oben
spacer
Hry na hrdiny

Hry na hrdiny

Kion 
[ O projektu www.hrynahrdiny.cz ]   [ Co jsou to hry na hrdiny ]    Nenechte se omezovat realitou - ponořte se do světa her a fantazie...  

  Vyhledávání


  Mapa stránek
· Domů
· Archiv aktualit
· Odkazy
· Témata
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
· Kniha návštěv

Externí odkazy (cz)
· RPG fórum
· Anotace RPG her
· RPG pedia

  Doporučujeme
Hrdinové Fantasy nabízejí svobodu!
d20
Hulkový rád
Fantasy obchod
Siranie
Srdce Erinelu
RPG Knihovna
Kion
Equilibrie
Ankarie - svet pro DrD+
Legendy Armandie
Genesis Excogitatus
RPG hry
MFantasy - on-line magazín s fantasy povídkami
Altar
Cínoví vojácci
Web príštích spisovatelu

  Podpořte nás
Hry na hrdiny

  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

  

Seznámení s projektem Srdce Erinelu

Autor: Gorth - Úterý, 08.02. 2005 - 00:00:00
Topic: Světy

Článek, který vyšel v Dechu draka 5/2004. Autor: Tomáš "Paskal" Kučera

Projekt Srdce Erinelu funguje již více než čtyři roky a mohu říci, že za dobu své existence prošel mnohými změnami. Dovolte tedy, abych vás v krátkosti s tímto projektem seznámil a řekl vám něco o jeho nejnovější podobě. Nejprve si však řekněme, proč tento projekt vlastně vznikl.


Na počátku bylo jedno dobrodružství, v té době Erinel v dnešní podobě neexistoval a o projektu SE nebyla nikde ani zmínka. Postupem doby jsme však budoucí Erinel více a více rozvíjeli a měli potřebu se o naše nápady podělit s ostatními. Nebýt jen pasivními konzumenty, ale také aktivně tvořit a pokusit se obohatit českou scénu fantasy. A to byl významný okamžik. Nejdříve vznikaly hory, řeky a lesy, pak města, která se později stávala součástí ucelených říší. Začaly se psát historické osy a ucelovaly se principy, na kterých měl vznikající svět stát. Vznikly první webové stránky a objevily se zde první kapitoly budoucích modulů. Vznikl Erinel.

Snad mohu s trochou drzosti říci, že Erinel je svět - alespoň jej tak my chápeme. Erinel je světem fantasie, kde se mýty a legendy stávají skutečností, kde má vaše mysl schopnost ovlivnit vše. Erinel existuje v myslích jeho tvůrců a je tak živý, jak jen to je možné. Erinel je světem fantastických bytostí, slavných hrdinů, bájných civilizací a mocných bohů. Je ale také prostým domovem mnoha ras, které jej obývají. Erinel je veliký přibližně jako Evropa a je jedním kontinentem z mnoha. Pro nás je však kontinentem zcela určitě nejvíce probádaným a tudíž nejdůležitějším. Je rozdělen do 12 geografických oblastí, které se od sebe mohou velmi zásadním způsobem lišit.

Při svých cestách můžete navštívit velká lidská města překypující životem, v lesích zapadlé elfí vesničky, útulné hobití nory nebo podzemní města dagerů. Vaše příběhy se mohou odehrávat v říších, kde jsou šlechtické intriky na denním pořádku nebo kde jsou hrdost, odvaha a čest nejvyššími hodnotami. Můžete zavítat do bájných říší, o jejichž existenci ví málokdo. Své postavy můžete zasadit do doby, kdy si nikdo není jist životem a kdy hrozba útoku temných armád je nedílnou součástí života. Můžete se prohánět na hřbetu obrovského draka ... můžete všechno, neboť Erinel je svět nekonečných možností.

Projekt Srdce Erinelu stojí na třech základních pilířích. Tím prvním je nebýt pasivním konzumentem předkládaných modulů, ale také se aktivně účastnit tvorby Erinelu, uskutečňovat vlastní představy. Druhým je hraní RPG v jeho pravém slova smyslu. A konečně třetím je schopnost spolupráce, naslouchání názorům druhých a ochota se dohodnout. Tedy tvorba, hra a spolupráce.

Poslední pilíř, tedy spolupráce, je asi tím nejdůležitějším. Srdce Erinelu je totiž otevřený projekt, jehož autorem se můžete stát každý za splnění několika základních podmínek. Možností spolupráce je opravdu mnoho, jmenujme alespoň ty nejdůležitější. Projekt SE vychází formou modulů - jednou z možností spolupráce je tedy vytváření takovéhoto modulu, přičemž náplň modulu může být velmi různorodá, může se jednat o moduly geografické, popisující danou lokalitu, moduly příběhové, zpracovávající určité dobrodružství, nebo moduly již více specializované. Další možností, jak spolupracovat, je zasílat různě laděné články, které se ve finále mohou stát součástí nějakého modulu, vytvářet ilustrace, mapy a další. Podmínkou spolupráce je, aby to, co tvoříte, nenarušovalo již hotové věci a práci jiných autorů.

Srdce Erinelu je nevýdělečný projekt, vychází formou ucelených modulů v elektronické verzi. Protože jsme omezeni financemi, funguje celá tvorba na nekomerční bázi, na základě dobrovolné spolupráce. Výhodou je, že všechny moduly jsou tak volně ke stažení na domovských stránkách, kde dále najdete celou řadu sekcí určených čtenářům a tvůrcům SE. Jedná se především o Velkou knihu malých příběhů, kde jsou publikovány nejrůznější články, o Bestiář, Galerii, kde jsou obrázky zachycující Erinel z pohledu jeho obyvatel, Kroniku, kde zaznamenáváme historii nadcházejícího Věku Temna, a konečně také Putyku, kde je možno debatovat nad nejrůznějšími tématy. Registrovaní uživatelé mají celou řadu výhod, z nichž asi ta nejlákavější je možnost stahovat bonusové a pracovní materiály. Registrace je samozřejmě zdarma.

Cílem Srdce Erinelu je nabízet dynamický a živý svět, nemáme snahu stát se velkým světem, kde bude popsána každá drobnost, ale světem, který může tvořit každý a každý si jej může do jisté míry upravit dle svých představ. Každý z vás, kdo se podílí na jeho tvorbě, zásadním způsobem přispívá k jeho zkvalitnění a snad také k tomu, že se vám bude více líbit a budete chtít, aby vaše postavy prožily své životy právě zde.

Toto krátké seznámení s projektem Srdce Erinelu bych rád zakončil parafrází citátu, který jsem kdesi slyšel nebo četl:

„Svět se tvoří a je vskutku vzrušující být přitom.“ Nemyslíte, že je na tom něco pravdy?


Zdroj a původni diskuse: http://erinel.svetjinak.net/system/clanky/clanek.php?id=31

 
  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 Poslat článek Poslat článek


K tomuto článku není možné vložit komentář.
fuss

Free Themes, Templates and Layouts at jooon.de

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund