hotairshoeus.com], Nike Free Run [www.hotairshoeus.com], Air Jordan Shoes Christmas [www.winshoesair.com], Nike Air Max 2014 [www.hotairshoeus.com], Nike Air Max 90 Womens [www.hotairshoeus.com]

http://www.bestmaxshoe2014.com [www.bestmaxshoe2014.com] Nike Air max 2014 [www.bestmaxshoe2014.com], Nike Free Run [www.hotairshoeus.com], Nike Blazer [www.bestmaxshoe2014.com], Nike air max Christmas [www.bestmaxshoe2014.com]

http://www.runshoeulove.com/ [www.runshoeulove.com] Nike air max 2014 [www.runshoeulove.com], nike free Run [www.runshoeulove.com], Nike air max 90 [www.runshoeulove.com], nike free Run 5.0 [www.runshoeulove.com], Nike Free 3.0 Womens [www.ru

Přečíst zbytek komentáře...

Coach Factory Outlet
Od: mali - Středa, 10.12. 2014 - 05:37:47
( O uživateli )

Hello! 75% Off Website [www.whatscoupon.com]
Fashion Editor Tips and Tricks For Finding Exactly What You Want Online [www.glamour.com] Measurements are maxi bags are large though often carried by hand, the lines do not have middle ground, modern, square or round and feminine. The bags are carried by hand or under your arm, point out that even the clutch, except for the small jeweled versions, lengthen the measures appearing flat but at the same time almost spacious. Coach Cross Body Purses [www.coachfactoryoutlet.eu.com] Coach Factory Outlet [www.coachfactoryinc.us.com] Coach Outlet Handbags 70% Off [www.coachfactoryinc.us.com] Coach.com Outlet [www.coachfactoryoutlet.eu.com] Coach Outlet [www.coachfactoryoutlet.eu.com] Handbags Bags Purses Outlet Stores -80%Off- [www.coachfactoryoutlet.eu.com] Coach Factory Outlet [www.coachfactoryinc.us.com] Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletsaleus.com] Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletsaleus.com] Coach Outlet York Offer [www.coachoutletinc.us.com] Coach Factory Outlet [www.coachfactoryinc.us.com] Save Big At Coach Outlet Stores [www.coachfactoryoutletfriday.com] Coach Factory Outlet [www.coachfactoryinc.us.com] Coach Store Nearest You [www.coachfactoryoutlet.us.org] Coach Outlet [www.coachfactoryoutlet.eu.com] Coach Outlet USA [www.coachoutletusa.us.com] Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletusa.us.com] Coach Factory Outlet Fall 2014 [www.coachfactoryoutletusa.us.com] Coach Factory [www.coachfactory.eu.com] Save Big At Coach Outlet Stores [www.coachfactoryoutletfriday.com] Coach Handbags Outlet [www.coachhandbagsoutlet.us.com] Coach Handbags And Other Designer [www.coachhandbagsoutlet.us.com] Coach Factory Outlet [www.coachfactoryinc.us.com] Hermes Belt - Hermes Belt Cheap Hermes Birkin Bag Handbags Belts Outlet Stores Online [www.hermesbelts.net] Hermes Belt For Sale [www.hermesbelts.net] Valentino Shoes [www.valentinoshoes.us.org] Coach Factory Fall 2014 [www.coachfactoryoutletstore.us.com] Coach Outlet Online [www.coachfactoryoutletusa.us.com] Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: shoumin - Pondělí, 02.02. 2015 - 04:03:38
( O uživateli )

CKI nike air max uk [www.nikeairmaxinc.co.uk] in canada goose uk [www.canadagoose.me.uk] the longchamp outlet [www.longchamp-outlet.in.net] notice vanessa bruno pas cher [www.sac-vanessa-bruno.fr] that, British mcm handbags [www.mcmhandbags.net] Rail and nfl jerseys [www.cheap-nfljersey.in.net] the nike air max,air max,air max 2014,nike air max 2014,air max 90,airmax,air max 95,air max 2013,nike air max 90,nike air max 2013 [www.nikeairmaxinc.com] railway thomas sabo uk [www.thomassabouk.me.uk] vehicle michael kors handbags [www.outletonline-michaelkors.com] industry future coach outlet [www.coachoutlet.jp.net] growth prospects oakley sunglasses [www.oakley-sunglass.in.net] good. soccer jerseys [www.soccerjerseys.com.co] According to the British tiffany and co jewelry [www.tiffanyjewelry.in.net] Railway beats by dre [www.beatsbydrdreheadphones.in.net] Supervision karen millen uk [www.karenmillen-dresses.me.uk] Bureau statistics, the true religion outlet [www.true-religion-jeans.in.net] British vans outlet [www.vans-shoes-outlet.com] current train carrying capacity coach outlet [www.coachoutlet.jp.net] and michael kors outlet online [www.michaelkorsoutlet-canada.ca] carrying nike roshe run [www.nikerosherun.net] capacity christian louboutin [www.christian-louboutin-outlet.in.net] to a mac cosmetics [www.maccosmeticsoutlet.in.net] record high, with longchamp outlet [www.longchamp-outlet.in.net] the reebok outlet [www.reebok-outlet.in.net] UK uggs on sale [www.uggboot.in.net] economy barbour jackets uk [www.barbour-jacket.me.uk] continues bottega veneta [www.bottegaveneta-handbagsoutlet.com] to lululemon outlet [www.lululemonoutlets.in.net] grow, prada handbags [www.prada-handbags.in.net] Eversholt business prospects replica watches [www.rolex-replicawatches.us.com] are toms shoes [www.toms--shoes.net] very optimistic.
"Railway vehicle moncler,moncler outlet,moncler sito ufficiale [www.moncler--outlet.it] leasing

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: cmoutlet - Pátek, 13.03. 2015 - 09:15:27
( O uživateli )

I DECIDED TO go away. chi flat iron [www.chiflatiron.cn.com] If I had burberry [www.burberry-outlets.in.net] been able to leave for Auschwitz vanessa bruno [www.sac-vanessa-bruno.fr] the next day, I canada goose [www.canada--goose.se] would have moncler,moncler outlet,moncler sito ufficiale [www.moncler--outlet.it] gone. oakley sunglasses [www.oakleyglass.in.net] But it would have ray ban,rayban,occhiali ray ban [www.ray--ban.it] taken weeks to get karen millen [www.karenmillen-dresses.me.uk] a visa. lancel [www.lancelpascher.fr] So I went to Struthof in Alsace. It was the nearest concentration swarovski crystal [www.swarovski-jewelry.in.net] camp. I had never louboutin [www.christian-louboutin.me.uk] seen one. I wanted reality to air jordan pas cher [www.airjordanpas-cher.fr] drive out insanity workout [www.insanityworkout.in.net] the clichés.
I hitchhiked, and remember a ride wedding dresses [www.cheap-weddingdresses.co.uk] in a truck with a driver who downed one bottle of beer after oakley sunglasses [www.oakleyglass.in.net] another, louboutin outlet [www.redbottoms.in.net] and a mulberry [www.mulberry-handbagsoutlet.co.uk] Mercedes driver who steered wearing white gloves. After Strasbourg I got lucky; the driver was canada goose [www.canada--goose.se] going to Schirmeck, michael kors outlet [www.outletonline-michaelkors.com] a small town not new balance pas cher [www.newbalancesoldes.fr] far from Struthof.
When coach purses [www.coachpurse.in.net] I told ugg boots [www.uggs-outletboots.in.net] the driver where I was going, he north face outlet [www.north-face-outlet.in.net] fell silent. I looked over at nike air max [www.nikeairmaxinc.co.uk] him, louboutin,louboutin outlet,louboutin outlet italia [www.louboutinscarpe.it] but couldn’t tell polo ralph lauren outlet [www.polo-ralphlaurenoutlet.in.net] why he had suddenly stopped talking in the midst of a lively conversation. He tn pas cher [www.niketnrequin-pascher.fr] was middle-aged, babyliss [www.babyliss.in.net] with a haggard face and a dark nike huarache,nike huaraches,nike air huarache [www.nikeair-huarache.co.uk] red birthmark or Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: cmoutlet - Úterý, 17.03. 2015 - 06:09:17
( O uživateli )

I moncler,moncler [www.moncler-jacka.com] WENT THE next Sunday. It doudoune canada goose [www.canadagoose-paschere.fr] was my first visit to a asics running shoes [www.asicso.com] prison. I was searched at north face outlet [www.north-face-outlet.in.net] the louis vuitton [www.louisvuitton-pas-cher.fr] entrance, and a number of doors were unlocked and locked juicy couture outlet [www.juicycoutureoutlet.com.co] along nfl jerseys [www.cheap-nfljersey.in.net] the way. But the building was new and bright, and in the inner oakley pas cher [www.lunette-oakley-pascher.fr] area the doors were oakley sunglasses [www.oakleyglass.in.net] open, allowing the polo ralph lauren outlet [www.polo-ralphlaurenoutlet.in.net] women to move about abercrombie and fitch [www.abercrombieand-fitch.in.net] freely. At the end of a corridor a door opened canada goose uk [www.canadagoose.me.uk] to the outside, onto a little lawn with vans shoes [www.vans-shoes-outlet.com] lots of people and trees and louis vuitton [www.louisvuitton-pas-cher.fr] benches. I looked bottes ugg [www.bottesugg-pas-cher.fr] around, searching. The guard who had montre pas cher [www.montrepas-cher.fr] brought me pointed mulberry [www.mulberry-handbagsoutlet.co.uk] to juicy couture outlet [www.juicycoutureoutlet.com.co] a nearby bench in the pandora jewelry [www.pandorajewelrys.in.net] shade of a chestnut new balance pas cher [www.newbalancesoldes.fr] tree.
Hanna? The woman on the bench michael kors outlet [www.outletonline-michaelkors.com] was Hanna? Gray hair, a prada handbags [www.prada-handbags.in.net] face with deep furrows sac longchamp [www.sac-longchamp-pas-cher.fr] on nike air max [www.nikeairmaxinc.co.uk] brow and cheeks and around the mouth, and a coach purses [www.coachpurse.in.net] heavy louis vuitton [www.louisvuitton-pas-cher.fr] body. She was wearing a light blue dress that nike roshe [www.nikeroshe-run.co.uk] was too p90x workout [www.p90x-workout.us.com] tight and stretched swarovski crystal [www.swarovski-jewelry.in.net] across her breasts, stomach, and thighs. Her hands north face [www.the-north

Přečíst zbytek komentáře...
Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: linlijiao - Úterý, 21.04. 2015 - 09:22:50
( O uživateli )

All michael kors uk [www.michaelkors-handbags-uk.co.uk] the facts of herve leger [www.herveleger.us] the natural history of consciousness nike air max [www.nikeair-max.fr] lend color to this michael kors handbags [www.outletonline-michaelkors.com] view. Consciousness, giuseppe zanotti [www.giuseppe-zanotti.in.net] for example, is only true religion outlet [www.true-religion-jeans.in.net] intense when jimmy choo outlet [www.jimmychoo-shoes.in.net] nerve-processes are hesitant. In rapid, north face pas cher [www.the-north-face.fr] automatic, habitual action it sinks mulberry uk [www.mulberry-handbagsoutlet.co.uk] to a minimum. Nothing could be more fitting than this, if consciousness have juicy couture outlet [www.juicycoutureoutlet.jp.net] the teleological function we suppose; nothing nike free pas cher [www.nikefreerun.fr] more louis vuitton outlet online [www.louisvuittonoutlet-online.org] meaningless, if not. Habitual longchamp outlet [www.longchamp-outlet.in.net] actions replica watches [www.rolex-replicawatches.us.com] are certain, and being in no danger of going astray from their end, need no gucci handbags [www.guccioutlets.com.co] extraneous help. hogan sito ufficiale [www.scarpe-hoganoutlet.it] In hesitant pandora uk [www.pandora--charms.co.uk] action, there seem many alternative swarovski uk [www.swarovski-uk.co.uk] possibilities of michael kors [www.sac-michaelkors-pascher.fr] final oakley,occhiali oakley,oakley italia [www.occhiali--oakley.it] nervous discharge. north face uk [www.thenorth--face.co.uk] The sac louis vuitton [www.louisvuitton-pas-cher.fr] feeling hollister,abercrombie,hollister sito ufficiale,abercrombie italia,abercrombie and fitch,abercrombie outlet [www.abercrombie-hollister.it] awakened swarovski jewelry [www.swarovski-jewelry.in.net] by nike air max [www.nikeair-max.fr] the nascent excitement of each alternative nerve-tract seems by its attractive or repulsive quality to determine whether the excitement shall lululemon outlet [www.lululemonoutlets.in.net] abort or shall become nike huarache,nike huaraches,nike air huarache [www.nikeair-huarache.co.uk] complete. celine handbags [www.celine-handbags.org] Where indecision is great, Přečíst zbytek komentáře...
 

coach outlet
Od: mali - Pondělí, 08.06. 2015 - 04:32:35
( O uživateli )

When Michael Kors Outlet [www.michaelkorsoutletonlines.us.com] appointed Alessandro Michele, north face outlet [www.thenorth-face.us.com] formerly Gucci's prada handbags [www.pradahandbags.eu.com] head of accessories, coach outlet online [www.outlet-coach.us.com] to be its new creative chanel handbags,chanel purses [www.chanelpurses.us.com] director, we were www.raybansunglassesweb.com [www.raybansunglassesweb.com] excited to see what coach factory outlet [www.coachoutletfactoryonline.us.com] was to come for coach factory outlet [www.coachoutletfactoryonline.us.com] the brand's bags. Alessandro michael kors outlet [www.michaelkorssoutlet.us.com] already had a vast understanding of Gucci accessories, michael kors outlet online [www.onlinemichaelkorsoutlet.us.com] and coach outlet [www.coachoutlet-factoryonline.us.com] the fit seemed perfect. www.outletnorthface.us.com [www.outletnorthface.us.com] We love a sale, but we ralph lauren outlet [www.ralphlaurenoutlets.us.com] love it even more when the sale goes on sale. From now coach outlet store online [www.coachoutletstore.us.com] through June 3, our friends at Chi Flat Iron,Chi Hair Straightener [www.chiflatirons.in.net] are taking a full chanel handbags [www.cocochanelhandbagsoutlet.com] 50% off a huge selection michael kors [www.outletonlinemichaelkors.com] of top brands, www.michael-kors-outletonline.us.com [www.michael-kors-outletonline.us.com] and that coach factory outlet [www.coachoutletfactoryonline.us.com] includes Louis Vuitton Outlet Online [www.louis-vuitton-outlet-online.com] literally hundreds of www.ray-bans.us.com [www.ray-bans.us.com] handbags coach factory outlet [www.coachoutletfactoryonline.us.com] from designers like www.marcbymarc-jacobs.com [www.marcbymarc-jacobs.com] Alexander coach factory outlet [www.coachoutletfactoryonline.us.com] McQueen, Sac Louis Vuitton [www.saclouisvuittons.com] Dolce & Gabbana, www.coachfactoryoutlet-store.us.com [www.coachfactoryoutlet-store.us.com] Marc Jacobs and Gucci. Shop coach factory outlet coach outlet online [www.coachfactoryoutletcoachoutletonline.com] quickly, michael kors outlet [www.michaelkorssoutlet.us.com] though-that coach outlet online coach factory outlet [www.coachoutletonlinecoachfactory.us.com] type of ray ban sunglasses [www.raybanssunglasses.us.com] giant cheap ray ban sunglasses [www.raybansunglassesweb.com] discount coach

Přečíst zbytek komentáře...
Re: O překladech zahraničních her (The Window, AD&D, GURPS) #1
Od: kiki - Pondělí, 08.06. 2015 - 10:30:40
( O uživateli )

air max 2015 [www.nike-air-max.us], http://www.nike-air-max.us/

nike outlet [www.nikefactory.org], http://www.nikefactory.org/

nike running shoes [www.nikefree5.net], http://www.nikefree5.net/

nike free [www.nikefree-run.net], http://www.nikefree-run.net/

nike running [www.nikefree-run.org.uk], http://www.nikefree-run.org.uk/

nike air max [www.nike-jordanshoes.com], http://www.nike-jordanshoes.com/

nike mercurial [www.nikemercurial.net], http://www.nikemercurial.net/

roshe run [www.nikerosherun.us], http://www.nikerosherun.us/

cheap nike shoes [www.nikestore.us], http://www.nikestore.us/

north face jackets [www.northface.us.org], http://www.northface.us.org/

north face jackets women [www.northfaceoutlet.com.co], http://www.northfaceoutlet.com.co/

oakley sunglasses outlet [www.oakleyoutlet.us.org], http://www.oakleyoutlet.us.org/

oakley outlet [www.oakley-sunglasses.us.org], http://www.oakley-sunglasses.us.org/

oakley vault [www.oakleysunglassescheap.in.net], http://www.oakleysunglassescheap.in.net/

cheap oakley sunglasses [www.oakleysunglassesoutlet.com.co], http://www.oakleysunglassesoutlet.com.co/

omega watches [www.omegawatches.us.com], http://www.omegawatches.us.com/

pandora sale [www.pandora-charms.org.uk], http://www.pandora-charms.org.uk/

pandora charms [www.pandorajewelry.com.co], http://www.pandorajewelry.com.co/

ralph lauren outlet [www.polo-outlets.com], http://www.polo-outlets.com/

prada outlet [www.pradahandbags.net.co], http://www.pradahandbags.net.co/

prada outlet [www.pradahandbags.net.co], http://www.pradahandbags.com.co/

prada shoes for men [www.pradashoes.com.co], http://www.pradashoes.com.co/

polo ralph lauren outlet online [www.ralph-lauren.org.uk], http://www.ralph-lauren.org.uk/

ralph lauren outlet [www.polo-outlets.com], http://www.ralphlaurenoutlet.us.com/

ralph lauren outlet [www.polo-outlets.com], http://www.ralphlauren-outlet.org.uk/

ralph lauren shirts [www.ralphlaurenoutletonline.com.co], http://www.ralphlaurenoutletonline.com.co/

ralph lauren outlet online [www.ralphlaurenoutletonline.in.net], http://www.ralphlaurenoutletonline.in.net/

ralph lauren outlet online [www.ralphlaurenoutletonline.in.net], http://www.ralphlaurenpolo.in.net/

ray-ban [www.ray-ban-outlet.us.com], http

Přečíst zbytek komentáře...
 

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: zjx9588 - Čtvrtek, 18.06. 2015 - 01:50:31
( O uživateli )

coach outlet store online [coachoutletstoreonline.malls.com.co]
michael kors bags [www.michael-korshandbags.com.co]
nike air max [www.nike-airmax.org.uk]
ray ban glasses [raybanglasses.coolsky.cc]
oakley sunglasses [www.oakleysunglass.com.co]
gucci uk [www.gucciuk.me.uk]
pandora charms [www.pandoracharms.com.co]
chanel bags [chanelbags.outoff.com.co]
burberry outlet [burberryoutlet.outoff.com.co]
kate spade bags [www.katespade-handbags.net.co]
toms outlet [www.tomsshoesoutlet.name]
coach outlet [coachoutlet.malls.com.co]
christian louboutin sale [www.christianlouboutinsell.net]
polo ralph lauren [www.poloralphlauren.net.co]
ray ban sunglasses [www.raybansunglass.name]
kate spade [www.katespadeuk.me.uk]
pandora outlet [www.pandorajewelryoutlet.name]
michael kors handbag [www.michaelkorshandbag.org.uk]
gucci outlet online [www.guccioutlet.com.so]
coach factory outlet [coachfactoryoutlet.malls.com.co]
burberry scarf [burberryscarf.outoff.com.co]
pandora jewelry [www.pandoracharms.com.co]
mont blanc pens [www.mont-blancpens.name]
ray bans [raybans.coolsky.cc]
kate spade outlet [www.kate-spadeoutlet.com.co]
true religion outlet [truereligionoutlet.highshop.net]
tory burch handbags [toryburchhandbags.highshop.net]
toms shoes [www.tomsshoesoutlet.name]
oakley sunglasses outlet [oakleysunglassesoutlet.coolsky.cc]
oakley sunglass [www.oakleysunglass.com.co]
christian louboutin outlet [www.christianlouboutinsell.net]
air max 90 [www.nike-airmax.org.uk]
tory burch shoes [toryburchshoes.highshop.net]
ralph lauren outlet [www.poloralphlauren.net.co]
hollister clothing [www.hollisterclothing-store

Přečíst zbytek komentáře...

brands the fresh
Od: sssss - Středa, 30.09. 2015 - 09:57:38
( O uživateli )

But sport air jordan 11 [www.cheapjordansshoessaleonline.us] is boring, nike factory outlet [www.nikefactoryoutletsaleonlinestore.com] beats by dre cheap [www.beatsheadphonesoutletonsale.com] cheap barbour jacket sale [www.nikeoutletcheaponsale.com] nike shoes I can stand one air jordans [www.cheapjordansshoessaleonline.us] man slumped within the 40 moncler jacket sale [www.monclerjacketsoutletstoreonline.com] minutes jogging beats by dre cheap [www.beatsheadphonesoutletonsale.com] sister yet air retro nike factory outlet [www.nikefactoryoutletsaleonlinestore.com] air jordans for sale jordan cheap air jordans [www.cheapjordansshoessaleonline.us] cheap beats moncler sale [www.headphonesonlinediscountsales.com] by dre 7 wireless beats dre beats [www.cheapbeatsbydrdreheadphonesonsale.com] beats headphones [www.beatsbydrdrecheaponlinesale.com] barbour outlet [www.barbouroutletstoresaleonline.com] by cyber monday beats by dre [www.headphonesonlineoutletcheapsale.com] dre to obtain, even beats headphones nike clearance store [www.headphonesonlineoutletcheapsale.com] on sale so, not cheap beats [www.beatsbydrdrecheaponlinesale.com] cheap beats by dre [www.beatsbydrdrecheaponlinesale.com] if ugg boots on sale [www.cheapsnowbootsoutlet-online.com] you are nike outlet [www.nikefactoryoutletsaleonlinestore.com] a girlfriend picking the nike clearance [www.nikeoutletdiscountsale.com] IT ***** wire male, efficient air jordans nike outlet [www.nikefactoryoutletsaleonlinestore.com] for new air jordans [www.cheapjordansshoessaleonline.us] sale at nike outlet [www.nikefactoryoutletsaleonlinestore.com] accompany my music air jordan 3 [www.cheapjordansshoessaleonline.us] carries only from your movement of (bad ~). Having said ugg moncler outlet store [www.buycheapsnowboots-onsale.com] sale that cheap beats by dre [www.beatsbydrdrecheap

Přečíst zbytek komentáře...

brands the fresh
Od: sssss - Úterý, 13.10. 2015 - 09:26:14
( O uživateli )

Using air mesh beats headphones on sale [www.headphonesonlineoutletcheapsale.com] with thin mesh pattern of nike clearance store [www.nikeoutletcheaponsale.com] cheap nike shoes [www.nikeoutletcheaponsale.com] results together with the beats by dre cheap [www.headphonesonlinediscountsales.com] barbour outlet [www.barbouroutletstoresaleonline.com] oneself, create the shoes ugg outlet [www.buycheapsnowboots-onsale.com] more moncler sale [www.monclerjacketsoutletstoreonline.com] breathable, dry and cyber monday beats by dre [www.headphonesonlineoutletcheapsale.com] comfy. And moncler outlet store [www.monclerjacketsoutletstoreonline.com] lowering the barbour jacket sale [www.barbouroutletstoresaleonline.com] usage air jordan 11 [www.cheapjordansshoessaleonline.us] beats by barbour sale [www.beatsheadphonesoutletonsale.com] dr nike factory outlet [www.nikeoutletdiscountsale.com] dre air jordan 14 [www.cheapjordansshoessaleonline.us] on sale rubber shoes, make itself more lightweight beats by dre nike clearance [www.nikeshoesfactorystoreoutlet-online.com] [www.headphonesonlineoutletcheapsale.com] on sale women's, appropriate exercise.
Women's trainers, is nike outlet [www.nikeshoesfactorystoreoutlet-online.com] developed your website women. It nike outlet [www.nikeshoesfactorystoreoutlet-online.com] is now good nike outlet [www.nikeshoesfactorystoreoutlet-online.com] for aerobics exercise, yoga, body nike factory outlet [www.nikeoutletdiscountsale.com] building, exercise, natural rubber breathable cheap beats by dre [www.headphonesonlinediscountsales.com] uppers delivers you unparalleled comfort, wireless beats by dre [www.headphonesonlineoutletcheapsale.com] added to air jordan 1 [www.cheapjordansshoessaleonline.us] unique printing soles rubber outsole is pretty unique.
Women's running shoes, canvas using the original design, retro air jordans for sale [www.cheapjordansshoessaleonline.us] dre beats [www.beatsbydrdrecheaponlinesale.com] breaking beats by dr dre cheap [www.beatsbydrdrecheaponlinesale.com] nike outlet [www.nikeshoesfactorystoreoutlet-online.com] the previous conventional design, adding beats headphones on Přečíst zbytek komentáře...

sean
Od: sean - Úterý, 17.11. 2015 - 03:16:04
( O uživateli )

abercrombie and fitch [www.abercrombieandfitch4s.us]
coach outlet [www.coachoutlet.org]
michael kors outlet [www.michael-kors-outlet.ca]
air jordan nike [www.airjordannike.us]
ed hardy [www.donedhardy.us]
michael kors [www.michael-korscanada.ca]
nike shoes [www.nike-shoes.co.uk]
outlet michael kors [www.outlet-michaelkors.net]
nike online [www.nikeonline.ca]
ray ban sunglasses [www.ray-ban-sunglasses.ca]
air jordan shoes [www.air-jordan-shoes.us]
abercrombie fitch [www.abercrombiefitch.fr]
christian louboutin online [www.christian-louboutin-online.us]
michael kors outlet online [www.michaelkorsoutletonline-2012.net]
jimmy choo [www.jimmychoo.outlet-sale.us]
fitflop singapore [www.fitflop-singapore.com]
michael kors australia [www.michaelkorsaustralia.net]
burberry outlet online [www.burberry--outlet--online.com]
asics canada [www.asics-shoes.ca]
hollister outlet [www.hollisteroutlet.us]
belstaff jacket [www.belstaffjacketuk.co.uk]
oakley sunglasses [www.oakley-sunglasses-uk.co.uk]
ralph lauren stocker [www.ralphlaurenstocker.com]
pirate system [www.piratesystem.us]
michael kors outlet online [www.michaelkorsoutletonline-2012.net]
oakley sunglasses [www.oakley-sunglasses-uk.co.uk]
burberry outlet sale [burberry.outlet-sale.us]
louis vuitton factory outlet [www.louisvuittonfactoryoutlet.com]
gucci outlet [www.guccionlineoutlet.us]
fitflops singapore [www.fitflops-singapore.com]
ugg boots uk [www.ugg-boots.me.uk]
abercrombie milano [www.fastwareonline.com]
louis vuitton [www.louisvuittonperfect.com]
asics shoes australia [www.asicsshoes.com.au]
louis vuitton [www.louisvuittonperfect.com]


Přečíst zbytek komentáře...

chaneloutletstore
Od: mmjiajia - Pondělí, 23.11. 2015 - 05:45:25
( O uživateli )

nike air huarache [www.nikeairhuarache.org.uk]
north face outlet [www.northface-outlet.cc]
hermes outlet store [www.hermesoutletstore.us.com]
marc jacobs [www.marcjacobs.cc]
oakley sunglasses wholesale [www.wholesaleoakleysunglasses.us.com]
prada sneakers [www.pradashoes.us]
true religion outlet [www.truereligionjean.in.net]
ugg outlet store [www.uggoutletstore.eu.com]
michael kors outlet online [www.michaelkorsoutletonlinestores.us.com]
michael kors handbags [www.cheapmichaelkorshandbag.in.net]
oakley sunglasses [www.oakleysunglasses-wholesale.us.com]
ray-ban sunglasses [www.ray-bansunglassess.in.net]
chicago blackhawks [www.chicagoblackhawksjersey.us.com]
louis vuitton outlet store [www.louisvuittonoutletstore.name]
north face outlet store [www.thenorthfaceoutletstores.org]
coach outlet online [www.coachoutletonline.in.net]
louis vuitton outlet store [www.louisvuittonoutletstore.name]
prada outlet online [www.pradaoutlet.us]
ralph lauren outlet [www.ralphlauren-outletonline.co.uk]
louis vuitton handbags outlet [www.louisvuittonhandbags.org.uk]
cheap ugg boots [www.uggbootscheap.in.net]
cyber monday deals [www.cybermondaydeals.in.net]
cheap uggs [www.uggboot.com.co]
oakland raiders [www.oaklandraidersjerseys.us]
air max 90 [www.airmax90.us.com]
air jordan 11 [www.airjordan11.net]
cheap football shirts [www.cheapfootballshirt.org.uk]
tiffany and co [www.tiffanyandco.in.net]
parajumpers outlet [www.parajumpers.in.net]
philadelphia eagles [www.philadelphiaeaglesjersey.us]
louis vuitton bags cheap [www.louisvuittonbag.us.com]
michael kors outlet [www.michaelkorshandbags.in.net]
swarovski crystal [www.swarovskicrystal.us.com]
cheap ugg

Přečíst zbytek komentáře...

jlgg
Od: jlgg - Úterý, 01.12. 2015 - 07:54:07
( O uživateli )

michael kors outlet [www.michaelkorsbagsoutlet.us.com],http://www.michaelkorsbagsoutlet.us.com
cheap girls uggs [www.girlsuggs.com],http://www.girlsuggs.com
burberry belt [www.burberrybelt.us],http://www.burberrybelt.us
Burberry Shoes Sale Women [www.burberryshoes.us],http://www.burberryshoes.us
Coach Outlet [www.coachhobobag.us],http://www.coachhobobag.us
gucci clutch [www.gucciclutch.us],http://www.gucciclutch.us
Longchamp Le Pliage Sale [www.longchamp-sale.us],http://www.longchamp-sale.us
longchamp le pliage large tote [www.longchamp-le-pliage-large.com],http://www.longchamp-le-pliage-large.com
ugg bailey button boots [www.uggbaileybutton.us],http://www.uggbaileybutton.us
ugg leather short boot [www.uggleatherboots.us],http://www.uggleatherboots.us
coach crossbody bags [www.coachcrossbodybags.us.com],http://www.coachcrossbodybags.us.com
Louis Vuitton Damier Azur [www.louisvuittondamier.org.in],http://www.louisvuittondamier.org.in
Gucci Handbags Outlet [www.gucci-purses.co],http://www.gucci-purses.co
chanel diaper bag price [www.chanel-diaper-bag.com],http://www.chanel-diaper-bag.com
trx ab workouts [www.trxworkouts.us],http://www.trxworkouts.us
louis vuitton alma [www.louisvuittonalmabag.net.in],http://www.louisvuittonalmabag.net.in
prada-crossbody [www.prada-crossbody.us],http://www.prada-crossbody.us
longchamp sale outlet [www.longchamp-sale.us],http://www.longchamp-sale.us
Burberry Outlet Online [www.burberrybag.us],http://www.burberrybag.us
Coach Bags [www.coachtotebags.us],http://www.coachtotebags.us
birkin bag hermes [www.birkinbaghermes.us],http://www.birkinbaghermes.us
burberry sale outlet [www.burberrysale.us.com],http://www.burberrysale.us.com
uggs clearence sale [www.uggsclearance.org],http://www.uggsclearance.org
gucci backpack [www.guccibackpack.us],http://www.guccibackpack.us
Burberry Men's Shirts [www.burberrymen.us],http://www.burberrymen.us
gucci clutch purse [www.gucciclutch.us],http://www.gucciclutch.us
louis vuitton watllets [www.louisvuittonwalletsformen.us.com],http://www.louisvuittonwalletsformen.us.com
free ugg boots [www.freeshoes.us],http://www.freeshoes.us
Longchamp Medium Shoulde

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: wq123 - Čtvrtek, 24.12. 2015 - 02:46:03
( O uživateli )

prada outlet [www.pradaoutlet.com.co], burberry outlet online [www.burberryoutletonlinesale.in.net], louis vuitton australia [www.louis-vuitton-australia.com.au], the north face [www.thenorthface.com.de], nike air max [www.nikeair-max.es], prada handbags [www.pradahandbags.com.co], tommy hilfiger [www.tommy-hilfigeroutlet.com], louboutins [www.christianlouboutin.org.uk], longchamp handbags [www.longchamp-handbags.us.com], free running [www.nikefree-run.org.uk], chanel [www.coco-chanelbags.us.com], air jordan [www.michaeljordan.com.de], mcm bags [www.mcmhandbags.com.co], ugg [www.ugg-boots-australia.com.au], ferragamo [www.ferragamo.com.co], soccer shoes [www.soccer-shoes.net], swarovski crystal [www.swarovskijewelry.com.co], pandora [www.pandora-charms-canada.ca], burberry uk [www.burberry-outlets.co.uk], lululemon outlet [www.yoga-pants.com.co], longchamp taschen [www.longchamp.com.de], michael kors outlet online [www.michael-kors.com.co], babyliss [www.babyliss.us.org], louis vuitton outlet stores [www.louisvuitton.jp.net], ray bans [www.raybanwayfarer.in.net], ray ban wayfarer [www.rayban-sunglasses.org.uk], the north face [www.thenorthface.com.de], north face [www.the-northface.net.co], north face jackets [www.thenorth-face.me.uk], barbour mens jackets [www.barbour-jacketsoutlet.com], bcbg dresses [www.bcbgdresses.in.net], bebe dresses [www.bebeclothing.in.net], ray ban sunglasses outlet [www.raybans.us.org], relojes especiales [www.omegarelojes.es], hair straightener [www.ghdhairstraightener.com.co], nike outlet [www.nike-shoes-canada.ca], new balance [www.newbalance.com.es], nike air max 2015 [www.airmax-2015.org], hermes outlet [www.hermesbirkin-bag.net], nike store [www.nikeshoesoutlet.org.uk], michael kors outlet [www.michaelkorshandbags.org.uk], iphone 4s cases [www.iphone-cases.com.co], clothing websites [www.fashionclothing.mex.com], air jordans [www.jordanretro.org], coco chanel

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Mohamed GUEBLI en 閝uipe de France Futsal
Od: Parajumpersvest - Středa, 30.12. 2015 - 13:08:19
( O uživateli )

Cheap Canada Goose [2016canadagooseoutlet.com]
Discount Parajumpers on sale [getcheapparajumpers2016.com]
Lebron Shoes [getyourlebronjamesshoes.com]
toms outlet store [2016tomssalewomens.us]
ugg boots [www.uggs2016onsale.com]
uggs clearance boots [www.2016uggwomenclassicsale.us]
Michael Kors Handbags Cheap [www.cheapmkbags2016.com]
Uomo Hogan [www.2016hoganoutlet.com]
ugg boots outlet online [2016uggbootsale.com]
uggs bailey button sale [www.2016uggbaileybuttonsale.us]
women toms shoes [2016tomssalewomens.us]
Toms shoes sale [www.officialtomsoutlet2016.us]
Coach Outlet Store [www.cheapcoachbagsale2016.com]
Cheap Jordans [aj23retrosoutlet.com]
Coach Bags On Sale [www.coachofficialoutletstore.com]
uggs for cheap [2016uggbootsale.com]
christian louboutin outlet [www.christianlouboutinofficialoutletstore.com]
louis vuitton original handbags [cheaplouisvuitton2016sale.com]
Nike Roshe Run [www.2016getnike-airmax.com]
australia uggs outlet [www.uggofficialoutletstore.com]
Kobe Bryant Shoes [getyourlebronjamesshoes.com]
cheap uggs for sale [www.2016uggbaileybuttonsale.us]
scarpe hogan [www.2016hoganoutlet.com]
moncler online store [2016monclerjackets.us]
cheap uggs [www.uggs2016sale.us]
sheepskin uggs [www.uggofficialoutletstore.com]
Coach Handbags Cheap [www.cheapcoachbagsale2016.com]
nike air max 2013 [www.2016nikerunfree.com]
Coach Purses Outlet [www.coachofficialoutletstore.com]
hogan outlet [www.2016hoganoutlet.com]
cheap air max outlet [www.2016nikerunfree.com]
max air 2013 [www.2016nikerunfree.com]
Canada Goose Jackets [2016canadagooseoutlet.com]
Michael Kors Wallet [www.cheapmkbags2016.com]
moncler outle

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: clibin009 - Pondělí, 21.03. 2016 - 04:03:52
( O uživateli )

It is nike blazer pas cher [www.nikeblazerpaschere.fr] due coach handbags [www.coachpurse.in.net] to christian louboutin [www.christianlouboutin-outlet.in.net] Sir moncler jackets [www.moncleroutlet.com.co] William ugg outlet [www.uggs-outletboots.in.net] Alexander lululemon outlet [www.lululemon-outletcanada.ca] to canada goose outlet [www.canadagoose--jackets.ca] say air max [www.nikeair-max.it] that gucci [www.borse--gucci.it] he mac cosmetics [www.mac-cosmetics.us.com] gave ralph lauren [www.poloralphlauren-pascher.fr] the oakley sunglasses cheap [www.oakleysunglassesoutlet.us.org] province the polo ralph lauren [www.poloralphlauren-pascher.fr] proud oakley sunglasses [www.oakleysunglasses.us.com] name beats by dre [www.beatsbydrdreheadphones.in.net] which louis vuitton handbags [www.louis-vuittonhandbags.org] at canada goose jackets [www.canadagoose--jackets.ca] present it nike air max [www.nike-airmax.nl] enjoys, nike air max 2015 [www.nikeairmaxinc.net] of valentino shoes [www.valentino-shoes.us.com] Nova reebok shoes [www.reebok-outlet.in.net] Scotia, ugg uk [www.ugg-boots-uggs.co.uk] or true religion outlet [www.truereligioninc.in.net] New mont blanc pens [www.montblanc-pens.us.com] Scotland, asics running shoes [www.asicso.com] a instyler ionic styler [www.instylerionicstyler.us.com] title moncler sito ufficiale [www.moncler--outlet.it] much jerseys [www.cheap-nfljersey.in.net] more prada handbags [www.prada-handbags.in.net] appropriate than polo ralph lauren outlet [www.polo-ralph-lauren-outlet.us.com] that gucci belts [www.guccioutlet-online.us.com] of the north face [www.thenorth--face.co.uk] "Acadia,"[C] juicy couture [www.juicycoutureoutlet.jp.net] which new balance pas cher [www.newbalancesoldes.fr] to us barbour jackets<

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: linlijiao - Pondělí, 28.03. 2016 - 07:27:25
( O uživateli )

toms outlet [www.tomsoutlet.com.co], cheap oakley sunglasses [www.oakley-sunglass.us.com], burberry sale [www.burberry-outletsale.us.com], polo ralph lauren outlet online [www.ralphlauren-outlet.in.net], oakley vault [www.oakley-sunglass.us.com], burberry outlet online [www.burberry-outletsale.us.com], polo ralph lauren outlet [www.polo--ralphlauren.net], michael kors outlet online sale [www.michaelkors-outlet-online.net], christian louboutin shoes [www.christian--louboutin.net], michael kors outlet online sale [www.michaelkors-outlet-online.net], oakley sunglasses cheap [www.oakley-sunglass.us.com], oakley sunglasses cheap [www.oakley-sunglass.us.com], uggs on sale [www.uggs-outletboots.in.net], oakley sunglasses [www.oakleysunglasses.qc.com], michael kors outlet online [www.michaelkorsoutletonlinestoresale.us.com], burberry outlet online [www.burberry-outletsale.us.com], gucci shoes [www.gucci--outlet.org], burberry factory outlet [www.burberryoutletonline.org], polo outlet [www.ralphlauren-outlet.in.net], uggs outlet [www.uggs-outletboots.in.net], tory burch outlet [www.tory--burch.org], gucci outlet [www.guccioutletsale.in.net], oakley sunglasses outlet [www.oakleysunglasses.qc.com], sunglasses outlet [www.oakley-sunglass.us.com], nike air max [www.air-max-2015.net], ray ban sunglasses outlet [www.rayban-sunglasses.net.co], polo ralph lauren [www.polo--ralphlauren.net], michael kors [www.michaelkors-outlet-online.net], true religion outlet [www.truereligionoutlets.in.net], cheap oakley sunglasses [www.oakley-sunglass.us.com], cheap-jordan-shoes.net [www.cheap-jordan-shoes.net], cheap-jordans.in.net [www.cheap-jordans.in.net], jordansretro.in.net [www.jordansretro.in.net], nike air max 2015 [www.air-max-2015.net], Přečíst zbytek komentáře...

chanyuan
Od: chanyuan - Neděle, 18.09. 2016 - 10:48:41
( O uživateli )

chanyuan0918
iphone case [www.iphonecase.me.uk]
ugg outlet [www.cheapuggoutlet.in.net]
ray ban sunglasses sale [www.raybanssun-glasses.us.com]
oakley sunglasses [www.oakleysun-glassescheap.us.com]
longchamp outlet [www.longchampoutlet.us.com]
vans shoes [www.vans-shoes.cc]
christian louboutin outlet [www.christianlouboutinscheap.us]
true religion jeans [www.truereligion-jean.us.com]
michael kors outlet online [www.michaelkorsfactory-outlet.in.net]
lululemon outlet [www.lululemonoutletonline.in.net]
cheap uggs [www.cheapuggsforsale.in.net]
kate spade handbags [www.katespade.org.uk]
ugg outlet [www.cheapuggoutlet.in.net]
louis vuitton outlet stores [www.louisvuittonoutlet-stores.us.com]
canada goose outlet [www.canadagooseoutlet-store.com]
abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch-hollister.fr]
ugg boots [www.uggbootssale.co.uk]
cheap uggs [www.cheapuggsforsale.in.net]
rolex watches [www.rolexwatches-uk.org.uk]
michael kors outlet [www.outletmichaelkors.org.uk]
cheap ugg boots [www.cheapuggboots.net.co]
louis vuitton outlet stores [www.louisvuittonoutlet-stores.us.com]
christian louboutin outlet [www.christianlouboutinscheap.us]
converse shoes [www.converseshoes.us.com]
puma outlet [www.pumaoutletonline.com]
timberland boots [www.timberlandboots.name]
nike outlet [www.nike-outletonline.com]
herve leger outlet [www.herveleger.us.com]
michael kors wallet [www.michaelkorswallet.net]
louis vuitton handbags [www.louisvuittonhandbagssale.us.com]

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: wq123 - Úterý, 27.12. 2016 - 00:29:36
( O uživateli )

These Terms nba jerseys [www.nba-jersey.com] constitute the chiefs jerseys [chiefs.nfljersey.us.com] entire chi hair [www.chi-flatiron.us.com] agreement between you and R4D regarding ray bans [www.ray-bansoutlet.in.net] the use ray ban zonnebril [www.rayban.co.nl] of barbour jackets [www.barbours.us.com] the Website and denver nuggets jerseys [nuggets.nba-jersey.com] supersede any pandora [www.pulseraspandora.com.es] prior coach usa [www.zxcoachoutlet.com] agreements between you ugg boots [www.uggs-boots.net.co] and R4D ray ban occhiali [www.ray-bansoutlet.it] relating veneta [www.bottega-venetas.cc] to your falcons jerseys [falcons.nfljersey.us.com] use of the Website. The failure of long champ [www.longchamp-bags.us.com] R4D replica watches [www.omega-watches.com.co] to ralph lauren outlet online [www.poloralphlaurenoutlet.net.co] exercise ipad mini cases [www.iphone-cases.net.co] or pandora charms [www.pandoras-charms.co.uk] enforce michael kors handbags [www.michael-kors-outlet.us.org] any right calvin klein outlet [www.calvin-kleins.net] or washington wizards jersey [wizards.nba-jersey.com] provision nike running [www.nikefree-run.org.uk] of rayban [www.raybans.org.es] these Terms shall not michael kors outlet online [www.michaelkorsbags.us.org] constitute a burberry handbags outlet [www.burberry-handbagsoutlet.net.co] waiver of los angeles lakers [lakers.nba-jersey.com] such ugg australia [www.uggs-australia.com.co] right panthers jerseys [panthers.nfljersey.us.com] or giuseppe zanotti [www.giuseppe-zanotti.net] provision in uggs outlet [www.uggsale.net] that cheap jerseys [www.cheapjerseys.net.co] or any other instance. woolrich womens jackets [www.woolrich-clearance.com] If any rolex [www.horlogesrolex.nl] provision of sunglasses for women [www.oakleys2016.com] these air max 90 [www.nike-max.fr] Terms Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: sanjunn - Pátek, 24.02. 2017 - 05:59:49
( O uživateli )

cheap rolex watches [www.cheaprolexwatchesonline.in.net]
michael kors bags [www.michael-kors-handbags.in.net]
michael kors handbags [www.michael--korsoutlet.us.org]
ralph lauren online [www.cheapralphlaurenonline.uk]
jordan retro [www.airjordanretro.uk]
adidas superstar UK [www.adidassuperstar.org.uk]
nike huarache [www.nike-huarache.me.uk]
tiffany and co outlet [www.outlettiffanyandco.us.com]
nike air huarache [www.nike-air-huarache.uk]
michael kors outlet online [www.michaelkors-outletsonline.us.com]
jordans for cheap [www.jordansforcheap.us.com]
cheap jordan shoes [www.jordanshoes.uk]
vera bradley [www.verabradleyoutlet.us.org]
hermes belt [www.hermesbelt.org.uk]
tiffany and co uk [www.tiffanyand.co.uk]
nike huaraches [www.huarachesshoes.uk]
hogan outlet [www.hoganoutlet.cc]
http://www.uggoutlet.uk [www.uggoutlet.uk]
adidas yeezy boost [www.yeezyboost.com.co]
yeezy boost 350 [www.yeezyboost350.com.co]
nike air zoom structure 19 [www.nikezoom.us.com]
longchamp bags [www.outletlongchamp.us.com]
adidas tubular [www.adidastubular.us.com]
nike polo [www.nikepolo.us]
longchamp handbags [www.longchamphandbags.uk]
longchamp handbags [www.longchamphandbags.uk]
tiffany and co jewellery [www.jewellerytiffanyand.co]
yeezy boost [www.yeezyboost.in.net]
jordan shoes [www.jordanshoes.uk]
adidas ultra boost [www.adidasultraboost.us.org]
kobe basketball shoes [www.kobebasketballshoes.us.com]
cheap jordan shoes [www.jordanshoes.uk]
nike huarache [www.nike-huarache.me.uk]
nike huarache [www.nike-huarache.me.uk]
nike roshe run one [www.nikerosheone.co.uk]
cheap jordan shoes [www.jordanshoes.uk]
Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: lzm00 - Pondělí, 13.03. 2017 - 11:01:17
( O uživateli )

mlb shop [www.mlbshop.us.org]
adidas australia [www.adidas.org.au]
prada outlet [www.prada-outlet.co]
moncler down jackets [www.moncler-outlet.us]
nike outlet [www.nike-shoes.org]
cheap ray ban sunglasses [www.cheapraybans.us]
michael kors factory outlet [www.michaelkors.com.co]
Nike Air Jordan [www.nikejordan.co]
prada bags outlet [www.pradabagsoutlet.org]
louis vuitton factory outlet [www.louis-vuitton-outlet.co]
kate spade outlet [www.kate-spadeoutlet.com]
abercrombie paris [www.abercrombiefitch.fr]
cheap coach purse [www.coach--purses.us]
pandora bracelets [www.pandora-bracelets.us]
air jordan shoes [www.jordanshoes.co]
sunglasses sm [www.sunglassessm.com]
Basketball shoes [www.basketballshoes.in.net]
prada handbags [www.prada-bags.us.com]
Longchamp Outlet [www.longchamp-outlet.co]
wholesale [www.joebuy.com]
air jordan retro [www.air-jordan-retro.us]
nike jordan shoes [www.nike-air-jordan.us]
michael kors outlet [www.michael-kors.net]
Coach Outlet Online [www.coach-outlet.cc]
jordan shoes [www.jordanshoes.co]
burberry purse [www.burberrypurse.com]
Chanel bags Outlet [www.chanel-outlet.co]
pandora necklace [www.pandoranecklace.us]
mcm outlet [www.mcmoutlet.org]
prada purses [www.pradapurses.org]
moncler outlet [www.moncler-outlet.us]
prada outlet prices [www.pradaoutlet.cc]
coach outlet online [www.coachoutlet.nom.co]
ugg slippers [www.ugg-slippers.co.uk]
ray ban polarized [www.raybanpolarized.us]
MIZUNO Shop US [www.mizunoshop.us]
sunglasses hut [www.sunglasseshut.co]
Jordan Retro [www.jordan-retro.us]
Přečíst zbytek komentáře...

Sjcg123
Od: Sjcg123 - Neděle, 02.04. 2017 - 05:00:58
( O uživateli )

nike joggesko [www.nikeolno.org]
Nike Air Women [www.nikestoreolsale.com]
Nike Air Jordan 11 [www.jordans11retros.us]
Air Max Femme [www.airmaxboutiquefe.com]
Soccer Boots Outlet nike [www.nikesoccerbootoutlet.com]
ugg store [www.sheepskinuggsaleo.us]
Michael Kors [www.mksbagsaleol.com]
Nike Shox discount Sale [www.officialnikefreeoutletstore.us]
Hugo Boss Sale [www.hugobossol.us]
nike shoes [www.nikeshoesdiscountos.us]
zapatillas running [www.esnikesol.org]
Ugg boots Sale [www.bootsaleo2017.us]
toms shoes outlet [2016womentomsshoes.us]
Yeezy Shoes Discount Marketplace [www.yeezysaleol.us]
Original Ugg Boots [www.uggonlinestoreofficialol.us]
Pandora Official Website [www.pandoraoutletofficialstore.com]
Pandora Store [www.pandoraolstore.com]
TOMS OUTLET [www.tomssalego.us]
cheap uggs [www.bootcentreol.us]
Discount Air Max [www.airmaxdiscountol.com]
Stone Island Outlet [www.polostoreoutletol.com]
Sjcg0402

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: rboutlet1 - Čtvrtek, 13.04. 2017 - 02:58:58
( O uživateli )

NFL Jerseys [www.nfljerseys.us]

Yeezy Boost 350 V2 [www.yeezyboost350.us.com]

Longchamp Handbags [www.longchampbags.us.com]

Adidas UK [www.adidas-uk.org.uk]

Yeezys [www.yeezys.org]

Nike Store [www.nike-stores.fr]

Under Armour Outlet [www.underarmouroutlet.us.com]

Timberland Boots [www.timberlanduk.org.uk]

Jordan 12 [www.jordan12.us]

Yeezy Shoes [www.yeezy-shoes.us.com]

Nike Huarache [www.nikehuarache.us]

Keds Shoes For Women [www.kedsshoesforwomen.com]

Yeezy Shoes [www.yeezy-shoes.us.com]

Nike Air Max 2017 [www.nikeairmax.us]

Toms Outlet [www.outlettoms.us]

Ultra Boost [www.ultraboostuncaged.us]

MLB Jerseys [www.mlb-jerseys.us]

Adidas NMD [www.adidas-nmds.com]

Oakley Outlet [www.oakleyoutlet.net.co]

Ray Ban [www.rayban-canada.ca]

Kate Spade Outlet [www.katespadeoutlets.us]

Adidas Outlet [www.adidas-outlet.org]

Nike Air Max 90 [www.nikeairmax-90.com]

Timberland Outlet [www.timberland-outlet.us]

Ray-Ban Sunglasses [www.rayban-sunglasses.ca]

Adidas UK [www.adidas-uk.org.uk]

Adidas EQT [www.adidaseqt.com]

Ralph Lauren UK [www.ralphlaurens.org.uk]

Jordan 4 [www.jordan4.us]

Cheap Jordan [www.cheapjordan-shoes.com]

NMD Outlet [www.adidasnmdoutlet.com]

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: whn - Sobota, 13.05. 2017 - 03:34:07
( O uživateli )

whn
occhiali oakley [www.oakley-sbocco.it], boston celtics [celtics.nba-jersey.com], michael kors [www.michael-kors-australia.com.au], denver nuggets jersey [nuggets.nba-jersey.com], mcm handbags outlet [www.mcm-handbags.org], coach purses factory [www.newoutletonlinemall.com], coach outlet sale [coach.euro-us.net], coach bags [www.coachfactory.cc], burberry handbags [www.burberry-outlets-online.org.uk], ray ban [www.raybans.org.es], p90x [www.p90xs-workout.com], steelers nfl jersey [steelers.nfljersey.us.com], calvin klein underwear [www.calvin-kleins.in.net], the north face [www.the-northfaces.us.com], beats by dr dre [www.beatsbydre.com.co], mcm handbags [www.mcmbackpacks.net], ralph lauren uk [www.polo-ralphlaurens.us.com], ralph lauren [www.ralph-laurenoutletonline.in.net], ralph lauren black friday [ralphlauren.blackofriday.com], pandora schmuck [www.pandora-jewelry.com.de], air max [www.nikeair-max.ca], toms outlet [www.toms-outletstore.com], adidas outlet [www.adidas-store.net], chargers nfl jersey [chargers.nfljersey.us.com], ray ban [www.raybans.org.es], oakley sunglasses [www.oakleys-outlet.in.net], true religion outlet [www.truereligion-outlet.us.org], oakley sunglasses [www.oakleys-outlet.in.net], michael kors handbags [www.michaelkors-bags.us.org], tn pas cher [www.niketnrequinpaschers.fr], nike air huarache [www.nike-shoesoutlet.com], eyeglasses stores [www.oakleys2017.com], cheap nhl jerseys [www.nhl-jerseys.net], oakley sunglasses cheap [www.oakleys-frame.com.co], nike canada [www.nike-shoescanada.ca], nike free [www.nike-free-runs.de], philadelphia 76ers jerseys [76ers.nba-jersey.com], plein outlet

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: y741178881 - Pondělí, 07.08. 2017 - 07:28:50
( O uživateli )

oakley sunglasses [www.oakleysunglasseswholesalea.us.com]
hugo boss suits [www.hugoboss.us.com]
jimmy choo shoes [www.jimmy-choo.us.com]
ugg outlet [www.uggboots-forwomen.in.net]
cleveland cavaliers jerseys [cavaliers.jerseyscheap.us.com]
prada outlet [www.prada-shoes.us.com]
michael kors handbags [www.michaelkorsoutlethandbags.us.org]
jordan shoes [www.cheapjordanshoes.in.net]
michael kors handbags outlet [www.handbagsmichaelkors.us.org]
ugg boots [www.cheap-uggs.de.com]
broncos jerseys [denverbroncos.jerseyscheap.us.com]
ray ban sunglasses [www.raybansunglasses-outlet.com.co]
ralph lauren outlet [www.poloralph-lauren.com.co]
saics running shoes [www.asics-runningshoes.in.net]
omega watches sale [www.omega-watches.name]
air jordan uk [www.airjordanuk.org.uk]
cheap basketball shoes [www.basketballshoes.us.org]
yeezy boost 350 white [www.yeezyboost-350.us.org]
mbt shoes outlet [www.shoesmbt.us.com]
jets jersey [newyorkjets.jerseyscheap.us.com]
ugg boots [www.cheap-uggs.de.com]
true religion outlet store [www.true-religionoutlets.us.com]
hugo boss sale [www.hugobosssale.name]
oakley sunglasses [www.oakleysunglasseswholesalea.us.com]
nike blazer pas cher [www.nikeblazerlow.fr]
nike shoes [www.nikeshoesoutlet.us.org]
clippers jersey [clippers.jerseyscheap.us.com]
mlb jerseys [www.cheap-mlbjerseyswholesale.us.com]
ugg boots [www.cheap-uggs.de.com]
green bay packers jerseys [greenbaypackers.jerseyscheap.us.com]
coach outlet [www.handbagscoach.us.com]
ugg outlet [www.uggboots-forwomen.in.net]
ugg boots [www.cheap-uggs.de.com]
hugo boss sale [www.hugobosssale.name]
fitflops [w

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: wq123 - Sobota, 23.09. 2017 - 04:51:22
( O uživateli )

prada [www.pradas.com.de], converse shoes [www.converseshoes-outlet.com], hermes belt [www.hermesbagsoutlet.com], celine bags [www.celinefactory.com], michael kors outlet [www.michael-kors.net.co], replica watches [www.watches-omega.com], nike shoes [www.cheap-nike-shoes.com], air huarache [www.air-huarache-shoes.co.uk], purses and handbags [www.handbagsoutlet.in.net], coach outlet [www.zcoachoutlet.com], orlando magic jersey [magic.nba-jersey.com], northface [www.thenorth-face.com.co], ray-ban sunglasses [www.ray-bans.net.co], ecco outlet [www.eccoshoesoutlet.com], michael kors outlet online sale [www.outlet-mkors.com], barbour outlet [www.barbour.in.net], coach factory [www.coach-factory.com.co], azcardinals jerseys [azcardinals.nflvstore.com], true religion jeans women [www.truereligions.net], puma outlet [www.outlet-pumashoes.com], cheap ray ban [www.raybans-outlet.net.co], dsquared2 [www.dsquared2s.com], michael kors outlet online sale [www.outlet-mkors.com], true religion outlet [www.jeans-truereligion.com], ralph lauren outlet [www.ralphs-laurenpolos.co.uk], ray ban outlet [rayban.blackofriday.com], ralph lauren outlet [www.ralphs-laurenpolos.co.uk], tommy hilfiger [www.outlet-tommy-hilfiger.com], packers jerseys [packers.nflvstore.com], chargers jerseys [chargers.nflvstore.com], ferragamo [www.salvatoreferragamo.us.com], birkenstock shoes [www.birkenstockshoes.com.co], cheap michael kors [www.michael-korsbags.com.co], gafas oakley [www.oakleys.org.es], ray ban sunglasses outlet [www.raybans-glasses.com.co], under armour shoes [www.under-armouroutlet.com], coach factory outlet [coach.euro-us.net], adidas superstar [www.adi

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: wq123 - Sobota, 23.09. 2017 - 04:51:52
( O uživateli )

prada [www.pradas.com.de], converse shoes [www.converseshoes-outlet.com], hermes belt [www.hermesbagsoutlet.com], celine bags [www.celinefactory.com], michael kors outlet [www.michael-kors.net.co], replica watches [www.watches-omega.com], nike shoes [www.cheap-nike-shoes.com], air huarache [www.air-huarache-shoes.co.uk], purses and handbags [www.handbagsoutlet.in.net], coach outlet [www.zcoachoutlet.com], orlando magic jersey [magic.nba-jersey.com], northface [www.thenorth-face.com.co], ray-ban sunglasses [www.ray-bans.net.co], ecco outlet [www.eccoshoesoutlet.com], michael kors outlet online sale [www.outlet-mkors.com], barbour outlet [www.barbour.in.net], coach factory [www.coach-factory.com.co], azcardinals jerseys [azcardinals.nflvstore.com], true religion jeans women [www.truereligions.net], puma outlet [www.outlet-pumashoes.com], cheap ray ban [www.raybans-outlet.net.co], dsquared2 [www.dsquared2s.com], michael kors outlet online sale [www.outlet-mkors.com], true religion outlet [www.jeans-truereligion.com], ralph lauren outlet [www.ralphs-laurenpolos.co.uk], ray ban outlet [rayban.blackofriday.com], ralph lauren outlet [www.ralphs-laurenpolos.co.uk], tommy hilfiger [www.outlet-tommy-hilfiger.com], packers jerseys [packers.nflvstore.com], chargers jerseys [chargers.nflvstore.com], ferragamo [www.salvatoreferragamo.us.com], birkenstock shoes [www.birkenstockshoes.com.co], cheap michael kors [www.michael-korsbags.com.co], gafas oakley [www.oakleys.org.es], ray ban sunglasses outlet [www.raybans-glasses.com.co], under armour shoes [www.under-armouroutlet.com], coach factory outlet [coach.euro-us.net], adidas superstar [www.adi

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: wq123 - Sobota, 23.09. 2017 - 04:52:31
( O uživateli )

prada [www.pradas.com.de], converse shoes [www.converseshoes-outlet.com], hermes belt [www.hermesbagsoutlet.com], celine bags [www.celinefactory.com], michael kors outlet [www.michael-kors.net.co], replica watches [www.watches-omega.com], nike shoes [www.cheap-nike-shoes.com], air huarache [www.air-huarache-shoes.co.uk], purses and handbags [www.handbagsoutlet.in.net], coach outlet [www.zcoachoutlet.com], orlando magic jersey [magic.nba-jersey.com], northface [www.thenorth-face.com.co], ray-ban sunglasses [www.ray-bans.net.co], ecco outlet [www.eccoshoesoutlet.com], michael kors outlet online sale [www.outlet-mkors.com], barbour outlet [www.barbour.in.net], coach factory [www.coach-factory.com.co], azcardinals jerseys [azcardinals.nflvstore.com], true religion jeans women [www.truereligions.net], puma outlet [www.outlet-pumashoes.com], cheap ray ban [www.raybans-outlet.net.co], dsquared2 [www.dsquared2s.com], michael kors outlet online sale [www.outlet-mkors.com], true religion outlet [www.jeans-truereligion.com], ralph lauren outlet [www.ralphs-laurenpolos.co.uk], ray ban outlet [rayban.blackofriday.com], ralph lauren outlet [www.ralphs-laurenpolos.co.uk], tommy hilfiger [www.outlet-tommy-hilfiger.com], packers jerseys [packers.nflvstore.com], chargers jerseys [chargers.nflvstore.com], ferragamo [www.salvatoreferragamo.us.com], birkenstock shoes [www.birkenstockshoes.com.co], cheap michael kors [www.michael-korsbags.com.co], gafas oakley [www.oakleys.org.es], ray ban sunglasses outlet [www.raybans-glasses.com.co], under armour shoes [www.under-armouroutlet.com], coach factory outlet [coach.euro-us.net], adidas superstar [www.adi

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: wq123 - Sobota, 23.09. 2017 - 04:55:36
( O uživateli )

prada [www.pradas.com.de], converse shoes [www.converseshoes-outlet.com], hermes belt [www.hermesbagsoutlet.com], celine bags [www.celinefactory.com], michael kors outlet [www.michael-kors.net.co], replica watches [www.watches-omega.com], nike shoes [www.cheap-nike-shoes.com], air huarache [www.air-huarache-shoes.co.uk], purses and handbags [www.handbagsoutlet.in.net], coach outlet [www.zcoachoutlet.com], orlando magic jersey [magic.nba-jersey.com], northface [www.thenorth-face.com.co], ray-ban sunglasses [www.ray-bans.net.co], ecco outlet [www.eccoshoesoutlet.com], michael kors outlet online sale [www.outlet-mkors.com], barbour outlet [www.barbour.in.net], coach factory [www.coach-factory.com.co], azcardinals jerseys [azcardinals.nflvstore.com], true religion jeans women [www.truereligions.net], puma outlet [www.outlet-pumashoes.com], cheap ray ban [www.raybans-outlet.net.co], dsquared2 [www.dsquared2s.com], michael kors outlet online sale [www.outlet-mkors.com], true religion outlet [www.jeans-truereligion.com], ralph lauren outlet [www.ralphs-laurenpolos.co.uk], ray ban outlet [rayban.blackofriday.com], ralph lauren outlet [www.ralphs-laurenpolos.co.uk], tommy hilfiger [www.outlet-tommy-hilfiger.com], packers jerseys [packers.nflvstore.com], chargers jerseys [chargers.nflvstore.com], ferragamo [www.salvatoreferragamo.us.com], birkenstock shoes [www.birkenstockshoes.com.co], cheap michael kors [www.michael-korsbags.com.co], gafas oakley [www.oakleys.org.es], ray ban sunglasses outlet [www.raybans-glasses.com.co], under armour shoes [www.under-armouroutlet.com], coach factory outlet [coach.euro-us.net], adidas superstar [www.adi

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: linpingping1314520 - Úterý, 31.10. 2017 - 11:24:00
( O uživateli )

moncler outlet [www.moncleroutlets.us.org]
coach factorty outlet [www.coachoutlet-onlinesale.us.com]
ugg outlet online [www.uggoutlets.us.org]
timberland outlet [www.timberland-outlets.us]
nike outlet store [www.nikeoutletonline.us.com]
uggs outlet [www.ugg-outletstores.us.com]
michael kors handbags [www.michael-korshandbags.me.uk]
canada goose outlet [www.goosecanadaoutlet.us.com]
cheap ray bans [www.cheapraybans.com.co]
fred perry [www.fredperrypoloshirts.us]
jordan retro [www.jordanretro.name]
canada goose coats [www.canadagooseclothing.us.com]
michael kors outlet [www.michaelkorsoutlets.us.com]
ugg boots [www.uggbootsclearance.org.uk]
north face jackets [www.northfacejacketsoutlet.com.co]
north face jackets [www.northfacejacketsoutlet.com.co]
burberry outlet store [www.burberryoutlet.in.net]
canada goose [www.canadagooseoutlet.name]
pandora outlet [www.pandora-outlet.us.com]
cheap ray bans [www.cheapraybans.com.co]
ugg slippers [www.ugg-slippers.us.com]
michael kors outlet [www.michaelkorsoutlets.us.com]
coach outlet [www.coachoutlets.in.net]
louboutin shoes [www.louboutinshoes.in.net]
ugg ustralia [www.uggs-boots.fr]
ugg uk [www.ugg-uk.org.uk]
cheap ray ban sunglasses [www.discountraybansunglasses.us.com]
moncler uk [www.moncler-uk.me.uk]
burberry outlet [www.burberryoutlet.in.net]
ralph lauren outlet [www.ralphlaurenoutlet.in.net]
coach outlet online [www.coachfactory-outlet.us.com]
coach outlet [www.coachoutlets.in.net]
michael kors factory outlet [www.michaelkorsfactoryoutletsale.us.com]
burberry outlet [www.burberryoutlet.in.net]
yeezy boost [www.yeezyboos

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: loemrntdherid1 - Středa, 22.11. 2017 - 09:03:59
( O uživateli )

Makers cheap nikes [www.nikeshoesdiscountoutletsonline.com] tell a air max [www.nikeoutletonlineshoesdiscount.com] tale cheap nike basketball shoes [www.nikeshoesoutletstoreonline.com] all around Michael Kors Store [www.michaelkorsfactoryoutletstoreonline.us] recommending christian louboutin shoes [www.christianlouboutinoutletonlinesales.com] to floors

Completly nike clearance store [www.nikefactoryoutletshoesonlinestore.com] instantly, red bottom shoes for women [www.redbottomshoeschristianlouboutinonsale.com] Leading cheap nike basketball shoes [www.nikeshoesoutletstoreonline.com] multi-multimedia systems cheap nike shoes [www.nikeshoesdiscountoutletsonline.com] tiny reebok outlet store [www.reebokshoesoutletonline.com] available, Okayafrica nike sale [www.nikefactoryoutletonlinesale.com] is actually a under armour shoes [www.underarmouroutletcheaponsale.com] variable nike air max [www.nikediscountshoesonlineoutlet.com] faceted christian louboutin shoes [www.christianlouboutinoutletonlinesales.com] centre attitude beats earbuds [www.headphonesoutletstorecheaponline.com] towards life cheap puma shoes [www.pumashoesoutletonlinestore.com] company logo, A cheap nike air max [www.nikediscountshoesonlinesales.com] world nike store [www.nikefactoryoutletshoesonlinestore.com] wide nike outlet [www.nikefactoryoutletstoresale.com] web newspaper, beats by dre sale [www.headphonesoutletstorecheaponline.com] A under armour sale [www.underarmouroutletcheaponsale.com] good nike air max [www.nikediscountshoesonlineoutlet.com] unique writing nike shox clearance [www.nikediscountshoesonlinesales.com] brand nike outlet online [www.nikeshoesfactorystoreoutletonsale.com] name, nike store [www.nikefactoryoutletshoesonlinestore.com] While puma online store [www.pumashoesoutletonlinestore.com] an nights cheap jordan shoes [www.nikeshoesoutletsonline-sale.com] vendor. retro jor

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: wq123 - Sobota, 24.03. 2018 - 03:19:17
( O uživateli )

dolphins jerseys [dolphins.nfl-jerseys.org], montblanc [www.montblancoutlet.com], baseball jerseys [www.nfljerseys-sale.com], woolrich outlet [www.woolrich-jackets.com], nike air max [www.nikeair-max.es], michael kors canada [www.canada-michaelkors.ca], air max schoenen [www.air-maxschoenen.co.nl], michael kors taschen [www.michaelkors.com.de], converse shoes [www.converse-shoes-outlet.com], nike air max [www.nikeair-max.es], ferragamo shoes [www.ferragamos.us.com], pandora charms [www.pandora-jewelrys.com], barbour outlet [www.barboursjackets.com], ralph lauren outlet online [www.lauren-ralphs-outlet.co.uk], rolex watches for sale [www.rolex-watches.us.com], thomas sabo jewellery [www.thomassabo.us.com], swarovski crystal [www.jewelrys-swarovski.com], cheap michael kors [www.michael-korsbags.com.co], chrome hearts [www.chrome-heartsoutlet.com], skechers outlet [www.skechers-outlet.com], cheap nfl jerseys [www.cheapjerseys-outlet.com], hollister clothing [www.hollisterclothingcanada.ca], oakley [www.oakleys.com.de], burberry outlet online [www.burberryoutlet-sale.net.co], patriots jerseys [patriots.nfl-jerseys.org], ralph lauren outlet [www.ralphlauren-polos.com.co], converse outlet [www.converses-outlet.com], dansko outlet [www.danskoshoes.in.net], tommy hilfiger [www.tommyhilfigerca.ca], hoodies [www.hoodiesoutlet.net], michael kors outlet [www.michael-korsukpurse.co.uk], the north face [www.the-northface.com.de], long champ [www.long-champhandbags.com], oakley canada [www.oakleysunglasses-canada.ca], marc by marc jacobs [www.marcjacobs-outlet.com], reebok shoes outlet [www.reebok-shoes.co.uk], ray ban occhiali [www.raybansbocco.it], hogan outlet [www.hogan-shoes.co.uk], red bottom shoes [www.christianlouboutin-shoes.ca], roshe run [www.nikerosherun.com.de], longchamp [www.longchamp-outlet.com.co], louboutin shoes [www.christianlouboutinoutlet.net.co], michael kors bags [www.cheap-michaelkors.com.co], handbags outlet [

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: mali - Pondělí, 09.04. 2018 - 07:34:32
( O uživateli )

By oakley sunglasses [www.oakleysunglassesales.us.com] oakleysunglassesales.us.com [www.oakleysunglassesales.us.com] Coach Outlet [www.coachoutletstoreofficial.us.com] michael kors designer [www.michaelkorsdesigner.us.com ] longchamp outlet online [www.longchampoutletonline.us.com] valentino outlet [www.valentinooutlets.us.com] this time next coach factory [www.coachfactory.name] coach outlet online [www.coachoutletonline.us] week I true religion outlet [www.truereligionoutletco.us.com] coach outlet online [www.coachoutletonline.us] coach bags [www.coachbag.us.com] will be Coach Outlet [www.coachoutletstoreofficial.us.com] oakley outlet store [www.oakleyoutletstores.com] oakley outlet [www.oakley-outlet.co] Michael Kors [www.michaelkors-outlet-online.com] christian louboutin outlet [www.clshoesoutletonline.com] knee-deep in pics Michael Kors Outlet Online [www.michaelkorsoutletonlines.us.com] michael kors outlet [www.michaelkorsmichaelkors.us.com] coach factory outlet [www.coachfactoryonlineco.us.com] ray ban sunglasses outlet [www.raybanssunglasses.ca] from our photo service valentino shoes [www.valentinoshoe.us.com] ray ban outlet [www.raybanoutlet.co] coach outlet online [www.coachoutletonline.us] Ray ban Sunglasses [www.raybansunglassestores.us.com] sac à main hermès [www.sacamainblanc.com] ray ban sunglasses outlet [www.raybanssunglasses.ca] of ALL the celebs who step out for church armed with their best, most Easter-appropriate Coach designer handbags Louis Vuitton Outlet [www.lvlouisvuitton.us.com] Coach Factory Online [www.coachfactorystores.com] valentino outlet [www.valentinooutlets.us.com] Coach Purses [www.coach-purses.us.com] (plus, all those who do so every weekend: Jennifer Garner, Gwen Stefani, et. al). Here's preggers Chrissy Teigen, giving us a little longchamp outlet [www.longchampoutlets.us.org] friendly (?) side eye as she Ray ban Sunglasses [www.raybansunglassestor

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: liuchunkai - Pondělí, 08.10. 2018 - 07:08:27
( O uživateli )

cc20181008
ralph lauren [www.ralphlauren.me.uk]
canada goose outlet [www.canadagooseoutlet.net.co]
nike basketball shoes [www.nike-basketballshoes.com]
cincinnati reds jerseys [www.cincinnatiredsjerseys.us]
air more uptempo [www.airmoreuptempo.us]
coach factory outlet [www.coachfactoryoutletsshop.us.com]
ralph lauren outlet [www.ralph-laurenoutlet.com.co]
coach outlet [www.coach-factory-outlet.us.org]
air jordan shoes [www.airjordans.us.com]
michael kors outlet [www.michaelkorsoutlets.us.com]
kate spade outlet [www.katespadeoutlet.in.net]
nike air more money [www.nikeairmoremoney.us]
jordan retro [www.jordanretro.name]
kate spade handbags [www.katespadehandbags.in.net]
pandora charms sale clearance [www.charmspandora.us.com]
kate spade bags [www.katespadehandbag.us.com]
coach outlet [www.coach-factory-outlet.us.org]
yeezy boost [www.yeezyboost-350.co.uk]
ecco shoes for men [www.eccoshoesstore.us.com]
coach factory outlet [www.coachfactoryoutletsshop.us.com]
nike zoom [www.nikezoom.us]
mulberry handbags [www.mulberryoutletuk.co.uk]
michael kors outlet clearance [www.michaelkorsoutlet-sales.us.com]
coach outlet [www.coach-factory-outlet.us.org]
adidas shoes [www.adidasshoe.us.com]
canada goose jackets [www.canada-goose-jackets.ca]
nike outlet [outlet.nikeshoes.us.com]
nike shoes [www.nike-shoes.in.net]
cheap oakley sunglasses [www.oakley--sunglasses.us.org]
jordan shoes [www.jordanshoes.in.net]
cheap jordans [www.cheapjordans.in.net]
louis vuitton outlet store [www.louisvuitton-outlet.us.com]
adidas outlet [www.adidas-outlet.us.com]
moncler outlet [www.monclersoutlet.us]
salvatore ferragamo shoes [www.salvato

Přečíst zbytek komentáře...

Re: DrD+, dočkali jsme se...
Od: wq123 - Čtvrtek, 18.10. 2018 - 02:41:24
( O uživateli )

nfl azcardinals [azcardinals.nfl-jerseys.org], kobe bryant jersey [lakers.nbajerseysvip.com], pandora [www.pandora-jewellery.com.es], ferragamo [www.ferragamo.net.co], kate spade outlet [www.kate-spades.net], jordans for sale [www.nike-shoes.com.co], ray ban wayfarer [www.rbsunglassesoutlet.co.uk], puma [www.puma-shoes.com.de], reebok shoes [www.reebok-shoes.co.uk], michael kors outlet online [www.michael-korsbags.com.co], skechers [www.skechers-outlet.com.co], nike huaraches [www.airhuarache-inc.co.uk], tory burch shoes [www.toryburchsoutlet.com], katespade outlet [www.katespades.com.co], wholesale handbags [www.replica-bagsoutlet.com], cheap true religion [www.jeans-truereligion.com], coach outlet online [www.coachoutlet-coachoutletonline.com], the north face [www.the-northfacejackets.net.co], coach factory outlet online [coach.euro-us.net], nba jerseys outlet [www.nbateamonline.com], dsquared2 jeans [www.dsquared2-outlet.com], true religion outlet [www.true-religions.com], under armour ua shoes [www.under-armour.us.com], air max 2014 [www.airmax-90.com], the north face [www.the-northfacejackets.net.co], bcbg dresses [www.bcbg-dresses.net], ray ban sbocco [www.raybansbocco.it], plein outlet [www.philipppleinblog.com], tods mens shoes [www.tods-shoesoutlet.com], nike air max 2014 [www.nikeairmax-shoes.fr], michaelkors.com [www.michaelkorsviponline.com], mont blanc pens [www.cheapmontblanc-outlet.com], ray bans [www.raybans-outletonline.com], burberry handbags [www.burberry-outlets.ca], vibram shoes [www.vibram--fivefingers.com], jordan shoes [www.cheap-jordans.com.co], valentino shoes outlet [www.valentinoshoes-outlet.com], vans outlet [www.vansshoes-sale.com], polo ralph lauren outlet [www.ralphlaurens.com.co], cheap jerseys [www.nhljerseys.com.co], timberland shoes [www.timberland-shoes.net.co], ralph lauren [www.ralphslauren-polo.com], air jordan [www.jordan.com.de], nfl colts [colts.nfl-jerseys.org], lunette ray

Přečíst zbytek komentáře...

201810.19wengdongdong
Od: liuchunkai - Pátek, 19.10. 2018 - 07:45:53
( O uživateli )

ralph lauren [www.ralphlaurenpolo.in.net]
michael kors outlet clearance [www.michaelkorsoutlet70off.us.com]
replica watches [www.replicawatches.in.net]
vetements clothing [www.vetementsclothing.com]
monster headphones [www.monsterheadphones.us.com]
nike sb [www.nikesb.in.net]
ugg boots [www.uggboots.mex.com]
oakley sunglasses wholesale [www.wholesaleoakleysunglasses.us.org]
canada goose coats [www.canadagoosecoatsoutlet.us.com]
cheap nfl jerseys [www.cheapnfljerseysfree.us.com]
north face outlet [www.northfaceoutletstore.us.org]
russell westbrook jersey [www.russellwestbrookjerseys.us]
air jordan [www.air-jordanpascher.fr]
nike outlet [www.nikeoutletus.us.com]
coach handbags [www.coach-bags.us.org]
cheap nfl jerseys [www.cheapnfljerseysfree.us.com]
fitflops sale clearance [www.fitflopssaleclearance.us.org]
nike blazer [www.nikeblazers.us]
ralph lauren [www.ralphlaurenpolo.in.net]
ralph lauren jeans [www.ralphlaurenjeans.us]
canada goose jackets [www.jacketscanadagoose.com.co]
off-white [www.off-whiteclothing.us.com]
nike shoes [www.nikeshoesnike.us.com]
true religion jeans [www.truereligionsale.com.co]
maglie calcio [www.magliacalcioshop.it]
nike dunks [www.nikedunksb.us]
moncler outlet [www.moncler.eu.com]
scarpe mbt [www.mbtscarpe.it]
kate spade handbags [www.katespadeoutletsale.us.com]
ugg clearance [www.uggclearance.us.com]
pandora jewelry canada [www.pandorajewelrycanada.ca]
air force 1 [www.airforce1.in.net]
bottega veneta [www.bottega.in.net]
hermes bags [www.hermesbags.me.uk]
ugg outlet [www.uggoutlets.in.net]
cheap oakley sunglasses [www.oakl

Přečíst zbytek komentáře...

xiaozhengzheng
Od: xiaozhengzheng - Úterý, 30.10. 2018 - 06:54:19
( O uživateli )

2018-10-30 xiaozhengzheng
ugg boots clearance [www.uggclearanceboots.us.com]
canada goose outlet [www.canada-gooseoutletonline.name]
true religion [www.truereligionjeansco.us.com]
coach outlet [www.coachoutletstoreonlineofficials.us.com]
pandora charms [www.pandoracharmsjewelry.com.co]
uggs canada [www.uggcanada.ca]
coach outlet store online [www.coachoutletonlinesite.us.com]
ralph lauren sale [www.ralphlauren-saleclearance.org.uk]
ray ban wayfarer [www.cheapraybanssunglasses.com.co]
polo outlet [www.poloralphlaurensales.us.com]
moncler coats [www.monclerjacketscoats.org.uk]
christian louboutin shoes [www.christianlouboutinshoesuk.co.uk]
coach factory outlet online [www.coach-factoryoutlets.us.com]
kate spade outlet [www.katespadeoutletsale.us.org]
fitflops shoes [www.fitflops.in.net]
pandora jewelry [www.pandorajewelryorg.us.com]
moncler outlet online [www.moncleroutlet.name]
canada goose coats [www.canadagooseoutlet-stores.name]
fred perry polo shirts [www.fredperrypolo-shirts.us.com]
christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoff.us.com]
christian louboutin [www.christianlouboutinoutletin.us]
lacoste clothing [www.lacosteoutlet.us.org]
kobe shoes [www.kobe-shoes.us]
canada goose [www.goosecanada.name]
michael kors outlet online [www.michaelkorsoutletstoreus.us.com]
polo shirts [www.poloralphlaurenpolo.me.uk]
michael kors outlet clearance [www.michaelkorsoutletfree.us.com]
cheap nfl jerseys [www.nfljerseysstores.us.com]
true religion outlet [www.truereligionjeansco.us.com]
christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoff.us.com]
fuss

Free Themes, Templates and Layouts at jooon.de

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund